MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocławska Amazonka. Sprawdziliśmy jak płynie się nową trasą kajakową z Kątów Wrocławskich do Wrocławia. Mamy fantastyczne zdjęcia!

Tomasz Pawlak
Tomasz Pawlak
Nowa trasa kajakowa z Kątów Wrocławskich do Wrocławia.
Nowa trasa kajakowa z Kątów Wrocławskich do Wrocławia. Tomasz Pawlak
Na wstępie zaznaczyć trzeba, że nowa trasa z Pełcznicy do przystani Złotniki jest, po pierwsze fantastyczna, dzika i piękna. Po drugie wymagająca dla kajakarza. Obcujemy tu z dziką przyrodą, która zachwyca swoim pięknem i doznaniami jednak jest nieprzewidywalna. Nowa trasa ma prawie 19 km. Jest to jedna z dłuższych tras kajakowych i przepłynięcie jej wymaga co najmniej 4 godziny.

Spis treści

Jak rozpocząć przygodę z wrocławską Amazonką?

Przygoda z nową trasą rozpoczyna się w przystani Złotniki. Każdy uczestnik otrzymuje kapok oraz nieprzemakalny worek, w którym można bezpiecznie przechowywać wartościowe przedmioty, takie jak telefon czy aparat fotograficzny. Z przystani Złotniki do miejsca startu dowozi nas wygodny autobus, który zabiera nas do Pełcznicy, małej wsi niedaleko Kątów Wrocławskich.

Co wiedzieć trzeba przed spływem?

Przed wyruszeniem w drogę, organizatorzy przeprowadzają krótkie szkolenie z zasad bezpiecznego poruszania się na wodzie. Uczestnicy dowiadują się, jak postępować w przypadku wywrotki oraz najważniejsze zasady sterowania kajakiem, aby uniknąć nieprzyjemnych incydentów. To szkolenie pozwala zdobyć praktyczną wiedzę na temat unikania problemów na wodzie, co jest istotne, biorąc pod uwagę długość i wymagający charakter trasy.

Spływ kajakowy Strzegomką i Bystrzycą
Nowa trasa kajakowa z Kątów Wrocławskich do Wrocławia.Tomasz Pawlak

Zobacz nasze zdjęcia ze spływu!

Nowa trasa kajakowa z Kątów Wrocławskich do Wrocławia.

Wrocławska Amazonka. Sprawdziliśmy jak płynie się nową trasą...

Rozpoczynamy w dopływie Strzegomki

Rozpoczynamy naszą przygodę na dopływie Strzegomki. To rzeka dość płytka, choć miejscami jej nurty mogą być dość wartkie. Podczas podróży napotykamy powalone drzewa oraz płycizny, które wymagają manewrowania kajakami lub nawet ich przenoszenia. Trasa jest malownicza, a niekiedy można dostrzec podobieństwa do dzikiego dopływu Amazonki lub kanału Augustowskiego. Otaczają nas lasy przeplatane łąkami i polami, a śpiew ptaków i odgłosy dzikiej przyrody dodają niezwykłego uroku. Wprawny obserwator może dostrzec przelatujące zimorodki, które jak klejnoty błyszczą w słońcu i odbijają się w tafli wody.

Spływ kajakowy Strzegomką i Bystrzycą
Nowa trasa kajakowa z Kątów Wrocławskich do Wrocławia.Tomasz Pawlak

Teraz kolej na Bystrzycę

Następnym etapem jest ujście rzeki Strzegomki do Bystrzycy, które znajduje się nieopodal jazu w Samotworze. Bystrzyca jest już w tym miejscu szersza, co ułatwia manewrowanie kajakami. Nurty rzeki mogą być czasami dynamiczne, by po chwili przekształcić się w spokojny nurt nizinny. Musimy być przygotowani do przeniesienia kajaków przez dwa progi wodne. W tych miejscach przyda się odpowiednie obuwie, żeby przetransportować kajak kilka dobrych metrów za próg wodny. Dno rzeki jest kamieniste i wyjście z kajaka gołą stopą jest mało komfortowe.

Co nas czeka w przystani?

Na końcu podróży docieramy do przystani Złotniki. Pracownicy pomagają nam wynieść kajaki na brzeg, a na miejscu czeka na nas ognisko oraz kiełbaski. To przyjemny akcent na zakończenie spływu, kiedy można usiąść i cieszyć się smakiem własnoręcznie upieczonych kiełbasek. Dla rodzin z dziećmi oraz poszukujący bardziej luksusowych doznań organizatorzy przygotowali krótszy spływ pontonami po Bystrzycy.

Spływ kajakowy Strzegomką i Bystrzycą
Nowa trasa kajakowa z Kątów Wrocławskich do Wrocławia.Tomasz Pawlak

Czas na podsumowanie

Podsumowując, warto odwiedzić to miejsce, które znajduje się zaledwie krok od centrum Wrocławia. Trasa jest wymagająca, więc nie należy spodziewać się romantycznego spływu kajakowego. Jest to jednak ekscytujące przeżycie, które polecamy wszystkim poszukującym odrobiny adrenaliny w fantastycznych krajobrazach i bliskości przyrody. Okolice, przez które przepływamy, są niezwykle malownicze, a przyroda zachwycająca. Warto tu zawitać, a przejażdżka Strzegomką i Bystrzycą z pewnością pozostawi niezapomniane wrażenia, podobne do tych z dzikiego dopływu Amazonki.

Bilety w cenie normalny 100 zł od osoby, ulgowy 80 zł od osoby (dzieci w wieku od 12 roku życia).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto