Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu namysłowskiego w okręgach nr 1, 2, 3
PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu namysłowskiego w okręgach nr 1, 2, 3. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.
Wyniki wyborów do rady powiatu namysłowskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GĘSIARZ Konrad Kazimierz: pozycja 1 : 2,66% (1 455 głosów)
- ZIELONKA Andrzej Leon: pozycja 2 : 2,66% (1 455 głosów)
- KUPNIEWSKI Wojciech: pozycja 3 : 2,66% (1 455 głosów)
- DYMEK Ewelina Danuta: pozycja 4 : 2,66% (1 455 głosów)
- SŁOBODZIAN Waldemar Andrzej: pozycja 5 : 2,66% (1 455 głosów)
- LEWANDOWSKA Barbara Małgorzata: pozycja 6 : 2,66% (1 455 głosów)
- TRACZ Ewa Anna: pozycja 7 : 2,66% (1 455 głosów)
- BOBKO Zbigniew: pozycja 8 : 2,66% (1 455 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- GRADZIK Sławomir Piotr: pozycja 1 : 0,69% (376 głosów)
- SZLUFARSKI Paweł Daniel: pozycja 2 : 0,69% (376 głosów)
- GŁĄB Jan Piotr: pozycja 3 : 0,69% (376 głosów)
- MAJEWSKA Katarzyna Anna: pozycja 4 : 0,69% (376 głosów)
- PIOTROWSKI Bogumił Paweł: pozycja 5 : 0,69% (376 głosów)
- PISKOREK Elżbieta Teresa: pozycja 6 : 0,69% (376 głosów)
- KLUCOWICZ Michał Piotr: pozycja 7 : 0,69% (376 głosów)
- IDASIAK Agnieszka: pozycja 8 : 0,69% (376 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MACIĄG Adam Franciszek: pozycja 1 : 3,41% (1 867 głosów)
- KRUSZYŃSKI Julian: pozycja 2 : 3,41% (1 867 głosów)
- CHMURA Joanna Ewa: pozycja 3 : 3,41% (1 867 głosów)
- LESZCZYŃSKA Barbara: pozycja 4 : 3,41% (1 867 głosów)
- SZULCZYŃSKI Maciej Andrzej: pozycja 5 : 3,41% (1 867 głosów)
- LEWANDOWSKI Mirosław Ryszard: pozycja 6 : 3,41% (1 867 głosów)
- LASOŃ-CEGLAREK Ewa: pozycja 7 : 3,41% (1 867 głosów)
- ZABIELNY Sylwester Wojciech: pozycja 8 : 3,41% (1 867 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STAWIARSKI BARTŁOMIEJ - AKTYWNY SAMORZĄD:
- STAWIARSKA Marzena Małgorzata: pozycja 1 : 1% (545 głosów)
- PUTOWSKI Włodzimierz Marian: pozycja 2 : 1% (545 głosów)
- JABŁOŃSKA Malwina Teresa: pozycja 3 : 1% (545 głosów)
- GŁĄB Kamila: pozycja 4 : 1% (545 głosów)
- JANKOWIAK Krzysztof Kazimierz: pozycja 5 : 1% (545 głosów)
- BARON Zygmunt Władysław: pozycja 6 : 1% (545 głosów)
- BOCZARSKI Adam Jan: pozycja 7 : 1% (545 głosów)
- ZUZAK Agnieszka Katarzyna: pozycja 8 : 1% (545 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA JACEK OCHĘDZAN INICJATYWA LOKALNA:
- KOWALSKI Maciej Tomasz: pozycja 1 : 0,41% (222 głosów)
- ROBAK Anna: pozycja 2 : 0,41% (222 głosów)
- ZAJĄC Wojciech Dariusz: pozycja 3 : 0,41% (222 głosów)
- ŻMUDA Patryk: pozycja 4 : 0,41% (222 głosów)
- ADAMIAK Dawid Mateusz: pozycja 5 : 0,41% (222 głosów)
- KORCZAK Agnieszka Sol: pozycja 6 : 0,41% (222 głosów)
- GRENDA Izabela Krystyna: pozycja 7 : 0,41% (222 głosów)
- OCHĘDZAN Kacper Jacek: pozycja 8 : 0,41% (222 głosów)
KOMITET WYBORCZY WSPÓLNOTA OBYWATELSKA 2006:
- LECHOWICZ Piotr Janusz: pozycja 1 : 1,36% (746 głosów)
- BAK Tamara: pozycja 2 : 1,36% (746 głosów)
- ŁYŻNIAK Mirosław Krzysztof: pozycja 3 : 1,36% (746 głosów)
- ŁĄCKI Paweł Józef: pozycja 4 : 1,36% (746 głosów)
- MARSZAŁEK Monika Weronika: pozycja 5 : 1,36% (746 głosów)
- KSIĄŻKIEWICZ Krystyna: pozycja 6 : 1,36% (746 głosów)
- TROJANOWSKA Edyta Agnieszka: pozycja 7 : 1,36% (746 głosów)
- WŁODARCZYK Grzegorz: pozycja 8 : 1,36% (746 głosów)
KOMITET WYBORCZY PRZYJAZNY SAMORZĄD POWIATU NAMYSŁOWSKIEGO:
- MEDYK Lucyna Joanna: pozycja 1 : 2,97% (1 623 głosów)
- GRZEŚKOWICZ Mateusz Michał: pozycja 2 : 2,97% (1 623 głosów)
- RYGAS Dorota Czesława: pozycja 3 : 2,97% (1 623 głosów)
- SOKOŁOWSKI Rafał Paweł: pozycja 4 : 2,97% (1 623 głosów)
- MAGDA Mateusz Mirosław: pozycja 5 : 2,97% (1 623 głosów)
- KOZŁOWSKI Marcin Adam: pozycja 6 : 2,97% (1 623 głosów)
- ULBRYCH Katarzyna Maria: pozycja 7 : 2,97% (1 623 głosów)
- GRUDZIŃSKI Grzegorz Piotr: pozycja 8 : 2,97% (1 623 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu namysłowskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BRATOSIEWICZ Zbigniew Józef: pozycja 1 : 2,98% (1 369 głosów)
- JASYK Ilona Maria: pozycja 2 : 2,98% (1 369 głosów)
- SIEJKA Marcin Władysław: pozycja 3 : 2,98% (1 369 głosów)
- NOWAKOWSKA Renata Halina: pozycja 4 : 2,98% (1 369 głosów)
- FEDUNIK Kazimierz: pozycja 5 : 2,98% (1 369 głosów)
- KARSZNIA Regina Weronika: pozycja 6 : 2,98% (1 369 głosów)
- SZYMCZAK Adam: pozycja 7 : 2,98% (1 369 głosów)
- STACHURSKI Grzegorz Józef: pozycja 8 : 2,98% (1 369 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SZYNDLAREWICZ Krzysztof Tomasz: pozycja 1 : 1,56% (717 głosów)
- PACZKOWSKI Kazimierz: pozycja 2 : 1,56% (717 głosów)
- ADAMIEC Iwona Agata: pozycja 3 : 1,56% (717 głosów)
- PALIŃSKI Radosław Kamil: pozycja 4 : 1,56% (717 głosów)
- BRONOWICKA Katarzyna Violetta: pozycja 5 : 1,56% (717 głosów)
- CHOLAŚ Paweł Piotr: pozycja 6 : 1,56% (717 głosów)
- PAWŁÓW Agata: pozycja 7 : 1,56% (717 głosów)
- DOROCIAK Bartosz: pozycja 8 : 1,56% (717 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STAWIARSKI BARTŁOMIEJ - AKTYWNY SAMORZĄD:
- MONIUSZKO-CZUCZWARA Ewelina Maria: pozycja 1 : 1,53% (705 głosów)
- WOŁCZAŃSKI Tomasz Stanisław: pozycja 2 : 1,53% (705 głosów)
- SYROWICZKA Dariusz Piotr: pozycja 3 : 1,53% (705 głosów)
- KOWNACKA Marta Maria: pozycja 4 : 1,53% (705 głosów)
- GACEK Edyta Marzena: pozycja 5 : 1,53% (705 głosów)
- WDOWIAK Bartłomiej Stefan: pozycja 6 : 1,53% (705 głosów)
- ZIELIŃSKA Barbara Elwira: pozycja 7 : 1,53% (705 głosów)
- SIEJKA Mariusz Marcel: pozycja 8 : 1,53% (705 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TRZECIA DROGA ZIEMIA NAMYSŁOWSKA:
