Stainer Polonia 1912 Leszno w odwrocie. Porażka z imienniczką z Kępna [ZDJĘCIA]

Andrzej Bartkowiak
Stainer Polonia 1912 Leszno przegrała już trzecie spotkanie z rzędu. Końca kryzysu nie widać. Czołówka ucieka z meczu na mecz i zanosi się, że zespół zakończy I rundę co najwyżej w środku IV-ligowej tabeli.

Goście już na początku próbowali zaskoczyć Polonistów i już w 2 minucie byli bliscy powodzenia. Skuteczną interwencją w bramce popisał się jednak Sroczyński. W kolejnej akcji jednak się już nie popisał faulując w polu karnym zawodnika gości i sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Latusek i dał prowadzenie przyjezdnym.
Leszczynianie próbowali odpowiedzieć. Mieli przewagę w grze, ale ani strzał Morysona ani Jakuba Nowaka nie znalazł drogi do siatki.
Po przerwie dalej próbowali zmienić niekorzystny rezultat, ale w ataku nic się nie kleiło. Za to przeciwnik w 64 minucie w jednej z nielicznych akcji zaczepnych podwyższył na 2:0, po trafieniu Skupienia, stawiając ekipę z Leszna w bardzo trudnym położeniu. Stainer Polonia niestety nie znalazła recepty na rywala. Nie potrafiła nawet zdobyć honorowego gola i przegrała na własnym boisku 0:2, przedłużając serię porażek do trzech.