Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budowana Galeria Legnicka to już Magnolia Park

Bartłomiej Knapik
Do galerii, która ma zostać otwarta jesienią, klienci będą mogli się dostać albo przez dwa wjazdy od strony
Do galerii, która ma zostać otwarta jesienią, klienci będą mogli się dostać albo przez dwa wjazdy od strony
Jeszcze nie została otwarta, a już ma drugą nazwę. Budowana Galeria Legnicka to już Magnolia Park Amfiteatr, sztuczna rzeka, jezioro, lodowisko, boiska i fontanny. I jeszcze gigantyczna część zwana światem mody.

Jeszcze nie została otwarta, a już ma drugą nazwę. Budowana Galeria Legnicka to już Magnolia Park
Amfiteatr, sztuczna rzeka, jezioro, lodowisko, boiska i fontanny. I jeszcze gigantyczna część zwana światem mody. To wszystko ma być atrakcją trzeciej i ostatniej otwieranej w tym roku galerii handlowej we Wrocławiu.

Magnolia Park będzie największym z otwieranych w tym roku centrów handlowych. Podczas gdy Pasaż Grunwaldzki ma 50 tys. mkw. powierzchni handlowej, a Arkady Wrocławskie – 30 tys., to w Magnolii sklepy zajmą 74,5 tys.
Dlaczego Galeria Legnicka, która będzie otwarta jesienią, zmieniła nazwę? Powodów jest kilka. Po pierwsze, w badaniach, jakie przeprowadził na zlecenie inwestora Pentor, to nazwa przyjazna i dobrze się kojarząca. Po drugie, kojarzy się z przestrzenią zieloną, a kierownictwo centrum, oprócz handlu, stawia na rozrywkę. I po trzecie, słowo „magnolia” występuje w sześciu językach świata, m.in. w angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Z siatką na lodowisko
Ale to nie wszystko. Szefowie galerii budowanej na terenie dawnej rzeźni przy Legnickiej chwalą się, że ich centrum będzie wyjątkowo przyjazne dla kobiet. Dlatego sklepy i butiki związane z modą zajmą tyle, ile cały handel w Arkadach. Jakie konkretnie sklepy znajdą się w Magnolii? Przede wszystkim po raz pierwszy we Wrocławiu zakupy będzie można zrobić w Peek & Cloppenburg. Ale swoje salony przy Legnickiej otworzą m.in. także Bata, Zara, C&A, Wallis, Esprit, Kapp-Ahl, Aldo i Promod.
Ale to nie wszystko. Tuż obok budynków wyznaczono 41 tys. mkw. na część wypoczynkowo-rekreacyjną. To właśnie tu będzie amfiteatr, sztuczna rzeka, jezioro, lodowisko, boiska, ścieżki rowerowe i fontanny. Ma to sprawić, że budowane centrum stanie się liderem wśród galerii handlowych i jedną z wizytówek miasta.

A potem na kawę
Szefowie centrum chcą, by stało się ono klasycznym mallem. Mall to takie miejsce handlowe pomyślane jako miniaturowe miasto – przestrzeń zaspokajająca wszystkie potrzeby współczesnego konsumenta, który ma tam przyjechać nie tylko na zakupy, ale żeby spędzić czas.
A będzie gdzie robić zakupy, bo na dwóch poziomach rozplanowano miejsca dla 250 lokali handlowo-usługowych, wśród których będzie dziewięć sklepów dwupoziomowych oraz 20 sklepów o powierzchni ponad 500
mkw. Znajdzie się tam m.in. hipermarket Tesco, elektromarket Saturn, Intersport i salon Empiku. Oczywiście nie zabraknie miejsca na restauracje i kawiarnie, zarówno w środku, jak i na zewnątrz, w których naraz usiąść będzie mogło prawie 2 tysiące osób. W centrum będzie również 2800 miejsc parkingowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: W Polsce przybywa pracowników z Ameryki Południowej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto