MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wyścig zbrojeń

Wojciech Koerber
WROCŁAW Zniesienie KSM-ów, ósmy zawodnik w drużynie oraz próba toru w wykonaniu całego zespołu to główne zmiany, które zatwierdziła wczoraj na kolejny sezon Główna Komisja Sportu Żużlowego.

WROCŁAW Zniesienie KSM-ów, ósmy zawodnik w drużynie oraz próba toru w wykonaniu całego zespołu to główne zmiany, które zatwierdziła wczoraj na kolejny sezon Główna Komisja Sportu Żużlowego.

Zniesienie KSM-ów oznacza, że od dziś zacznie się wyścig zbrojeń, na którym najlepiej wyjdą bogaci (o ile tacy jeszcze są). Co to oznacza dla wrocławskiego Atlasa? - Zbudujemy taki skład, na jaki pozwoli nam budżet. Pierwszeństwo w rozmowach będą mieli nasi dotychczasowi zawodnicy - krótko powiedział nam prezes WTS-u Andrzej Rusko. Wydaje się, że od przyszłego roku wzrośnie nieco rola menedżera odpowiedzialnego za ustawienie zespołu, ponieważ drużyna będzie liczyła ośmiu jeźdźców, przy czym ten ósmy, rezerwowy (junior bądź senior) będzie mógł pojechać maksymalnie w czterech biegach. Wrócono także do próby toru z udziałem całej drużyny. Wciąż będzie można zakontraktować trzech obcokrajowców, a w meczu - wystawić dwóch. Niektórzy chcieli, by ograniczyć ilość zagranicznych zawodników w zespole do jednego a w ogóle móc zakontraktować dwóch. A co by było, gdyby jeden się porozbijał, a drugi był bez formy?

Powrót Gondora

GKSŻ wprowadziła kary dla klubów, które nie wywiązują się ze zobowiązań finansowych wobec zawodników lub innych klubów. Otóż poszkodowany w ten sposób zawodnik będzie mógł odejść po sezonie, a na listę transferową trafi za 80% kwoty zapisanej w kontrakcie. Ciekawostką jest, że we wszystkich trzech ligach wystąpią łącznie 24 zespoły, bo do najniższej klasy rozgrywkowej została zgłoszona SA Pogoń Szczecin. Stoi za tym znany w światku sportowym biznesmen Les Gondor, właściciel stadionu Pergo w Gorzowie, na którym szczecinianie będą startować.

Na początek do Piły

We wczorajszym głosowaniu wzięło udział tylko siedemnastu z dwudziestu siedmiu członków GKSŻ-u. Nie dotarł m.in. przedstawiciel spadkowicza z Gorzowa, a kluby II-ligowe miały tylko dwóch wysłanników. Do głosowania nie zostali natomiast dopuszczeni - z przyczyn formalnych - przedstawiciele Częstochowy i Torunia.
Jak widać, nie przeszły żadne zmiany proponowane m.in. przez prezesa Unii Leszno, Rufina Sokołowskiego. - Wszystko bojkotowało 6-osobowe prezydium. W marcu zostaną one jeszcze przedyskutowane z myślą o sezonie 2004 - powiedział nam szef Unii. Zatwierdzono także kalendarz na 2003 rok - w ramach I kolejki ligowej (30 marca) Atlas pojedzie do Piły.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO PO HOLANDII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto