Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocławskie Warsztaty Muzyczne Wojtka Pilichowskiego w CK Zamek

AS
MATERIAŁY ORGANIZATORA
Jak nagrać demo, co to jest odsłuch, jak przygotować rider techniczny zespołu, w jaki sposób nagrać płytę w domu ? To tylko niektóre z tematów poruszanych w trakcie warsztatów muzycznych Wojtka Pilichowskiego, które odbędą się w terminie 3-9 lutego w trzech miejscach: Gimnazjum nr 12, Centrum Kultury „ZAMEK” oraz w klubie muzycznych „Łykend”. Program obejmuje wykłady, warsztaty doskonalenia gry na instrumentach, tzw. combo, czyli ćwiczenia gry w zespołach oraz koncerty zaproszonych muzyków.

Dla uczestników przygotowano 5 różnorakich form zajęć.

Wykłady ogólne, czyli codzienne pośniadaniowe spotkania wszystkich uczestników warsztatów z danym wykładowcą, który w formie wykładu połączonego z przykładami muzycznymi lub innymi związanymi z tematem prezentuje wybrane zagadnienie z materii szeroko pojętej muzyki, takie jak: rytm, harmonia, historia muzyki, współpraca muzyków w zespole, business muzyczny; wytwórnie, kontrakty, tantiemy, organizacje nagrywanie własnego dema.

Zajęcia w klasach . Jest to najważniejsza część warsztatów. Uczestnicy podzieleni na grupy w zależności od instrumentu, a często także i poziomu zaawansowania, spotykają się z wykładowcami. Na zajęciach poruszane są kwestie efektywnego ćwiczenia i rozwoju, improwizacji, technik gry (lub śpiewu), form muzycznych

Zajęcia combo: uczestnicy spotykają się z konkretnym wykładowcą w celu ćwiczenia grania w zespole. Na potrzeby tych zajęć tworzone są zespoły składające się z uczestników grających na różnych instrumentach (np. basista, perkusista, klawiszowiec, gitarzysta, wokalista) którzy pod okiem danego wykładowcy ćwiczą wybrany repertuar.

Koncerty: Na warsztatach koncerty grają zazwyczaj gościnnie zaproszeni muzycy lub całe zespoły, a także oczywiście Pilichowski Band. Wyjątkiem jest koncert finałowy, na którym to uczestnicy prezentują utwory przygotowane przez czas trwania warsztatów pod okiem wykładowców.

Jam session : wieczorno-nocna forma aktywności. Wszyscy chętni, zarówno wykładowcy, jak i uczestnicy, mają na jam session możliwość zagrania na scenie. Dozwolone jest występowanie we wszystkich możliwych konfiguracjach, a długość jam session zależy od ilości chętnych.

Miejsce:
Zajęcia warsztatowe odbędą się w Gimnazjum nr 12 przy ul. Eluarda 51/55 [Leśnica]
Koncerty, w Centrum Kultury „ZAMEK”, przy pl. Świętojańskim 1 [Leśnica]
Jam sesions w klubie muzycznym Łykend przy ul. Podwale 37

Udział w warsztatach jest bezpłatny , ale liczba miejsc ograniczona.

Szczegółowe informacje (regulamin, program warsztatów oraz karta zgłoszenia) znajdują się na stronie Centrum Kultury ZAMEK

PROWADZĄCY WARSZTATY:

Wojtek Pilichowski
Czołowy basista sceny polskiej i światowej, od wielu lat także współorganizator i wykładowca krajowych i zagranicznych warsztatów muzycznych, w tym: Euro Bass Day (Verona, Włochy), European Bass Day (Viersen, Niemcy), UK Bass Day (Manchester, Anglia), Bass Player Live (New York, Stany Zjednoczone Ameryki), Bass Days Poland. Występował na tych samych scenach, co największe gwiazdy gitary basowej: Marcus Miller, Stu Hamm, Pino Palladino, Adam Nitti, Anthony Jackson, Larry Graham. Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu „Gitara i Bas” siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą.

