Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocławskie Lato, czyli Festiwal Produktów Rzemieślniczych [ZDJĘCIA]

Redakcja
Festiwal Produktów Rzemieślniczych, w tym Festiwal Pierogów w Czasoprzestrzeni przy ul. Tramwajowej we Wrocławiu
Festiwal Produktów Rzemieślniczych, w tym Festiwal Pierogów w Czasoprzestrzeni przy ul. Tramwajowej we Wrocławiu Kinga Czernichowska, Polska Press
Przy ul. Tramwajowej, w Czasoprzestrzeni, odbywa się Wrocławskie Lato, czyli Festiwal Produktów Rzemieślniczych. Wyjątkowo pysznie wypadł festiwal pierogów. Nie mogło zabraknąć również twórców rękodzieła (zarówno odzieży, jak i biżuterii) oraz pysznych lodów.

Na festiwal przyjechały tłumy wrocławian, a Czasoprzestrzeń szybko się zapełniała już po godz. 12. Zaraz potem można było zobaczyć, jak się lepi pierogi oraz wziąć udział w warsztatach lepienia pierogów, a uczestniczyli w nich także panowie.

- Chcieliśmy sprawdzić, jak się przygotowuje pierogi. To dobra impreza, żeby spróbować swoich sił w lepieniu pierogów - mówi Justyna Dardas.

Na festiwalu można było spróbować różnego rodzaju pierogów, od polskich przez ukraińskie, a na japońskich (takich z krewetkami i ośmiornicą albo szarpaną wołowiną) kończąc. Mimo to na pytanie, jakie pierogi są najlepsze, odpowiedź jest zawsze tylko jedna:

- Powiedziałbym, że takie mamine albo ruskie od babci - twierdzi Michał Majewski.

W festiwalu wzięło udział kilkudziesięciu wystawców z różnych dziedzin. Takich oferujących pierogi było kilka. Jak przygotowuje się dobre, a jednocześnie oryginalne pierogi?

- My robimy pierożki gyoza. Pochodzą one właściwie z Chin, ale Japończycy zwariowali na ich punkcie. Dobry pieróg to tak naprawdę dobry farsz i dobry dodatek. Tak jak w pierogach ruskich to skarmelizowana cebulka, tak w przypadku gyoza popularna jest wieprzowina, np. z krewetkami. U nas dziś można dostać pierożki wegetariańskie, z owocami morza i z szarpaną wołowiną - mówi Patryk Seroczyński z japońskiej restauracji Izakaya w Kiełczowie. - Co trzeba zrobić, żeby wyszły? Trzeba się po prostu troszkę natrudzić, nalepić i dobrze przyprawić farsz, mieć więcej cierpliwości, a to się zwraca.

Na festiwal można się wybrać w godzinach od 12.00 do 20.00, także jutro.

Zobacz też

Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska - odcinek 2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto