Warcabiści z Lututowa zdobyli 6 medali na mistrzostwach województwa łódzkiego

OPRAC.:
Marcin Stadnicki
LKS "Czarna Damka" Lututów
Sporym sukcesem zakończył się udział warcabistów z Lututowa w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego, które odbyły się w powiecie bełchatowskim. Zawodnicy z powiatu wieruszowskiego zdobyli 6 medali.

W niedzielę 14 kwietnia w Drużbicach w powiecie bełchatowskim odbyły się indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego w warcabach klasycznych 64-polowych. W mistrzostwach udział wzięło 104 zawodników z kilkunastu klubów. Wśród nich znalazło się 9 reprezentantów naszego regionu - warcabistów z LKS "Czarna Damka" z Lututowa, którzy zakończyli turniej sukcesem zdobywając 6 medali. Zawodnicy lututowskiego klubu wywalczyli 2 medale złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

Rozegrano 9 rund systemem szwajcarskim . Indywidualnym mistrzem województwa w kategorii ,,open,, został nasz reprezentant Edward Perdek, Przemysław Oderkiewicz zajął 4 pozycję , Bartłomiej Golonka 7 ( 13 – latek ) ,Władysław Kasendra 11 ( 83- letni pasjonat warcabów ), Mikołaj Zychla 15 ( to 10-latek ! ), Marcin Zychla 18 , Jakub Golonka 23 ( to 9-latek !). Ponadto po raz pierwszy zagrali : Magdalena i Daniel Maciejewscy - informuje zarząd lututowskiego klubu.

Warcabiści z Lututowa, którzy zdobywali medale w poszczególnych grupach wiekowych:

Chłopcy do 10 lat

• III miejsce – Mikołaj Zychla, 12 pkt.

Chłopcy do 13 lat

• II miejsce - Bartłomiej Golonka, 12 pkt.

Senior /20-50 lat/

• II miejsce - Przemysław Oderkiewicz, 14 pkt.

Senior starszy/ powyżej 50 lat/

• I miejsce - Edward Perdek, 16 pkt.
  • III miejsce - Władysław Kasendra, 12 pkt.

W punktacji drużynowej panów warcabiści "Czarnej Damki" w składzie :Edward Perdek ,Przemysław Oderkiewicz oraz Bartłomiej Golonka zajęli pierwsze miejsce.

Na mistrzostwa warcabiści pojechali dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta i Gminy Lututów.