WTS żegna się z Ekstraligą

Daniel Pecyński
WTS Atlas Wrocław przegrał rewanżowy pojedynek z Włókniarzem Częstochowa i odpadł z dalszej rywalizacji o Mistrzostwo Polski. Brązowi medaliści z zeszłego roku nie staną nawet na podium.

Kiedy okazało się, że we wrocławskiej ekipie nie pojedzie Jason Crump nadzieja wśród kibiców umarła. Bez swojego lidera zespół nie miał szans przeciwko faworyzowanym przeciwnikom.

Choć spotkanie rozpoczęło się sensacyjnie. WTS prowadził czterema punktami po dwóch biegach. Jednak było to ostatnie prowadzenie podopiecznych Marka Cieślaka w tym meczu. Od tego momentu na torze brylowali goście, którzy z minuty na minutę powiększali swoją przewagę.

Nawet zwycięstwo w przedostatnim biegu 7:1 (Janowski jako joker) nie przedłużyło szans wrocławian na zwycięstwo. Ostatecznie Atlas przegrał z Włókniarzem 32:60.

Na szczęście z drużyną do 2010 roku przedłużył kontrakt Jason Crump. Taka informacja, jeśli znajdą się fundusze na pozostałych zawodników pozwala mieć nadzieję na powrót Atlasu do elity.