Wygrali serwisem

Dariusz Szarmach
WROCŁAW Siatkarze Gwardii Wrocław wygrali z sąsiadującym w tabeli PZU AZS Olsztyn 3:1. - O naszym zwycięstwie zadecydowała bardzo dobra zagrywka i blok - ocenił po meczu trener Maciej Jarosz.

WROCŁAW

Po ostatnim meczu w Sosnowcu działacze Gwardii zastanawiali się czy nie ukarać finansowo drużyny za jej słabą postawę. Ostatecznie nie uczynili tego, a zespół odwdzięczył się dobrą grą w pojedynku z AZS-em Olsztyn. - Walczylismy o każdą piłkę i to napawa optymizmem - stwierdził trener Jarosz. Od początku meczu gwardziści bardzo mocno i precyzyjnie serwowali, co w ostatnim czasie nie było ich mocną stroną. Olsztynian atomowymi zagrywkami bombardowali zwłaszcza Krzysztof Śmigiel, Jarosław Wojczuk oraz Krzysztof Janczak. W pierwszym secie goście tylko na moment zagrozili podopiecznym trenera Jarosza, gdy doprowadzili do stanu 20:18. Od tego momentu Gwardia zagrała jednak dużo lepiej i wygrała seta do 21. W drugiej odsłonie toczyła się wyrównana walka. Na szczęście końcówka znów należała do gospodarzy. Przy stanie 22:21 gwardziści dwukrotnie zatrzymali rywali blokiem, a w ostatniej akcji pomylił się Mark Siebeck. W trzecim secie obudzili się olsztynianie, w których szeregach wyróżniał się kadrowicz Paweł Siezieniewski. Gwardia przegrała tą odsłonę niemalże bez walki do 16. Nasi siatkarze otrząsnęli się na początku czwartego seta. Po skutecznych atakach Janczaka i Macieja Krupnika prowadzili już 18:12. Niespodziewanie kolejne sześć oczek zdobyli goście, ale później dominowali już gwardziści, wygrywając odsłonę do 19.

* Gwardia Wrocław - PZU AZS Olsztyn 3:1 (21,22,-16,19). Gwardia: Janczak, Krupnik, Śmigiel, Kruk, Markiewicz, Wojczuk, Kwasowski (libero) oraz Reźniczek, Owczarski, Górnik, Jarosz. AZS: Kowalczyk, Grzyb, Szyszko, Busse, Siebeck, Sordyl, Kuciński (libero) oraz Dobrowolski, Siezieniewski.

Pozostałe wyniki: Skra Bełchatów - Morze Szczecin 3:0 (22,20,24), Galaxia Częstochowa - Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 1:3 (16,-16,-17,-18), Polska Energia Sosnowiec - GTPS Gorzów 3:0 (20,20,25), Ivett Jastrzębie Borynia - NKS Nysa 3:0 (19,19,17).

1. Galaxia 11 28 30:9
2. Jastrzębie 11 27 29:11
3. Mostostal 11 24 28:17
4. Skra 11 22 24:13
5. Energia 11 19 24:18
6. Gwardia 11 15 20:25
7. PZU AZS 11 12 19:24
8. Morze 11 9 13:28