Za gorące głowy

KOSZYKÓWKA Amerykańscy koszykarze pokonali Grecję 77:71 Jeszcze w ostatniej minucie spotkania Grecy mieli szanse na zwycięstwo, ale zbyt szybko próbowali odrabiać straty.

KOSZYKÓWKA

Amerykańscy koszykarze pokonali Grecję 77:71

Jeszcze w ostatniej minucie spotkania Grecy mieli szanse na zwycięstwo, ale zbyt szybko próbowali odrabiać straty. Pozwolili też Boozerowi zebrać piłkę w ataku i zdobyć punkty na wagę wygranej

Po porażce Amerykanów, a raczej deklasacji, co lepiej określałoby wynik 73:92 w starciu z Portoryko, wielu oczekiwało kolejnej niespodzianki. Wiadomo, że gospodarzom turnieju olimpijskiego pomagać mogą przecież nie tylko kibice i ściany własnej hali...
Kolejnej porażki ekipy USA jednak już nie było, choć zwycięstwo Amerykanów jeszcze w ostatniej minucie było poważnie zagrożone. Cały pojedynek – rozgrywany przy gorącym dopingu kompletu widzów (bilety na wszystkie mecze USA są już sprzedane) wspierających gospodarzy – toczył się przy przewadze Amerykanów.
W końcówce jednak, przy zaledwie 4-punktowym prowadzeniu USA, goście nie zdołali celnie rzucić z dystansu. Piłka nie nie padła jednak łupem Greków, ale Carlosa Boozera, który spod kosza zdobył punkty na wagę zwycięstwa. Gdyby zbiórkę zanotowali gospodarze – można by jeszcze myśleć o odwróceniu losów rywalizacji, tym bardziej, że Amerykanie pudlowali rzuty wolne. 6 punktów straty i niewiele ponad 40 sekund do końca przekreślało szanse. - mimo porażki myślę, że kibice mogą być zadowoleni z tego meczu. Pokazaliśmy się z dobrej strony, graliśmy jako zespól i na pewno w kolejnych meczach będziemy wygrywać – mówił po spotkaniu najskuteczniejszy z Greków Antonis Fotsis.
Amerykanie z pewnością odetchnęli z ulgą, bo druga porażka, a w perspektywie jeszcze mecz z Litwą, mogłaby dla nich oznaczać totalną katastrofę.
Turniej olimpijski to jednak nie tylko ekipa USA. Fantastyczne mecze odbywają się w grupie A, gdzie Hiszpania nieoczekiwanie wysoko pokonała Argentynę, a Serbia – po porażce z Argentyną jednym punktem – tym razem wygrała dwoma punktami z Włochami. Wskazywanie murowanych faworytów do złota to w tej chwili prawdziwe wróżenie z fusów.