Z medalami na tatami

(WoK)
JUDO Mirosław Wolszczak, Patryk Janik i Marzena Makuła na podium mistrzostw Polski Magdalena Kozioł (AZS AWFiS Gdańsk) zwyciężyła w rozegranych w Bydgoszczy mistrzostwach Polski w kategorii open.

JUDO

Mirosław Wolszczak, Patryk Janik i Marzena Makuła na podium mistrzostw Polski

Magdalena Kozioł (AZS AWFiS Gdańsk) zwyciężyła w rozegranych w Bydgoszczy mistrzostwach Polski w kategorii open. Na drugim stopniu podium stanęła jej klubowa koleżanka Paulina Raińczuk, a na najniższym Emilia Rulka (Rekord Olsztyn) i Marzena Makuła (AZS AWF Wrocław). W rywalizacji wzięło udział 11 zawodniczek.
Wśród mężczyzn równych sobie nie miał Paweł Smoliniec (AZS AWFiS Gdańsk), pokonując w finale Pawła Malowańca. Ten drugi od kilku lat reprezentuje Gwardię Opole, ale to wrocławianin i długoletni reprezentant Śląska. A judo jest tylko jedną z wielu dziedzin życia, którą Malowaniec na co dzień się zajmuje. To człowiek instytucja i miłośnik wielu sztuk walki. Był m.in. medalistą mistrzostw świata w kurashu (odmiana judo), ale też zwycięzcą zawodów w... toczeniu opony. Prowadzi także zajęcia z dziećmi i nie jest mu obce wydawanie szkolnych gazetek. Wykonuje dużo dobrej pracy. Brązowe medale odebrali Mirosław Wolszczak i Patryk Janik (obaj Śląsk). Startowało 16 zawodników.
Obok mistrzostw kraju rozegrano także Drużynowy Puchar Polski. Triumfowały judoczki AZS-u AWF-u Gdańsk i judocy Gwardii Opole. Męska ekipa wrocławskiej Gwardii zajęła czwarte, ostatnie miejsce, przegrywając 2:5 z Gwardią, 3:4 z akademikami z Gdańska oraz 3:4 z Gwardią Warszawa.