Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocław. Wielki remont w szpitalu wojskowym. Co z pacjentami?

Redakcja
Trwa remont SOR w szpitalu przy Weigla. Oddział jednak pracuje normalnie
Trwa remont SOR w szpitalu przy Weigla. Oddział jednak pracuje normalnie Celina Marchewka
Jeszcze przez dwa tygodnie gruntowany remont przechodzić będzie 80 procent SORu w Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Przeczytaj szczegóły

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, oddział normalnie przyjmuje pacjentów.

Prace trwają. Jednym z najważniejszych zadań jest wymiana podłoża korytarzy, którą nakazała Państwowa Inspekcja Pracy. Zdaniem urzedników, poprzednie zagrażało zdrowiu lekarzy i pacjentów.

- Pierwszą podstawową rzeczą było zerwanie posadzki na głównym korytarzu, który doprowadza do wszystkich pomieszczeń lekarskich, zabiegowych, sali obserwacyjnej. Usunęliśmy zniszczone płytki, położyliśmy nową wylewkę i tarkett, czyli mocne i profesjonalne podłoże na miarę XXI wieku - mówi Krzysztof Deichsel, kierownik Grupy Ogólnobudowlanej, która wykonuje remont.

W dalszej kolejności powiększony zostanie gabinet lekarski. Prace obejmują także sale obserwacyjne oraz podjazd dla karetek, gdzie trzeba wykonać odpływy i odmalować pomieszczenie.

SOR w Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu oddano do użytku w 2005 roku. Od tego czasu wykonywane były tam tylko drobne remonty. Oddział natomiast użytkowany jest bardzo intensywnie.

- Sierpień jest miesiącem, kiedy statystycznie do SORów zgłasza się najmniej pacjentów, dlatego zdecydowaliśmy się na remont właśnie teraz. Początkowo ustalenia były takie, że w tym okresie karetki mają wozić pacjentów do innych oddziałów ratunkowych, ale jest trochę inaczej. Mimo wszystko, lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni bardzo się starają, więc radzimy sobie. Udzielamy pomocy wszystkim pacjentom, którzy tego potrzebują - mówi rzeczniczka szpitala, Marzena Kasperska.

Ze względu na remont podjazdu dla karetek, muszą dowozić one chorych dookoła, od strony Zintegrowanego Bloku Operacyjnego, który został otwarty 1,5 roku temu. Część pomieszczeń SORu także wydzielono wówczas z tej nowej przestrzeni, dlatego pacjenci mogą otrzymywać bieżącą pomoc właśnie tam.

Jak policzyła Marzena Kasperska, mimo zamknięcia 80-ciu procent SORu, ruch na oddziale znacznie się nie zmniejszył. Przed remontem średnio każdego dnia po pomoc przychodziło około 100 pacjentów i przyjeżdżało średnio 30 karetek. Teraz w pierwszym dniu prac przyjęto 23 transporty z chorymi, w drugim 21, a w weekend 17 i 15. Samodzielnie zgłasza się także około 70 pacjentów.

Remont potrwa do 16 sierpnia.

Pozostałe wrocławskie szpitale, gdzie funkcjonują SORy

  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu,
  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu,
  • Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka.

Lekarze proszą także, aby w miarę możliwości, w przypadku mniej pilnych potrzeb, korzystać z nocnej i świątecznej pomocy medycznej, albo z usług lekarza pierwszego kontaktu.

Nocną i świąteczną opiekę zdrowotną we Wrocławiu realizują:

  • Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka, Wrocław, ul. Fieldorfa 5, 71 306 42 22
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, Wrocław, ul. Kamieńskiego 73a, 71 32 70 536
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J.Gromkowskiego, Wrocław, ul. Koszarowa 5, 71 395 76 07
  • Szpital Specjalistyczny im A. Falkiewicza, Wrocław ul. Warszawska 2, 71 37 74 116, 71 37 74 117, 71 37 74 118, 71 37 74 119
  • Ambulatorium chirurgiczne pogotowia ratunkowego, Centrum Medyczne Dobrzyńska, Wrocław, ul. Dobrzyńska 21/23, 71 774 77 00
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto