Chrobry pokonał lidera

(ZP)
Do finału Pucharu Polski awansowały szczypiornistki Zagłębia Lubin Pierwszy mecz rundy zasadniczej Chrobry przegrał w Kielcach 13. bramkami. Głogowianie byli żądni rewanżu.

Do finału Pucharu Polski awansowały szczypiornistki Zagłębia Lubin

Pierwszy mecz rundy zasadniczej Chrobry przegrał w Kielcach 13. bramkami. Głogowianie byli żądni rewanżu. Przed rokiem w słabszym składzie wygrali z kielczanami jedną bramką. Do hali im. Ryszarda Matuszaka przyszło 2 tysiące kibiców. I jak się okazało, ich doping okazał się skuteczny.
Początek spotkania był wyrównany. Jednak od remisu 3:3 goście zaczęli zdobywać przewagę. W 25 minucie Vive prowadziło już 17:12 i wydawało się, że gospodarze nie będą w stanie nawiązać równorzędnej walki. Jednak po przerwie i Bartosz Jurecki i spółka zaczęli stopniowo odrabiać straty. W 55 minucie Chrobry doprowadził do remisu 29:29. W ostatnich pięciu minutach gospodarze rzucili 4 bramki, goście tylko jedną i odnieśli zasłużone zwycięstwo.
– Nasz zespół pokazał się z jak najlepszej strony. Wszyscy walczyli wspaniale, a końcówka meczu była doskonała – powiedział Czesław Badecki, dyrektor klubu.

Półfinały
Pucharu Polski
• W rewanżowym spotkaniu kobiet Zagłębie Lubin przegrało w Rudzie Śl.
ze Zgodą 31:32 (17:17),
ale mimo to awansowało do finału PP (pierwszy mecz 25:23 dla Zagłębia). Lubinianki przegrywały już
8 bramkami, ale dzięki świetnej grze Natalii Ciepłowskiej i Sabiny Kubisztal w bramce zniwelowały różnicę i same zrobiły sobie prezent na Dzień Kobiet. W finale zagrają z SPR ICom Lublin.

• Gorzej powiodło się męskiej drużynie Zagłębia Lubin. Po zwycięstwie z Wisłą 30:26 lubinianie przegrali rewanż w Płocku 24:42 (12:19). W finale Wisła zagra z Vive.

Chrobry Głogów 33 (15)
Vive Kielce 30 (19)
Chrobry: Kotliński, Pitoń – Piotrowski 1, B. Jurecki 2, Kuta 1, Różański 8, Marciniak 11, M. Jurecki 7, Wolski 1, Piwko 2, Łuczyk 0, Świtała 0, Myćkowiak 0, Boruszewski 0. Kary: 16 minut.
Vive: Bernacki, Stęczniewski – Grabarczyk 0, Zydroń 5, Wasiak 4, Jeżewski 0, Podsiadło 4, Kuchczyński 5, Sieczka 1, Nikiforow 0, Nikulankau 5, Hiliuk 3, Salami 3, Sadowski 0.
Kary: 18 min.