- MELA Bronisława Teresa: pozycja 1 : 1,29% (594 głosów)
- SZUSTER Mariusz Jan: pozycja 2 : 1,29% (594 głosów)
- MASIOWSKI Artur Krzysztof: pozycja 3 : 1,29% (594 głosów)
- NAWROT Weronika: pozycja 4 : 1,29% (594 głosów)
- RUDZKI Tomasz Jarosław: pozycja 5 : 1,29% (594 głosów)
- KULISZEWSKA Anna: pozycja 6 : 1,29% (594 głosów)
- MLECZKO Ewa: pozycja 7 : 1,29% (594 głosów)
- MRUGAŁA Zbigniew Mieczysław: pozycja 8 : 1,29% (594 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA JACEK OCHĘDZAN INICJATYWA LOKALNA:
- GRENDA Patryk Mateusz: pozycja 1 : 0,51% (236 głosów)
- FIKIER Przemysław Robert: pozycja 2 : 0,51% (236 głosów)
- GRZYWOK Mateusz Patryk: pozycja 3 : 0,51% (236 głosów)
- PIASECKI Jacek: pozycja 4 : 0,51% (236 głosów)
- OCHĘDZAN Magdalena: pozycja 5 : 0,51% (236 głosów)
- SZYNDLAREWICZ Marlena Ewelina: pozycja 6 : 0,51% (236 głosów)
- ADACH Barbara: pozycja 7 : 0,51% (236 głosów)
- CICHOŃ Grzegorz Piotr: pozycja 8 : 0,51% (236 głosów)
KOMITET WYBORCZY WSPÓLNOTA OBYWATELSKA 2006:
- JABŁOŃSKI Mariusz: pozycja 1 : 2,04% (938 głosów)
- KWIECIEŃ Wiesław Stanisław: pozycja 2 : 2,04% (938 głosów)
- KUŚWIK Barbara Anna: pozycja 3 : 2,04% (938 głosów)
- LEJCZAK Marek Wojciech: pozycja 4 : 2,04% (938 głosów)
- JAGIELSKA Katarzyna Helena: pozycja 5 : 2,04% (938 głosów)
- BODZIOCH Damian Mirosław: pozycja 6 : 2,04% (938 głosów)
- BORZYŃSKI Szymon Roman: pozycja 7 : 2,04% (938 głosów)
- PATERKIEWICZ Ewa Maria: pozycja 8 : 2,04% (938 głosów)
KOMITET WYBORCZY PRZYJAZNY SAMORZĄD POWIATU NAMYSŁOWSKIEGO:
- PÓŁROLNICZAK Roman Piotr: pozycja 1 : 2,59% (1 193 głosów)
- KUBICKI Karol Michał: pozycja 2 : 2,59% (1 193 głosów)
- BIELECKI Grzegorz Andrzej: pozycja 3 : 2,59% (1 193 głosów)
- ŁAMBUCKA Agnieszka Małgorzata: pozycja 4 : 2,59% (1 193 głosów)
- BACZYŃSKI Michał Adam: pozycja 5 : 2,59% (1 193 głosów)
- BORTNICZUK-SZULAKOWSKA Małgorzata: pozycja 6 : 2,59% (1 193 głosów)
- KORABIK Joanna: pozycja 7 : 2,59% (1 193 głosów)
- DOBROĆ Tomasz Marcin: pozycja 8 : 2,59% (1 193 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu namysłowskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SOBIEGRAJ Antoni Mieczysław: pozycja 1 : 3,54% (1 296 głosów)
- PTAK Krzysztof Benedykt: pozycja 2 : 3,54% (1 296 głosów)
- RIWOLDT Izabela Teresa: pozycja 3 : 3,54% (1 296 głosów)
- WÓJTOWICZ Grzegorz Jan: pozycja 4 : 3,54% (1 296 głosów)
- ŚWISTAK Zuzanna Laura: pozycja 5 : 3,54% (1 296 głosów)
- DYMEK Marlena Jagoda: pozycja 6 : 3,54% (1 296 głosów)
- CZAIŃSKA Jolanta Maria: pozycja 7 : 3,54% (1 296 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- ŁAŹNIOWSKI Jarosław: pozycja 1 : 0,77% (281 głosów)
- PIESZCZYK Jacek: pozycja 2 : 0,77% (281 głosów)
- FRASIAK Małgorzata: pozycja 3 : 0,77% (281 głosów)
