Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wrocławski Teatr Lalek: Plama, czyli majstersztyk dla dzieci

Małgorzata Matuszewska
Wrocławski Teatr Lalek pokazał świetną Plamę
Wrocławski Teatr Lalek pokazał świetną Plamę Wrocławski Teatr Lalek/Karol Krukowski
Wrocławski Teatr Lalek w niedzielne (1 czerwca) popołudnie, w ramach 2. Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci pokazał prawdziwą perełkę. Kształtowanie samego siebie i ciągły rozwój może być fascynującym i radosnym doświadczeniem, a nie nudą. Tej wspaniałej prawdy o życiu dowiedzieli się mali widzowie „Plamy” Martyny Majewskiej w jej reżyserii.

Wrocławski Teatr Lalek. Autorka i reżyserka sztuki nie wpadła w pułapkę formy, czego się nieco obawiałam, bo w rozmowie przed premierą powiedziała, że pracę nad przedstawieniem zaczyna od formy, nie od tekstu. Pomyślałam, że w ten sposób łatwo zgubić sens. We wspaniałej, multimedialnej, nowoczesnej formie tej opowieści sens nie został zagubiony, a wręcz przeciwnie.
I reżyserka, i Anna Kramarczyk, grająca Złą i Wyniosłą Czarownicę, dobroduszną narratorkę użyczającą głosu Dobrej i Pięknej Królewnie, a także Anna Haudek – scenografka, Dawid Majewski – autor muzyki i Jakub Lech – projekcje, sens opowieści podkreślili wyraźnymi kreskami. Uważne dziecko dostrzeże piękno multimediów i zrozumie, o co chodzi twórcom.
Tytułowa Plama, w którą Zła Czarownica zamieniła Dobrą i Piękną Królewnę, nie czuje się dobrze w tej postaci. I szuka dla siebie nowej formy: jest złotą rybką, lodami z posypką, kameleonem. To dzięki tej ostatniej metamorfozie w końcu zmienia się w samą siebie. Anna Kramarczyk błyszczała na scenie wyraziście, niczym najjaśniejsza gwiazda z gwiazdozbioru multimediów. Nowoczesna forma spektaklu nie przyćmiła jej aktorstwa najwyższej próby. Kiedy się uśmiechała, uśmiech odciągał uwagę widzów od scenicznych błyskotek. Kiedy mówiła, słuchało się uważnie zabawnych opowieści. Świetny spektakl, na który warto wybrać się z dzieckiem i usłyszeć:„Jeśli dokładnie wiecie, w co chcecie się zmienić, cały wszechświat będzie wam pomagał.
Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na 2. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci. 3 czerwca na Przeglądzie:
Szpak Fryderyk Białostockiego Teatru Lalek – opowieść o tym, że nie należy nikogo osądzać po pozorach. Początek o godz. 11, Wrocławski Teatr Lalek mieści się przy pl. Teatralnym 4.
Wrocławski Teatr Lalek zaprasza też do Ogrodu Staromiejskiego (jeśli będzie padać deszcz, zajęcia odbędą się w budynku teatru). O godz. 14.30 planowane są warsztaty Tektura i papier, warsztaty filmowe Animuj w parku o godz. 11 (Scena Letnia), Szyldy teatralne o godz. 10 (Scena Letnia), Instalacja teatralna (dziecięce etiudy w przestrzeni z materiałów naturalnych) o godz. 17 (Ogród Staromiejski).
Na zdjęciach: Anna Kramarczyk w Plamie. Fot. Karol Krukowski

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto