Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu jędrzejowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu jędrzejowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu jędrzejowskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- FARYNA Paweł Adam: pozycja 1 : 5,03% (4 879 głosów)
- BARAŃSKA Maria Dorota: pozycja 2 : 5,03% (4 879 głosów)
- KAWIORSKA Renata Maria: pozycja 3 : 5,03% (4 879 głosów)
- SAFIN Aneta Ewa: pozycja 4 : 5,03% (4 879 głosów)
- WÓJCIK Andrzej Stanisław: pozycja 5 : 5,03% (4 879 głosów)
- DĄBEK Bożena Agnieszka: pozycja 6 : 5,03% (4 879 głosów)
- CHRZANOWSKA Kinga Wioletta: pozycja 7 : 5,03% (4 879 głosów)
- DOMAGAŁA Wojciech Edward: pozycja 8 : 5,03% (4 879 głosów)
- MAJCHRZAK Krzysztof Stanisław: pozycja 9 : 5,03% (4 879 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- OLSZAK Paweł Dariusz: pozycja 1 : 2,22% (2 157 głosów)
- WYPYCH Bogusława Bożena: pozycja 2 : 2,22% (2 157 głosów)
- LEŚNIEWSKA Ewa Małgorzata: pozycja 3 : 2,22% (2 157 głosów)
- POLAK Mirosław Piotr: pozycja 4 : 2,22% (2 157 głosów)
- KRÓL Henryk Seweryn: pozycja 5 : 2,22% (2 157 głosów)
- SAJDAK Jolanta Teresa: pozycja 6 : 2,22% (2 157 głosów)
- JAWORSKA Elżbieta: pozycja 7 : 2,22% (2 157 głosów)
- LISOWSKI Dariusz Janusz: pozycja 8 : 2,22% (2 157 głosów)
- WIELIŃSKI Jakub Andrzej: pozycja 9 : 2,22% (2 157 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MATAN Piotr Dominik: pozycja 1 : 1,49% (1 446 głosów)
- SZCZERBA Jerzy Michał: pozycja 2 : 1,49% (1 446 głosów)
- GÓRECKI Ryszard Wojciech: pozycja 3 : 1,49% (1 446 głosów)
- KONCEWICZ-CIPIOR Anna Dorota: pozycja 4 : 1,49% (1 446 głosów)
- SOCZAWA Patrycja Sylwia: pozycja 5 : 1,49% (1 446 głosów)
- KOT Wojciech Bogusław: pozycja 6 : 1,49% (1 446 głosów)
- GAWROŃSKA Melania: pozycja 7 : 1,49% (1 446 głosów)
- JAROSZ Marek: pozycja 8 : 1,49% (1 446 głosów)
- CIOSK Iwona Aneta: pozycja 9 : 1,49% (1 446 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLOK SAMORZĄDOWY ZIEMIA JĘDRZEJOWSKA:
- KWIECIEŃ Tomasz Maciej: pozycja 1 : 2,37% (2 299 głosów)
- ZYGAN Marek Józef: pozycja 2 : 2,37% (2 299 głosów)
- JĘDRZEJEWSKA Jolanta Zofia: pozycja 3 : 2,37% (2 299 głosów)
- GIL Tomasz: pozycja 4 : 2,37% (2 299 głosów)
- OSIŃSKA Lidia Elżbieta: pozycja 5 : 2,37% (2 299 głosów)
- RÓWNICKI Adam Wiesław: pozycja 6 : 2,37% (2 299 głosów)
- RADZIEJEWSKA Zofia: pozycja 7 : 2,37% (2 299 głosów)
- BŁASZKIEWICZ Mateusz Karol: pozycja 8 : 2,37% (2 299 głosów)
- FARYNA Jolanta Krystyna: pozycja 9 : 2,37% (2 299 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu jędrzejowskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MOLENDA Michał Jan: pozycja 1 : 11,19% (2 734 głosów)
- SZYMAŃSKI Grzegorz Jan: pozycja 2 : 11,19% (2 734 głosów)
