Wstydu nie było - AZS KK Jelenia Góra - Lotos Gdynia 49:88

(ROB)
Koszykarki Lotosu rzadko nie nadążały za gospodyniami.

Koszykarki Lotosu rzadko nie nadążały za gospodyniami. FOT. MARCIN OLIVA SOTo

Ku zaskoczeniu fanów, jeleniogórzanki zaprezentowały się bardzo dobrze. W 5 minucie przegrywały tylko 6:7. Przyjezdne niepodzielnie panowały pod tablicami, o czym świadczy choćby liczba zbiórek. Do przerwy jeleniogórzanki zebrały tylko 8 piłek, a gdynianki aż 3 razy więcej.
W 14 minucie po rzucie Izy Bogdan było 22:27, ale od tego momentu Serenac i Kobryn wzięły sprawy w swoje ręce. Zdobyły łącznie 14 punktów rzutami spod kosza i gdynianki prowadziły 50:29.
W trzeciej odsłonie przyjezdne zagrały agresywnie w obronie i na efekty nie trzeba było długo czekać. Podopieczne Rafała Sroki nie zdobyły punktu przez 7 minut. Kiedy w 27 minucie Iwona Kaszuwara rzutem zza linii 6,25 m przełamała niemoc zespołu, było już 63:32 dla Lotosu. Miejscowe zdobywały punkty tylko do 36 minuty (3 pkt Myćki), było wtedy 49:79.
– Jestem przeciwnikiem bicia rekordów w takich meczach, dlatego nie forsowaliśmy wyniku za wszelką cenę – powiedział trener Lotosu Krzysztof Koziorowicz. – Takie mecze to dla nas wspaniała nauka. Moje podopieczne grają bez obciążenia psychicznego, dlatego momentami walczyły bardzo dobrze – podsumował trener Rafał Sroka.