Cios na koniec

Michał Karpiński
GRODZISK WLKP. Dla piłkarskiej Europy to na pewno sensacja, ale nie dla nas. Piłkarze Groclinu pokonali Herthę Berlin 1:0 i awansowali do II rundy Pucharu UEFA.

GRODZISK WLKP.

Dla piłkarskiej Europy to na pewno sensacja, ale nie dla nas. Piłkarze Groclinu pokonali Herthę Berlin 1:0 i awansowali do II rundy Pucharu UEFA. Przed trzema tygodniami w Berlinie padł bowiem bezbramkowy remis.

Spotkanie nie było pięknym widowiskiem, dominowała przede wszystkim walka i to właśnie dzięki niej grodziszczanie po końcowym gwizdku mogli się cieszyć ze zwycięstwa oraz awansu do II rundy Pucharu UEFA. Gra Herthy w zasadzie niczym nie różniła się od tej jaką przed trzema tygodniami widzieliśmy na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Podopieczni Huuba Stevensa (jeśli po wczorajszej porażce zachowa posadę, będzie to spora niespodzianka) znów mieli ogromne kłopoty z konstruowaniem ataków i obiektywnie mówiąc po prostu nie zasłużyli na awans do kolejnej rundy.
Gospodarze z kolei nie grali z takim polotem jak w I spotkaniu, ale z determinacją atakowali niemal przez całe spotkanie. Gabora Kiraly'ego pokonać próbowali kolejno: Radosław Sobolewski, Sebastian Mila i Tomasz Wieszczycki. Cały czas szarpał Andrzej Niedzielan, ale dobrze pilnowany nie miał wielu szans na zdobycie gola.
Najlepszą okazję dla Herthy miał Artur Wichniarek, który grał od pierwszej minuty, ale dosłownie z pięciu metrów trafił głową w słupek. "Wichniar" starał się tym bardziej, że grę rodowitego poznaniaka z trybun oglądała spora część jego rodziny. Bramki swojego zespołu jednak się nie doczekał. Kibice Groclinu - wręcz przeciwnie. Złotą akcję przeprowadził na prawym skrzydle bohater z Budapesztu - Andrzej Niedzielan. Mocno wstrzelił piłkę w pole karne. Futbolówka minęła Kiraly'ego i po butach Josipa Simunicia oraz Grzegorza Rasiaka trafiła do siatki. A była to 84 minuta - czyli chyba idealny moment na strzelenie gola. Liczący już na dogrywkę Niemcy rzucili się do odrabiania strat, ale czasu im nie wystarczyło...

Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Hertha Berlin 1:0 (0:0). Bramka: Rasiak (84). Żk: Zając oraz Wichniarek, Simunić, Hartmann. Sędziował: P. P. Silva (Portugalia).
Groclin: Liberda - Mynar, Wieszczycki, Pawlak (27 Gorszkow), Kriżanac - Zając, Mila (89 Kaczmarczyk), Sobolewski, Sedlacek (63 Piechniak) - Rasiak, Niedzielan.
Hertha: Kiraly - Friedrich, van Burik, Rehmer, Simunić - Pinto (79 Goor), Schmidt (81 Dardai), Hartmann (86 Madlung), Neuendorf - Wichniarek, Bobic. W I meczu 0:0 - awans Groclinu.