Zima w Austrii. Sześć regionów wypoczynkowych Vorarlbergu

Artykuł sponsorowany
Udostępnij:

Prawdziwe góry. Doświadczyć namacalnie: Montafon z ośrodkami narciarskimi Silvretta–Montafon, Golm (Tschagguns/Vandans), Gargellen i Kristberg (Silbertal). Ponadto prawdziwy zimowy raj z takimi perełkami krajobrazowymi, jak wioska wędrowców Bar-tholomäberg czy góra Silvretta-Bielerhöhe (2032 metrów). 61 kolejki linowe i wyciągi, 220 kilometrów nartostrad, wysokość do 2430 metrów.
Miasto i śnieg: region Bodensee-Vorarlberg z miastami Bregenz, Dornbirn, Hohenems i Feldkirch, pozwala wspaniale łączyć typowo miejską ofertę kulturalną z urokami „białego szaleństwa“.
Kilka niewielkich ośrodków narciarskich, z których największym jest Laterns (6 wyciągów) i Bödele (9 wyciągów, szlaki piesze i trasy biegowe).
Więcej przestrzeni – więcej czasu: region Arlberg z ośrodkami narciarskimi Lech-Zürs, Klösterle i Stuben, leżącymi po stronie Vorarlbergu (pozostała część Arlbergu leży w Tyrolu) oraz nowym połączeniem z ośrodkiem Warth-Schröcken, jest powszechnie zaliczany do najlepszych regionów narciarskich na świecie, co potwierdzają liczne wyróżnienia. 79 kolejek linowych i wyciągów, 280 kilometrów nartostrad, 180 wysokoalpejskich tras do jazdy w głębokim śniegu; wysokość do 2810 metrów.
Elegancja prostoty: Bregencki Las i wyjątkowa architektura – to region narciarski dla wielbicieli przyrody i „wrażliwców”. Poza tym wyjątkowo śnieżny, co ucieszy amatorów ski-touringu i narciarstwa alternatywnego. 92 kolejki/wyciągi, 266 km tras narciarskich, wysokość do 2060 m.
Alpejskie i rodzinne: Dolina Brandnertal, miasto Bludencja, dolina Klostertal i park biosfery Großes Walsertal. 23 kolejki górskie i wyciągi narciarskie, 85 kilometrów nartostrad do wysokości 2.300 metrów to najkrótsza charakterystyka rodzinnego regionu narciarskiego Brandnertal i ośrodka Sonnenkopf w dolinie Klostertal. Na ekologiczną odmianę sportu stawia wyróżniony nagrodą EDEN Award park biosfery Großes Walsertal. Ośrodki narciarskie Faschina (połączona z Damüls), Sonntag-Stein oraz Raggal dysponują 34 kolejkami i wyciągami oraz 23 kilometrami nartostrad.
Górskie przygody i kontemplacja przyrody: Kleinwalsertal ściśle współpracuje z sąsiednim regionem Allgäu w Niemczech. Ponadgraniczny region narciarski Kleinwalsertal-Oberstdorf dba o wysoką jakość i autentyzm. Można do niego dojechać od strony Niemiec autostradą A7, bez konieczności kupowania austriackiej winiety autostradowej. 46 kolejek/wyciągów, 124 kilometry tras narciarskich do wysokości 2220 metrów.
www.wakacje-austria.com/pl/regiony_wypoczynkowe
Więcej informacji na temat regionu i aktualne oferty na stronie www.wakacje-austria.com

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie