Wrocław Open 2016: Kubot i Hurkacz odpadli z turnieju

Piotr Janas
Łukasz Kubot
Łukasz Kubot Fot. Wrocław Open 2016
Z rywalizacji singlistów w challengerze ATP Wrocław Open odpadł Hubert Hurkacz, który przegrał z rozstawionym z nr 4 Lukasem Lacko 7:6, 4:6, 4:6. W kolejnym spotkaniu Łukasz Kubot został pokonany w trzech setach prze Rosjanina Konstantina Krawczuka (7:6, 4:6, 3:6).

W Wrocław Open 2016 Polacy nie mają dobrej passy. Trzeciego dnia turnieju z rozgrywek odpadli Łukasz Kubot i Hubert Hurkacz.

19-letni wrocławianin Hubert Kurkacz walczył przez ponad dwie godziny ze Słowakiem Lukasem Lacko. Ich mecz zaczończył się po godz. 21 przegraną Polaka 7:6, 4:6, 4:6.

Na trybunach zasiadły blisko dwa tysiące osób. - Dziękuję publiczności za wspaniały doping. Na pewno nie deprymowało to, że gram u siebie we Wrocławiu. Szkoda tego jednego przełamania, bo było blisko - powiedział na pomeczowej konferencji Hubert Hurkacz.

Po tym spotkaniu na kort wyszedł Łukasz Kubot (669. ATP), który grał o ćwierćfinał z turniejową siódemką - Konstantinem Krawczukiem (135. ATP). Lubinianin wygrał pierwszego seta po tie-breaku, ale w kolejnych dwóch partiach opadł z sił i musiał uznać wyższość przeciwnika. Krawczuk wygrał drugiego seta 6:4, a decydującą partię 6:3. Tym samym wszyscy Polacy pożegnali się już z Wrocław Open 2016.

Wcześniej w Orbicie obrońca tytułu Uzbek Farrukh Dustow (164. ATP) pokonał 7:6, 6:7, 7:6 świetnie ostatnio dysponowanego Francuza Pierre-Huguesa Herberta (141. ATP), w najbardziej zaciętym i stojącym na najwyższym poziomie pojedynku Wrocław Open, który zadowoliłby najwybredniejszych fanów tenisa.

Po nich na kort wyszedł mierzący 203 cm wzrostu Albano Olivetti (1346. ATP), który występuje w turnieju dzięki pozycji z tzw. zamrożonego rankingu. Rywalem potężnego Francuza był 19-letni Czech Zdenek Kolar (636. ATP), który przedarł się przez kwalifikacje, a następnie ograł turniejową piątkę - Michaela Berrera (110. ATP).

Ostatecznie górą był bardziej doświadczony zawodnik z Francji, który wygrał 7:6, 3:6, 6:3 i został pierwszym ćwierćfinalistą Wrocław Open 2016. Półtorej godziny później dołączył do niego Szwajcar Marco Chiudinelli (189. ATP), który, po dwóch wyrównanych tie-breakach, pokonał ubiegłorocznego finalistę, reprezentanta Bośni i Hercegowiny - Mirzę Basica (109. ATP).

Wrocław Open - dzień 3.
I runda gry pojedynczej:
Pierre-Hugues Herbert (FRA) - Farrukh Dustov (UZB) 6:7, 7:6, 6:7
Lukas Lacko (SLO) - Hubert Hurkacz (POL) 6:7, 6:4, 6:4.

1/8 finału gry pojedynczej:
Zdenek Kolar (CZE) - Albano Olivetti (FRA) 6:7, 6:3, 3:6
Marco Chiudinelli (SUI) - Mirza Basic (BIH) 7:6, 7:6
Jurgen Zopp (EST) - Jegor Gerasimow (BIA) 7:6, 4:6, 6:3
Łukasz Kubot (POL) - Konstantin Krawczuk (ROS) 7:6, 4:6, 3:6.

Ćwierćfinały gry podwójnej:
Ken Skupski/Neal Skupski (GBR) - Andrea Arnaboldi (WŁO)/Farrukh Dustov (UZB) 6:3, 3:6, 10:6.
Aleksander Kudriawcew (ROS)/Denis Mołchanow (UKR) - Pierre-Hugues Herbert/Albano Olivetti (FRA) 6:7, 6:7.

Czwartkowe mecze w Orbicie
Gregoire Barrere (FRA) - Jan Hernych (CZE) - godz. 11.
Farrukh Dustow (UZB) - Jurgen Zopp (EST) - po meczu Barrere -Dustow.
Jewgienij Donskoj (ROS) - Ołeksandr Niedowiesow (KAZ) - nie przed godz. 14
Andrej Gołubew (KAZ) - Dustin Brown (NIE) - nie przed godz. 16
Lukas Lacko (SŁO) - Aleksander Kudriawcew (ROS) - nie przed godz. 18

Roman Jebavy (CZE)/Lukas Lacko (SŁO) - Dustin Brown (NIE)/Frantisek Cermak (CZE) - po meczu Lacko - Kudriawcew.