Zwycięskie debiuty

Robert Radczak
WROCŁAW Koszykarki Ślęzy wreszcie wygrały! Pod wodzą nowego trenera Jerzego Onyszkiewicza, wzmocnione Edytą Krysiewicz wrocławianki pokonały SMS Warszawa 81:70. Mecz w I połowie był bardzo wyrównany.

WROCŁAW

Mecz w I połowie był bardzo wyrównany. SMS co prawda uzyskał kilkupunktową przewagę, ale gospodynie ambicją i wolą walki potrafiły zatuszować swoje braki i trzymać się blisko rywalek. W 2 min. II kwarty uczennice prowadziły już nawet 26:18, ale Urszula Stempniewicz, wsparta a ataku Dorotą Ćmikiewicz i Aleksandrą Jabłońską, zdołała odwrócić wynik i na długą przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Ślęzy 37:33. Jeszcze na początku III kwarty SMS zdołał wykorzystać przewagę wzrostu i słabą skuteczność przeciwniczek. W 6 min. tej odsłony warszawianki wygrywały 48:43, lecz bardziej agresywna gra miejscowych w końcówce sprawiła, że po punktach Stempniewicz, Marty Krauze i Małgorzaty Koralewskiej Ślęza odzyskała prowadzenie (52:49). W ostatniej kwarcie zdeprymowane uczennice zbliżyły się w 1 min. na dystans jednego punktu, ale doświadczenie powracającej do Ślęzy Edyty Krysiewicz umożliwiło gospodyniom spokojniejsze rozgrywanie akcji i - przy niezłej skuteczności - powiększanie przewagi.

* Ślęza Wrocław - SMS Warszawa 81:70 ( 16:20, 23:13, 15:16, 29:21)
Ślęza: Stempniewicz 23, Krysiewicz 19, Żyłczyńska 15, Ćmikiewicz 12, Koralewska 4 oraz Jabłońska 6, Krauze 4, Ryng 0.
SMS: Skorek 22, Kręzel 16, Piekarska 10, Pawlak 6, Dąbkowska 4 oraz Błaszczak 6, Chomać 4, Pamuła 2, Wierzbicka 0.