- SŁAWSKA Katarzyna Elżbieta: pozycja 4 : 0,77% (281 głosów)
- ROBAK Barbara: pozycja 5 : 0,77% (281 głosów)
- CICHOŃ Stanisław Wacław: pozycja 6 : 0,77% (281 głosów)
- ZAWIERUCHA Bogdan Arkadiusz: pozycja 7 : 0,77% (281 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WILCZYŃSKI Ryszard Jan: pozycja 1 : 3,44% (1 258 głosów)
- PTASZEK-REKUS Joanna Marta: pozycja 2 : 3,44% (1 258 głosów)
- SZUBERT Jerzy Czesław: pozycja 3 : 3,44% (1 258 głosów)
- PAWŁOWSKA Edyta Barbara: pozycja 4 : 3,44% (1 258 głosów)
- CICHOŃ Magdalena: pozycja 5 : 3,44% (1 258 głosów)
- DURAJ Izabela Maria: pozycja 6 : 3,44% (1 258 głosów)
- DROBINA Krzysztof Sylwester: pozycja 7 : 3,44% (1 258 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STAWIARSKI BARTŁOMIEJ - AKTYWNY SAMORZĄD:
- KWAŚNICKI Jan Józef: pozycja 1 : 0,83% (302 głosów)
- MATEJA Kornela Magdalena: pozycja 2 : 0,83% (302 głosów)
- ROGALSKI Józef Eugeniusz: pozycja 3 : 0,83% (302 głosów)
- TARNOWICZ Agata Joanna: pozycja 4 : 0,83% (302 głosów)
- BORYS Honorata Jadwiga: pozycja 5 : 0,83% (302 głosów)
- MIKOŁAJCZYK Marian: pozycja 6 : 0,83% (302 głosów)
- CHRABAŃSKA Dominika Maria: pozycja 7 : 0,83% (302 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TRZECIA DROGA ZIEMIA NAMYSŁOWSKA:
- MICHTA Andrzej Kazimierz: pozycja 1 : 2,05% (749 głosów)
- ŻOŁNOWSKI Krzysztof Józef: pozycja 2 : 2,05% (749 głosów)
- ZAJĄC Anna Elżbieta: pozycja 3 : 2,05% (749 głosów)
- WALAS Józef: pozycja 4 : 2,05% (749 głosów)
- BARTOSIK Anna Magdalena: pozycja 5 : 2,05% (749 głosów)
- GIEC Agnieszka Ewa: pozycja 6 : 2,05% (749 głosów)
- CZUCZWARA Marzena Anna: pozycja 7 : 2,05% (749 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA JACEK OCHĘDZAN INICJATYWA LOKALNA:
- KOLANKOWSKI Krzysztof: pozycja 1 : 0,43% (156 głosów)
- GUŚCIORA Weronika Elżbieta: pozycja 2 : 0,43% (156 głosów)
- PIOTROWSKI Piotr Tomasz: pozycja 3 : 0,43% (156 głosów)
- GRENDA Danuta: pozycja 4 : 0,43% (156 głosów)
- ZIELIŃSKA Klaudia Małgorzata: pozycja 5 : 0,43% (156 głosów)
- MIŚ Piotr Władysław: pozycja 6 : 0,43% (156 głosów)
- MAKOWSKI Aleksander Grzegorz: pozycja 7 : 0,43% (156 głosów)
KOMITET WYBORCZY PRZYJAZNY SAMORZĄD POWIATU NAMYSŁOWSKIEGO:
- LETKI Roman Marian: pozycja 1 : 3,24% (1 186 głosów)
- GIENIECZKO Łukasz: pozycja 2 : 3,24% (1 186 głosów)
- BIAŁKOWSKA Bożena: pozycja 3 : 3,24% (1 186 głosów)
- KUCHARSKI Paweł Damian: pozycja 4 : 3,24% (1 186 głosów)
- ARENDARSKI Krzysztof Grzegorz: pozycja 5 : 3,24% (1 186 głosów)
- MAZUR Halina Gizela: pozycja 6 : 3,24% (1 186 głosów)
- HYLLA Edyta: pozycja 7 : 3,24% (1 186 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że sumuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Nowi ministrowie w rządzie Donalda Tuska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?