Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocław znów gości najwybitniejszych kardiologów

artykuł internauty
Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania jest „Niewydolność serca – od prewencji do interwencji“.

Zdaniem prof. Janiny Stępińskiej, prezes PTK, niewydolność serca to problem już nie tylko kardiologów, ale – biorąc pod uwagę rosnące statystyki – także całego społeczeństwa. Podczas trwającego trzy dni wydarzenia najwybitniejsi eksperci z Polski i zagranicy będą rozmawiali o chorobach sercowo-naczyniowych, które mogą prowadzić do niewydolności serca.

Tegoroczny Kongres będzie miał formę nowoczesnego forum, na którym zostaną omówione i przedyskutowane najnowsze osiągnięcia w dziedzinie kardiologii, zarówno polskiej jak i światowej. Będzie także doskonałą okazją do wymiany poglądów klinicystów w zakresie optymalnych decyzji diagnostycznych i terapeutycznych podejmowanych u pacjentów z chorobami układu krążenia oraz prezentacji ich dorobku naukowego. W sumie planowanych jest 113 sesji z udziałem ekspertów różnych specjalizacji. Znajdą się wśród nich sesje edukacyjne, pro-contra, sesje fokus oraz abstraktowe. Nowością ma być sesja European Heart Journal, podczas której pojawi się możliwość wysłuchania referatów autorów najlepszych publikacji zamieszczonych w European Heart Journal.

Kardiologia to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin medycyny. Szybki postęp w diagnostyce i leczeniu chorób układu krążenia wymaga śledzenia na bieżąco najnowszych doniesień naukowych, dlatego kongresy organizowane przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Zarząd Główny PTK szacuje, że wrocławską Halę Stulecia odwiedzi w tym roku kilka tysięcy gości nie tylko bezpośrednio związanych z kardiologią, ale przede wszystkim zainteresowanych tą dziedziną: lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, studentów medycy, a także wystawców i przedstawicieli mediów.

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne działa od 1954 roku i liczy ponad 6 tys. członków. W jego skład wchodzi 17 oddziałów regionalnych, 10 komisji oraz 21 sekcji (w tym jedna asocjacja). Do najważniejszych celów statutowych towarzystwa należą: inicjowanie badań naukowych w dziedzinie kardiologii, profilaktyka i zwalczanie chorób serca i naczyń, propagowanie postępów kardiologii i kardiochirugii w społeczeństwie oraz współudział w kształceniu lekarzy i innych pracowników systemu opieki zdrowotnej w zakresie kardiologii. PTK wchodzi w skład European Society of Cardiology (Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego) oraz World Heart Federation.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto