Wrocław Open 2016: Kubot gra dalej. Dwóch Polaków poza turniejem (ZDJĘCIA)

Piotr Janas
Wrocław Open 2016
Wrocław Open 2016 Fot. Wrocław Open 2016
Trwa Wrocław Open 2016. 16 lutego Łukasz Kubot wygrał w I rundzie turnieju z Japończykiem Hiroki Moriyą 7:6, 6:4. Teraz zagra w 1/8 finału. We wtorek nie powiodło się pozostałym Polakom, którzy tego dnia wyszli na kort.

Podczas pierwszego swojego meczu na Wrocław Open 2016 Łukasz Kubot pokonał Hiroki Moriyę 7:6, 6:4 i zameldował się w 1/8 finału turnieju. W środę zawalczy z rozstawionym z nr 7 Rosjaninem Konstantinem Krawczukiem.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Kubot dobrze serwował, ale nie był w stanie przełamać przeciwnika. W tie-breaku przewagę miał Moriya, lecz w decydującym fragmencie lubinianin zdobył punkt z podania rywala i wygrał seta po punktach zdobytych przy własnym serwisie. W drugiej partii Kubot już na początku przełamał rywala. Morię dużo sił kosztowało wygrywanie gemów przy swoim podaniu, natomiast Polak, głównie dzięki silnemu serwisowi, szybko wygrywał swoje gemy. Kubot wygrał seta 6:4 i co za tym idzie cały mecz 2:0.

- Dziękuje kibicom, że tak licznie przyszli oglądać weterana kortów. Zdaję sobie sprawę, że ten tenis nie musiał się państwu podobać. Dobrze, że udało mi się wygrać – krytycznie ocenił swoją postawę lubinianin

We wtorek podczas Wrocław Open obserwowaliśmy również innych reprezentantów Polski. Kamil Majchrzak (298. ATP) i Paweł Ciaś (582. ATP) niestety nie dali rady wygrać swoich spotkań. Ciaś przegrał z Kazachem Ołeksandrem Nedowiesowem (175. ATP) 1:6, 3:6. Lepiej zaprezentował się Majchrzak, który walczył jak równy z równym z tenisistą czołowej setki rankingu ATP – turniejową jedynką Jewgienijem Donskojem (83. ATP). O zwycięstwie Rosjanina 6:4, 6:4 zdecydowały pojedyncze piłki.

W środę przed meczem Kubota z Krawczukiem na kort wyjdzie Hubert Hurkacz, który zagra z turniejową 4. – Słowakiem Lukasem Lascko. Początek o godz. 18. Wstęp na wszystkie mecze jest wolny!

Gregoire Barrere (FRA) - Marko Tepavas (SER) 4:6, 6:4, 7:6
Andrej Gołubew (KAZ) - Andrea Arnaboldi (WŁO) 7:6, 6:7, 6:4.

I runda gry podwójnej:
Pierre-Hugues Herbert/Albano Olivetti (FRA) - Karol Drzewiecki/Adam Majchrowicz (POL) 7:6, 6:4
Roman Jebawy (CZE)/Lukas Lacko (SŁO) - Sergiej Betow/Jegor Gerasimow (BIA) 6:3, 6:4
Matt Seeberger (USA)/Mark Vervoort (HOL) - Mirza Bašić (BIH)/Ilia Bozoljac (SER) 2:6, 4:6
Andrej Gołubew/Ołeksandr Niedowiesow (KAZ) - Aleksander Kudriawcew (ROS)/Denis Mołchanow (UKR) 4:6, 3:6
Sander Arends (HOL)/Jordan Thompson (AUS) - Nikola Mektic/Antonio Sancic (CHO) 6:7, 6:7
Ken Skupski/Neal Skupski (GBR) - Fredrik Ask (NOR)/Szymon Walków (POL) 6:1, 6:4.