- STANEK Zofia Jadwiga: pozycja 3 : 11,19% (2 734 głosów)
- ZAWŁOCKA Alicja: pozycja 4 : 11,19% (2 734 głosów)
- BARAŃSKI Czesław Dominik: pozycja 5 : 11,19% (2 734 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KUTERASIŃSKI Błażej Antoni: pozycja 1 : 5,8% (1 417 głosów)
- WYPYCH Ewa Beata: pozycja 2 : 5,8% (1 417 głosów)
- ŚWIERCZYŃSKI Adam Maciej: pozycja 3 : 5,8% (1 417 głosów)
- ADAMEK Andrzej Marek: pozycja 4 : 5,8% (1 417 głosów)
- GRZYB Ewa Monika: pozycja 5 : 5,8% (1 417 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- OTRĘBA Grzegorz Zdzisław: pozycja 1 : 3,01% (735 głosów)
- PŁATEK Rafał Bohdan: pozycja 2 : 3,01% (735 głosów)
- KUPCZYK Anna Beata: pozycja 3 : 3,01% (735 głosów)
- ZIELIŃSKA Agnieszka Teresa: pozycja 4 : 3,01% (735 głosów)
- KONIECZNY Tadeusz Edward: pozycja 5 : 3,01% (735 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu jędrzejowskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŻELEZIK Łukasz Antoni: pozycja 1 : 11,12% (3 554 głosów)
- WAWRZYŁO Mariusz Zygmunt: pozycja 2 : 11,12% (3 554 głosów)
- PODLIPNA Anna Agnieszka: pozycja 3 : 11,12% (3 554 głosów)
- NAPORA Wioletta Teresa: pozycja 4 : 11,12% (3 554 głosów)
- KUSAJ Justyna Katarzyna: pozycja 5 : 11,12% (3 554 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WAWRZYŁA Leszek Jarosław: pozycja 1 : 7,47% (2 387 głosów)
- PIECYK Arkadiusz Andrzej: pozycja 2 : 7,47% (2 387 głosów)
- BANAŚ Urszula Grażyna: pozycja 3 : 7,47% (2 387 głosów)
- DURDZIŃSKI Robert Kazimierz: pozycja 4 : 7,47% (2 387 głosów)
- KRUPA Jolanta Agnieszka: pozycja 5 : 7,47% (2 387 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JĘDRUCH Tomasz: pozycja 1 : 0,79% (251 głosów)
- LEŚNIAK Paweł Stanisław: pozycja 2 : 0,79% (251 głosów)
- JĘDRUCH Marta Elżbieta: pozycja 3 : 0,79% (251 głosów)
- TRZCIŃSKA Aneta Kalina: pozycja 4 : 0,79% (251 głosów)
- ORLIŃSKI Krzysztof: pozycja 5 : 0,79% (251 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLOK SAMORZĄDOWY ZIEMIA JĘDRZEJOWSKA:
- KUNICKA Edyta Barbara: pozycja 1 : 1,04% (334 głosów)
- JAMORSKA Ewa Jadwiga: pozycja 2 : 1,04% (334 głosów)
- GUMUL Krzysztof Marcin: pozycja 3 : 1,04% (334 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu jędrzejowskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MENTEL Marek Stanisław: pozycja 1 : 7,28% (4 081 głosów)
- KRAWCZYK Jarosław Marian: pozycja 2 : 7,28% (4 081 głosów)
- KOZIARA Renata Sabina: pozycja 3 : 7,28% (4 081 głosów)
- ROSÓŁ Przemysław Andrzej: pozycja 4 : 7,28% (4 081 głosów)
- LIBURSKA Aldona Joanna: pozycja 5 : 7,28% (4 081 głosów)
- KALISZ Łukasz Leszek: pozycja 6 : 7,28% (4 081 głosów)
- BARAN Marlena Zofia: pozycja 7 : 7,28% (4 081 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KUBAS-SAMOCIUK Ewa Maria: pozycja 1 : 3,76% (2 107 głosów)
- ZIELIŃSKI Mariusz Krzysztof: pozycja 2 : 3,76% (2 107 głosów)
- MUZOŁ Małgorzata: pozycja 3 : 3,76% (2 107 głosów)
- KALETA Bartłomiej: pozycja 4 : 3,76% (2 107 głosów)
- DĘBICKI Rafał Bogdan: pozycja 5 : 3,76% (2 107 głosów)
- KWIATEK Radzisława: pozycja 6 : 3,76% (2 107 głosów)
- NAHAJCZUK Lucyna Bogusława: pozycja 7 : 3,76% (2 107 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- TOKARZ Grzegorz Norbert: pozycja 1 : 1,19% (668 głosów)
- PEŁKA Magdalena Anna: pozycja 2 : 1,19% (668 głosów)
- PIWOWARCZYK Kamil Mariusz: pozycja 3 : 1,19% (668 głosów)
- BACH Alicja Justyna: pozycja 4 : 1,19% (668 głosów)
- ZABIEGŁO Aleksandra Karolina: pozycja 5 : 1,19% (668 głosów)
- KUDERA Edyta Barbara: pozycja 6 : 1,19% (668 głosów)
- URBAŃSKI Łukasz Mateusz: pozycja 7 : 1,19% (668 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLOK SAMORZĄDOWY ZIEMIA JĘDRZEJOWSKA:
- CHMARUK Krzysztof: pozycja 1 : 2,05% (1 151 głosów)
- KOT Janusz Piotr: pozycja 2 : 2,05% (1 151 głosów)
- ZIMOSZ Marta Zofia: pozycja 3 : 2,05% (1 151 głosów)
- ROKICKA Jolanta Katarzyna: pozycja 4 : 2,05% (1 151 głosów)
- KUREK Piotr Marcin: pozycja 5 : 2,05% (1 151 głosów)
- CHABIOR Adam Stanisław: pozycja 6 : 2,05% (1 151 głosów)
- PYTLARZ Katarzyna Anna: pozycja 7 : 2,05% (1 151 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu jędrzejowskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SŁOMA Stanisław: pozycja 1 : 7,85% (2 235 głosów)
- PĘDZIWILK Lidia: pozycja 2 : 7,85% (2 235 głosów)
- GRAD Mirosław Adam: pozycja 3 : 7,85% (2 235 głosów)
- SEWERYN Ewa Bożena: pozycja 4 : 7,85% (2 235 głosów)
- ZATORSKA Iwona Anna: pozycja 5 : 7,85% (2 235 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WAWER Piotr Rafał: pozycja 1 : 5% (1 424 głosów)
- FARYNA Wiesław Jan: pozycja 2 : 5% (1 424 głosów)
- GIDEL Teresa: pozycja 3 : 5% (1 424 głosów)
- GIL Ewa Aneta: pozycja 4 : 5% (1 424 głosów)
- NAZIMEK Ryszard Józef: pozycja 5 : 5% (1 424 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- OSOWSKI Stanisław: pozycja 1 : 2,89% (823 głosów)
- DĘBIŃSKI Ryszard Jan: pozycja 2 : 2,89% (823 głosów)
- BLICHARSKA Ewa: pozycja 3 : 2,89% (823 głosów)
- KWAS Ewelina Katarzyna: pozycja 4 : 2,89% (823 głosów)
- CHRZANOWSKI Sławomir: pozycja 5 : 2,89% (823 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLOK SAMORZĄDOWY ZIEMIA JĘDRZEJOWSKA:
- GRAJEK Marcin: pozycja 1 : 4,26% (1 212 głosów)
- STROJEK Wiktor: pozycja 2 : 4,26% (1 212 głosów)
- RAK Ewa Barbara: pozycja 3 : 4,26% (1 212 głosów)
- SYNCERZ Sebastian: pozycja 4 : 4,26% (1 212 głosów)
- SĘKACZ Renata Teresa: pozycja 5 : 4,26% (1 212 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że sumuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?