Nareszcie. Ostre strzelanie Stainer Polonii 1912 Leszno w Międzychodzie

Andrzej Bartkowiak
Ponad 5 tygodni musieli czekać kibice Stainer Polonii 1912 Leszno na kolejne zwycięstwo w rozgrywkach piłkarskiej IV ligi. Doczekali się. Po dwóch porażkach z rzędu leszczynianie rozbili na wyjeździe Wartę Międzychód 5:1. Ważne zwycięstwo odniosła tez Krobianka, a drugi mecz z rzędu przegrała Obra.

Polonia zamknęła mecz w Międzychodzie praktycznie w I połowie, która byłą koncertowa. Dwie bramki Karola Smoły, trafienie Nowaka i Krawczyka ustawiło mecz.
Po przerwie gospodarze odpowiedzieli bramką Lobana, ale w doliczonym czasie gry trafił wprowadzony na boisko młodziutki Antoni Prałat, specjalista od końcówek.
Trzy punkty, bardzo ważne z Trzemeszna wiezie Pinsel-Peter Krobianka Krobia, która po dwóch trafieniach Mesełkowskiego pokonała innego beniaminka - Zjednoczonych 2:0 i pozostaje w grze o utrzymanie.
Po serii meczów bez porażki drugiej przegranej z rzędu doznała Obra 1912 Kościan. Zespól trenera Krzysztofa Knychały przegrał w Nowych Skalmierzycach 1:0.
Wyniki 30 kolejki:
Pogoń Nowe Skalmierzyce - Obra 1912 Kościan 1:0 (1:0)
Warta Międzychód - Stainer Polonia 1912 Leszno 1:5 (0:4)
Bramki dla Stainer Polonii: Smoła (17,37), Nowak (26), Krawczyk (27), Prałat (90+2)
Zjednoczeni Trzemeszno - Pinsel-Pter Krobianka Krobia 0:2 (0:2)
Bramki: Masełkowski (7,43)
LKS Gołuchów - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0:0
Kotwica Kórnik - Olimpia Koło 0:1
Lubuszanin Trzcianka - Tarnovia Tarnowo Podgórne 6:1
Sokół Pniewy - Farmutil Orkan Śmiłowo 0:6
Unia Swarzędz - KS Opatówek 2:0
Victoria Września - Polonia Kępno 1:1