Współpracował z większością gwiazd sceny polskiej (m.in. Kasia Kowalska, Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Anna Maria Jopek, Justyna Steczkowska, Reni Jusis, Lady Pank, Paweł Kukiz, Jan Borysewicz, Zbigniew Hołdys). Na swoim koncie ma ponad 120 płyt nagranych jako muzyk sesyjny oraz 10 albumów z autorską muzyką. Jako wykładowca znany jest z luźnej i przyjaznej atmosfery na swoich wykładach i warsztatach. Z powodzeniem promuje świeżych i zdolnych muzyków młodego pokolenia. Będzie prowadził klasę gitary basowej, wykłady i combo.

Lena Romul
wokalistka i saksofonistka. Finalistka 4. edycji popularnego programu Mam Talent. Mimo młodego wieku na swoim koncie ma współpracę w wieloma artystami polskiej sceny jazzowej i popularnej (Hanna Banaszak, Tomasz Szukalski, Janusz Muniak). Prócz tego współtworzy Pilichowski Band oraz projekty autorskie (Instynktownie/Industrialnie). Absolwentka Szkół Muzycznych I i II stopnia w Poznaniu, studentka Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jej pełne pasji podejście do materii muzycznej stanowi ogromny atut prowadzonych przez nią warsztatów. Na nich młodzi ludzie zyskują pewność siebie i doskonałą bazę teorio-praktyczną. Będzie prowadził zajęcia z saksofonu i współprowadzić klasę wokalną.

Artur „Boo Boo” Twarowski

gitarzysta, aranżer. Na stałe związany z zespołami Pilichowski Band, Mrozu, Dorifi, Wilson Square, Kasia Klich. Ukończył Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Krakowie. Obecnie związany z warszawskim środowiskiem muzycznym współtworzy cykliczne jam session w klubie Muza i 55. Doskonały technik o bardzo kreatywnym podejściu do instrumentu. Będzie prowadził klasę gitary elektrycznej.

Tomek „Żaba” Mądzielewski
perkusista. Na stałe związany z zespołami Pilichowski Band, Mrozu, Dorifi, Furia Futrzaków, Wilson Square. Współpracował m.in. Z Grażyną Łobaszewską, Ewą Urygą, Patrycją Kazadi, Sidneyem Polakiem. Współtworzy warszawską scenę muzyki rozrywkowej jako prowadzący cotygodniowe jam session w słynnym klubie Muza i 55. Wykładowca na wielu krajowych warsztatach muzycznych. Doskonała technika i nowoczesne podejście do grania na perkusji, a także szerokie doświadczenie sceniczne dają mu możliwość prowadzenia atrakcyjnych zajęć dla uczestników w każdym stadium zaawansowania. Będzie prowadził klasę perkusji.

Tomek „Świder” Świerk
pianista, kompozytor, producent muzyczny. Ukończył Wydział Kompozycji, Teorii Muzyki i Reżyserii Dźwięku na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współtworzy Pilichowski Band oraz projekty Rock Loves Chopin i Pi Electro. Wielokrotny wykładowca na różnych warsztatach muzycznych w Polsce (m.in. Letnie Warsztaty Muzyczne z zespołem PiR2, Blues nad Bobrem, Zimowe Warsztaty Muzyki Rozrywkowej). Dysponuje ogromną wiedzą z dziedziny teorii muzyki, a także z dziedziny nowoczesnej produkcji nagrań. Będzie prowadził klasę instrumentów klawiszowych.

Mateusz Biegaj
basista, klawiszowiec. Uczeń Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Na stałe związany z Pilichowski Band. Współwykładowca w klasie gitary basowej na warsztatach muzycznych (Appel Farm Arts and Music Centre w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Top Music Festival w Gdyni, Krośnice).Nauczyciel w Akademii Rocka w Warszawie. Młody i zdolny wykładowca w koleżeński sposób prowadzi warsztaty, skupiając się przede wszystkim na podstawach teorio-praktycznych gry na gitarze basowej.

Tomasz Lipiński
akustyk, technik sceniczny, manager, realizator nagrań. Od początku współpracuje z Wojtkiem Pilichowskim, dbając o dobre brzmienie wszystkich jego koncertów i projektów. Jest współodpowiedzialny za nagrywanie płyt Pilichowski Band. Duży staż pracy czyni z niego solidnego wykładowcę o ogromnej wiedzy. Będzie prowadził klasę nagłośnienia scenicznego i klasę domowego studia nagrań.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto