Złota główka Elsnera i bohater Gikiewicz. Śląsk Wrocław zdobył Superpuchar Polski

Śląsk Wrocław wygrał z Legią Warszawa 1:0.
Śląsk Wrocław wygrał z Legią Warszawa 1:0. Dawid Antecki
Śląsk Wrocław wygrał z Legią Warszawa w karnych 4:2 (1:1).

Zobacz: Niemcy sprawią lanie wrocławianom? Śląsk zmierzy się z Hannoverem 96

12 sierpnia mistrz Polski zmierzył się ze zdobywcą pucharu kraju. Superpuchar Polski z Warszawy do Wrocławia przywiozą podopieczni Orest Lenczyka.

Prowadzenie Śląskowi przy ul. Łazienkowskiej dał strzałem głową w 40. minucie Rok Elsner. Słoweński pomocnik ma patent na strzelanie ważnych bramek. Przypomnijmy, jego trafienie z główki w meczu z Wisłą Kraków zapewniło wrocławianom tytuł mistrza Polski.

Tym razem to nie był jednak decydujący gol, bowiem legioniści zdołali zremisować w drugiej połowie. Ljuboja pokonał Gikiewicza w 70. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego. Bramkarz Śląska Wrocław zrehabilitował się dobrą postawą w serii rzutów karnych, które mistrz Polski wygrał 4:2.

Ostatni raz wrocławski klub zdobył Superpuchar Polski w 1987 roku. Rozgrywki bojkotowali kibice Śląska, ponieważ mecz nie został rozegrany na neutralnym terenie (Zobacz: Kibice: Superpuchar dla lamusów i łamistrajków).