Zawiedli rozgrywający - I liga koszykarzy: Górnik - Sportowiec Częstochowa 80:75

(PG)
W rywalizacji ze Sportowcem – notowanym dość nisko w ligowej hierarchii – można się było spodziewać efektownego zwycięstwa. Nic z tego – Górnik bardzo się męczył i wygrał różnicą zaledwie 5 oczek.

5 oczek. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili nawet 21:20, ale później Górnik wyszedł prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania.

Mecz był słaby, rzadko obfitował w efektowne zagrania i tylko momentami mógł naprawdę zainteresować kibiców. W drugiej kwarcie dobrze zagrał Marcin Salamonik, który w tej części spotkania zdobył wszystkie 10 punktów (to jego cały dorobek w tym meczu). Aplauz kibiców wzbudziła też w ostatniej kwarcie akcja najlepszego zawodnika wałbrzyszan Sławomira Nowaka, kiedy pięknym wsadem ponad głowami obrońców umieścił piłkę w koszu.
– Cieszy zwycięstwo, ale nie styl w jakim zostało odniesione. Słabo zagrali zwłaszcza rozgrywający, którzy popełnili aż 20 strat – mówi trener Górnika Radosław Czerniak.
– Ostatnio ciężko trenowaliśmy, przygotowując się do czekających nas dwóch spotkań wyjazdowych. Mam nadzieję, że tylko to jest powodem słabszej dyspozycji mojej drużyny – kończy szkoleniowiec.
Po meczu center częstochowian Wojciech Kukuczka przyznał, że jest wielce prawdopodobne, iż w najbliższych dniach zostanie zawodnikiem Górnika.

Górnik Wałbrzych 80
Sportowiec Częstochowa 75
20:21, 23:17, 14:14, 23:23
Górnik: Nowak 22, Czerwonka 17, Glapiński 14, Salamonik 10 (2), Stokłosa 7 (1), Kowalski 5, Józefowicz 3, Nowicki 2, Dymarski 0.
Sportowiec: Kukuczka 13, Nogalski 11 (1), Saran 10, Szynkiel 10 (1), Sośniak 8 (2), Trepka 8, Szymański 8, Mrówczyński 4, Jankowski 2, Czajkowski 1

14. Tarnovia 10 11 -101

* W następnej kolejce (25.11) zagrają: Spójnia – Górnik, Zastal – Znicz, Basket – Sportino, Sokół – Start AZS, Politechnika – Stal, Siarka – Tarnovia 4 YOU, Sportowiec – Resovia.