Wrocław. W parku Tarnogajskim powstał piękny plac zabaw. Robi piorunujące wrażenie [ZDJĘCIA]

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Nowy plac zabaw w parku Tarnogajskim
Nowy plac zabaw w parku Tarnogajskim Przyjazny Tarnogaj
Udostępnij:
Zachwyca zarówno w dzień, jak i wieczorami. W parku Tarnogajskim powstał nowy plac zabaw "Leśne druhy - Tarnoduchy". To projekt wybrany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego z 2019 roku, na który głosowało ponad 5 tysięcy mieszkańców.

Nazwa placu zabaw nawiązuje do druhów lasu Tarnogajskiego, a głównym motywem jest postać "Tarnoduszka". Budowa placu to kolejny etap rozbudowy parku położonego między al. Armii Krajowej, ul. Bogedaina, ul. Klimasa i torami kolejowymi.

Przygoda z placem zabaw zaczyna się od przekroczenia drewnianej bramy, gdzie przejście ma kształt duszka. W parku pojawiły się m.in.:

  • drewniane pieńki,
  • platforma do huśtania,
  • zjeżdżalnia,
  • równoważnia do balansowania,
  • ścianka wspinaczkowa,
  • instrumenty muzyczne,
  • tuby do rozmów na odległość.

Zamontowane siedziska w nocy pełnią funkcję lamp i cudownie oświetlają teren nowego placu zabaw. W pobliżu placyków rekreacyjnych stanęły również kosze na śmieci i ławki, a sam park zyskał nowe drzewa, krzewy i byliny.

- Projekt WBO "Tarnogaj dla dzieci" obejmuje budowę dwóch placów zabaw. Jeden znajduje się na podwórku przy ul. Henrykowskiej i został otwarty w listopadzie. Drugi natomiast jest w parku Tarnogajskim. Finał okazał się dość spektakularny, plac zabaw wygląda pięknie. Zachęcamy do korzystania - mówi prezes Przyjaznego Tarnogaju, Tomasz Myszko-Wolski.

Za koncepcję placu zabaw w parku Tarnogajskim odpowiadają pracownie projektowe Promart i KA Kobierska. Wykonawca, firma Tribud, wybudowała projekt za 490 560 zł brutto.

Docelowo plac zabaw "Leśne druhy - Tarnoduchy" ma być jeszcze większy i będzie rozciągać się bliżej płotu parku. Ma powstać konstrukcja, po której dzieci będą mogły się wspinać, szałasy z wikliny i lupa do obserwacji przyrody. Jednak, jak informuje stowarzyszenie Przyjazny Tarnogaj, do kompletnego zakończenia inwestycji brakuje około 200 tys. zł.

Ruszyła budowa bariery na granicy polsko-białoruskiej

Wideo

Materiał oryginalny: Wrocław. W parku Tarnogajskim powstał piękny plac zabaw. Robi piorunujące wrażenie [ZDJĘCIA] - Gazeta Wrocławska

Dodaj ogłoszenie