Dojechały, zobaczyły, zwyciężyły

(WoK)
Katarzyna Mroczkowska i koleżanki skrupulatnie wypełniają nakreślony plan.   FOT. MARCIN OSMAN
Katarzyna Mroczkowska i koleżanki skrupulatnie wypełniają nakreślony plan. FOT. MARCIN OSMAN
Opłacało się pokonać w sumie ponad 1000 km. Gwardzistki zdobyły w Białymstoku cenne dwa oczka. Zespół gospodyń nie był w łatwej sytuacji, bo tu ciśnienie rośnie. Nie ukrywam, że w tym upatrywaliśmy swojej szansy.

Opłacało się pokonać w sumie ponad 1000 km. Gwardzistki zdobyły w Białymstoku cenne dwa oczka.
Zespół gospodyń nie był w łatwej sytuacji, bo tu ciśnienie rośnie. Nie ukrywam, że w tym upatrywaliśmy swojej szansy. Takie było nasze założenie, żeby od początku postawić warunki – wyjaśniał po spotkaniu trener wrocławianek Rafał Błaszczyk. – Cieszymy się również z tego, że loteria, czyli piąty set należał do nas – dodawał. Jego ekipa szybko zaaklimatyzowała się w nieznanej hali beniaminka.

Ekipa Dialog Gwardii wywalczyła drugie zwycięstwo w trzeciej kolejce LSK, w stu procentach realizując nakreślony przed sezonem plan – jak największy kapitał zbić już w grudniowych potyczkach ze słabszymi rywalami.
Nasz zespół prowadził nawet 2:0 w setach i 16:13 w kolejnej odsłonie. Blok Sylwia Pycia-Elena Hendzel nie pozwolił jednak na tak szybkie zakończenie spotkania. W czwartej odsłonie zespół Mariana Kardasa wypracował sobie wielką zaliczkę (15:8, 19:9, 22:12), by w końcówce zupełnie się pogubić. Zwycięstwo udało się dowieźć, ale morale przed tie-breakiem nieco podupadło. I wrocławianki to wykorzystały.
– Spotkały się dwie wyrównane drużyny. Co prawda, jeśli chodzi o małe punkty, wygraliśmy, ale nie gra się na małe punkty, tylko na wygrane sety – przyznał trener Kardas, któremu najwyraźniej ciężko zapomnieć o MŚ, gdzie kluczowe były wspomniane małe oczka. Ciśnienie w Białymstoku faktycznie rośnie. A zwycięstw wciąż brak.

Pronar Białystok 2
Dialog Gwardia WrocŁaw 3
28:30, 26:28, 25:21, 25:22, 13:15
AZS: Szeszko, Skowrońska, Pycia, Koczorowska, Hendzel, Pluta, Saad (libero) – Baran, Kalinowska, Palczewska, Sachmacińska.
Dialog: Mroczkowska, Szkudlarek, Haładyn, Gomułka, Barańska, Rojkova, Krzos (libero) – Koprowska, Wiśniewska, Lubera.

• Inne mecze 3. kolejki: AZS AWF Poznań – Centrostal Bydgoszcz 0:3 (16:25, 17:25, 16:25), Gedania Gdańsk – Nafta Piła 0:3 (20:25, 19:25, 23:25), Muszynianka-Fakro Muszyna – Winiary Kalisz 2:3 (25:18, 27:25, 22:25, 14:25, 11:15), jutro mecz Stal Mielec – BKS Aluprof Bielsko-Biała.

1. Bydgoszcz 3 9 9:1
2. Kalisz 3 8 9:4
3. Bielsko-Biała 2 6 6:1
4. Piła 3 6 8:5
5. Wrocław 3 5 7:6
6. Muszyna 3 5 7:7
7. Poznań 3 2 4:8
8. Białystok 3 1 3:9