Koncert CCC - Ford Germaz Ekstraklasa AZS Gorzów - CCC Polkowice 67:76

Marcin Indzierowski
Monique Coker w Gorzowie zaliczyła 21 punktów i aż 17 zbiórek.   FOT. PAWE£ RELIKOWSKI
Monique Coker w Gorzowie zaliczyła 21 punktów i aż 17 zbiórek. FOT. PAWE£ RELIKOWSKI
W pojedynku sąsiadów w ligowej tabeli zespół CCC niespodziewanie wygrał w Gorzowie. Kolejny świetny mecz rozegrała Amerykanka Monique Coker Spotkanie AZS-u Gorzów z CCC było zapowiadane jako mecz kolejki, choć ...

W pojedynku sąsiadów w ligowej tabeli zespół CCC niespodziewanie wygrał w Gorzowie.
Kolejny świetny mecz rozegrała Amerykanka Monique Coker

Spotkanie AZS-u Gorzów z CCC było zapowiadane jako mecz kolejki, choć walczyły ze sobą zaledwie szósty z siódmym zespołem ligi. Emocje były jednak tylko na początku. Tradycyjnie, polkowiczanki zaczęły dość ospale i w 6 minucie przegrywały już 9:16. Potem było znacznie lepiej – remis po pierwszej kwarcie i popis w drugiej. W 15 minucie po kolejnych punktach świetnie spisującej się w tym fragmencie spotkania rozgrywającej Veroniki Bortelovej CCC wygrywało dziesięcioma punktami (33:23). Gorzowiankom wystarczyło jednak 120 sekund, by doprowadzić do stanu 34:36, ale do końca tej odsłony do kosza trafiały tylko wyjątkowo dobrze usposobione rzutowo zawodniczki CCC.
Po przerwie polkowiczanki nadal grały koncertowo i pod koniec trzeciej kwarty prowadziły różnicą aż 21 punktów (62:41). Między 30 a 35 minutą Ilona Jasnowska i jej koleżanki wybroniły wszystkie ataki AZS-u! Zadowolone z wysokiego prowadzenia koszykarki CCC spuściły nieco z tonu w końcówce i tylko dlatego wygrały ostatecznie dziewięcioma oczkami.
– Od 5 do 35 minuty graliśmy znakomicie w obronie. Postawienie strefy okazało się kluczem do sukcesu. To był zdecydowanie nasz najlepszy mecz w sezonie i wszystkie zawodniczki mają wkład w to zwycięstwo, które jest tym bardziej cenne, że to Gorzów był stawiany w roli faworyta. Choćby z racji wyższych aspiracji tego klubu i posiadania kilku zawodniczek mierzących po 190 centymetrów – podkreślał szczęśliwy Krzysztof Korsak, prezes CCC.
Na miano gracza meczu najbardziej zasłużyła sobie Amerykanka Monique Coker, która zdobyła 21 punktów i zebrała aż 17 piłek z obu tablic. Bardzo dobre zawody rozegrała też Frances Carvajal. Jej dorobek to 14 punktów (6/8 z gry) i 10 zbiórek.
Koszykarki Kolegium Karkonoskiego swój wyjazdowy mecz z AZS-em Poznań rozegrają dopiero dzisiaj, bo w weekend wielką Areną zawładnęli uczestnicy techno party.
– Musiałem co prawda pozwalniać większość dziewczyn z zajęć w szkole, ale jesteśmy w komplecie – zapewnił nas Rafał Sroka, trener akademiczek.
Faworytkami są poznanianki, o sile których stanowią trzy zawodniczki – Aleliunaite-Jankowska, Jarkowska i Ciecierska.
– Oglądałem mecze AZS-u na DVD i wiem jedno. Jeśli chcemy wygrać, a po to jedziemy do Poznania, nie możemy przegrać walki pod tablicami – kończy Sroka. •