Wrocław. Ponad tysiąc osób pobiegało Dziesiątkę Wroactiv. Zobacz zdjęcia

Ponad 1000 zawodników stanęło na starcie wrocławskiego biegu Dziesiątka Wroactiv Marcin Rybak
Ponad 1000 zawodników stanęło na starcie wrocławskiego biegu Dziesiątka Wroactiv. Przeczytaj naszą relację i zobacz zdjęcia.

Bieg rozgrywany był we Wrocławiu już siódmy raz. Tak jak zawsze na trasie dziesięciu kilometrów. Zwyciężył zawodnik z Ukrainy Aleksander Sitkowski. Dziesięciokilometrową trasę przebiegł w niewiele ponad 30 minut.

Trasa biegu prowadziła wokół stadionu później Aleją Śląską i Królewiecką do Biedronki. Tam nawrót i powrót na stadion. Wśród startujących byli zarówno zawodnicy wyczynowo uprawiający bieganie jak i amatorzy. Większość z 1200 osób, które zapisały się do startu, pochodzą z Dolnego Śląska.

Jednak zwycięzcami biegu zostali zawodnicy zagraniczni wspomniany już Aleksander Sitkowski wyprzedził marokańczyka Abderrahima Elasri.