Zgodnie z planem

(ML)
Ekstraklasa koszykarek: CCC – ŁKS 69:52, Lotos – AZS KK 85:63 Kibice w Polkowicach ani przez moment nie musieli martwić się o zwycięstwo koszykarek CCC w sobotniej konfrontacji z ŁKS-em.

Ekstraklasa koszykarek: CCC – ŁKS 69:52, Lotos – AZS KK 85:63

Kibice w Polkowicach ani przez moment nie musieli martwić się o zwycięstwo koszykarek CCC w sobotniej konfrontacji z ŁKS-em. – Mecz cały czas był pod naszą pełną kontrolą, a jak w końcówce wpadły nam wreszcie rzuty za trzy punkty, przewaga zrobiła się pokaźna – ocenia prezes CCC Krzysztof Korsak.
Po bardzo dobrej pierwszej odsłonie (23:12) tylko na chwilę w drugiej kwarcie pojedynek zrobił się wyrównany, a nawet rywalki zdołały odrobić część strat. – Wszystko ze względu na eksperymenty trenera Nowakowskiego. Próbowaliśmy kilku różnych wariantów taktycznych i od razu odbiło się to na wyniku. Gdy jednak wróciliśmy do podstawowego ustawienia – ponownie wszystko było pod naszą pełna kontrolą – twierdzi szef CCC.
Tymczasem drugi dolnośląski zespół ekstraklasy – AZS KK Jelenia Góra – wysoko przegrał z Lotosem w Gdyni. Akademiczki nie mają się czego wstydzić. Tylko w pierwszej kwarcie dominacja mistrzyń Polski była bezdyskusyjna, a przewaga osiągnęła blisko 20 punktów. W pozostałych kwartach koszykarki z Jeleniej Góry, dla których takie mecze to przede wszystkim wielka lekcja zawodowej koszykówki, nawiązywały wyrównaną walkę z zawodniczkami znanymi nawet z parkietów WNBA (zdołały wygrać drugą kwartę 23:16). I oby zaprocentowało to w kolejnym spotkaniach z bezpośrednimi rywalkami w walce o utrzymanie się w ekstraklasie.

CCC Polkowice 69
ŁKS Łódź 52
23:12, 10:16, 18:9, 18:15
CCC: Trześniewska 16, Nowacka 12 (2), Koryzna 12, Marczewska 10, Jasnowska 7 (1), Jaroszewicz 7, Pazur 5 (1), Tomczak 0.
ŁKS: Kenig 17, Hrickova 13 (1), Czernij 12, Dominauskaite 6, Włodarska 2, Głaszcz 2, Białogór 0, Owczarek 0.

Lotos Gdynia 85
AZS KK Jelenia Góra 63
33:16, 16:23, 16:10, 20:14
Lotos: Kobryn 21, Serenac 14, Ryukhina 13 (3), Bibrzycka 13 (3), Gatialova 10, Pawlak 7 (1), Urbaniak 6 (2), Głocka 1, Niewrzawa 0.
AZS KK: Kaszuwara 19 (1), Bogdan 17 (1), Małaszewska 12 (1), Wójcik 6, Gawrońska 4, Krawczyszyn-Samiec 3, Szczuraszek 2, Sojka 0, Arodź 0, Smajda 0.
* W pozostałych meczach:
Wisła Kraków - Cukierki Odra Brzeg 91:49, Polfa Pabianice - Meblotap Chełm 88:68, AZS Gorzów - AZS Poznań 66:51.