Zakup czy wynajem podnośników - co bardziej się opłaca?

Materiał informacyjny podnosniki.pro
Wykonywanie wielu prac na wysokościach wymaga zastosowania podnośników o odpowiedniej konstrukcji i parametrach udźwigu. Chodzi o takie działania, jak realizacja inwestycji budowlanych, remont elewacji, naprawa linii energetycznej i nie tylko. Co jest lepszym rozwiązaniem? Zakup czy wynajem podnośników?

Zakup podnośnika – wady i zalety

Posiadanie własnego podnośnika, z którego można korzystać w razie potrzeby, jest dobrym pomysłem, ale tylko w wybranych przypadkach. Jeśli w ramach prowadzonej działalności realizujesz inwestycje budowlane, to prawdopodobnie często potrzebujesz podnośnika. Jest to sprzęt bardzo przydatny również podczas remontów elewacji. Pamiętaj jednak, że dostępne są różne typy podnośników, a w tym podesty nożycowe, podnośniki koszowe czy masztowe. Urządzenia mają także różne parametry i inny zakres maksymalnej wysokości pracy. Dlatego trudno znaleźć sprzęt, który można wykorzystać w przypadku każdego zadania. Możliwe, że firma będzie potrzebować kilku takich urządzeń, co może wiązać się z bardzo dużym wydatkiem.
Oto największe zalety zakupu podnośnika:

  • Możesz rozszerzyć zakres oferowanych usług budowlanych.
  • Masz ten sprzęt do dyspozycji zawsze wtedy, gdy go potrzebujesz.

Rozwiązanie to ma jednak również wady, takie jak:

  • Nabycie podnośnika wiąże się z dużą inwestycją – może on kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych, a nawet więcej.
  • Konieczność dbania o stan techniczny podnośnika – jako właściciel sprzętu musisz ponosić koszty niezbędnych konserwacji i napraw.
  • Obowiązek zatrudnienia operatora podnośnika, który posiada odpowiednie uprawnienia. Nie może nim być przypadkowa osoba – to bardzo ważne choćby ze względów bezpieczeństwa.
  • Zapewnienie miejsca do garażowania sprzętu, żeby zabezpieczyć go przed wpływem czynników atmosferycznych.

Jak zatem widać, przeważają wady zakupu podnośnika i tak naprawdę jest to propozycja, która może się sprawdzić głównie w przypadku firm, które stale oferują klientom usługi wymagające korzystania z tego typu sprzętu.

Może Cię zainteresować: Zastosowanie podnośników koszowych i podestów ruchomych

Wynajem podnośników - więcej za mniej?

Korzystanie z wypożyczalni podnośników to bardzo dobra opcja, dzięki której możesz ograniczyć ryzyko tego, że dokonasz nieopłacalnej inwestycji. Wynajmując podnośnik, kiedy rzeczywiście masz taką potrzebę, ograniczasz koszty, nie masz na utrzymaniu dodatkowego sprzętu, nie musisz zapewniać mu odpowiedniego miejsca garażowego. Wybierając wynajem podnośników, otrzymujesz więcej za mniej. Możesz zdecydować się na sprzęt o takich parametrach, które będą odpowiednie akurat w przypadku danego zlecenia. Może być ci niezbędny podnośnik teleskopowy, którego ramię porusza się w górę, w dół i po okręgu, a także możliwa jest zmiana jego długości poprzez wsuwanie i wysuwanie elementów. Możesz też potrzebować podnośnika przegubowego, którego ramię złożone jest z kilku elementów o ruchomych połączeniach, a kosz można przemieszczać w wielu kierunkach. W innym przypadku możesz chcieć sięgnąć po podnośnik masztowy, którego ramię jest zmieniającym długość, ustawionym pionowo wysięgnikiem.Korzystając z usługi wynajmu podnośników, możesz wybrać taki sprzęt, który będzie odpowiedni do danej pracy.

Wypożyczalnie podnośników w Polsce

Podnośniki możesz wypożyczyć w całej Polsce, a co więcej, firmy z tej branży oferują najnowszą flotę, która sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przykładem jest oferta marki KILOUTOU Polska Sp. z o.o., z którą zapoznać się można na stronie podnosniki.pro. To druga pod względem wielkości wypożyczalnia w kraju. Posiada 23 oddziały w Polsce i 1300 różnych podnośników do wynajęcia. Koszt wynajęcia danego sprzętu uzależniony jest od okresu jego użytkowania przez klienta. Im dłuższy będzie uzgodniony czas korzystania ze sprzętu, tym cena za każdy dzień będzie niższa. Znaczenie ma to, czy chodzi o wynajem długo‑ czy krótkoterminowy, jaki jest adres dostawy, czy sprzęt będzie użytkowany na zewnątrz czy wewnątrz. Przed skorzystaniem z usługi możesz zamówić na wspomnianej stronie firmy bezpłatną wycenę.

Dodaj ogłoszenie