Ekstraderby

Zbigniew Jakubowski
POLKOWICE W dolnośląskich derbach Goliad zdeklasował Dawida. Już po pierwszej połowie kibice w polkowickiej hali mogli się jedynie zastanawiać, jak wysoko wygra CCC i czy „pęknie” 100 punktów... 100 pkt.

100 pkt. nie było tylko dlatego, że trener Wojciech Spisacki konsekwentnie tasował swój skład, traktując drugą połowę niczym sparing. W 32 min. na pakiecie pojawiła się nawet zapomniana już Klimkowska, której pierwszy kontakt z piłką zakończył się celnym rzutem za 2 punkty.
Po 76 sekundach gry gospodarze prowadzili juz 8:0 i mecz stawał się jednostronnym pojedynkiem.Kilka ładnych akcji pokazała występująca w ochronnej masce Marczewska, Koryzna agresywnie grała w obronie, krotko pilnując Krysiewicz lub Żyłczyńską. Wrocławianki grały chaotycznie i bardzo nieskutecznie,kilkanaście razy gubiąc piłkę przy organizowaniu ataku, natomiast „cycki” bardzo dobrze zbierały piłki pod oboma koszami, grały dokladnie, starannie zawiązując kontrataki.
W drugiej kwarcie w dalszym ciągu trwało demolowanie wrocławianek. W 13 min. polkowiczanki prowadziły 32:15, a w 18 nawet 41:19. W zespole Ślęzy z biegiem czasu „gasła” Krysiewicz i tylko Urban usiłowala walczyć.
Po przerwie spotkanie wyrównało się, ale tylko dlatego, że polkowicki trener jeszcze bardziej eksperymentował i testował nowe koncepcje gry. Odbiło się to niekorzystnie na poziomie gry - była to koszykówka co najwyżej 1-ligowa. Wrocławianki wygrała ostatnią kwartę, ale bliskie były wygranie trzeciej odsłony. Prowadziły w niej, ale w ostatnich sekundach celnie za trzy punktu rzuciły Ciecierska i Kłosińska.
Najpóżniej w poniedziałek ostatecznie wyjaśni się sprawa podpisania kontraktu przez CCC Aquapark z Olgą Pantalejewą. Prezes klubu Krzysztof Korsak potwierdził, iż na zawodniczkę Quaya Poznan czeka gotowy do podpisania kontrakt...W środę polkowiczanki zagrają mecz w ramach Pucharu Europy z Sopronem na Węgrzech. Późny powrót z pucharowego wyjazdu sprawił, iż mecz najbliższej kolejki z Zapolexem zamiast w Toruniu odbędzie się w Polkowicach.