Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Mamy coraz więcej magistral, więc będzie mniej awarii

AS
Budowa wodociągu południowego
Budowa wodociągu południowego MPWiK Wrocław
Jak informuje MPWiK, w 2011 roku powstało we Wrocławiu przeszło 1,5 kilometra nowych magistral wodociągowych. Kolejne 2 kilometry oddane zostaną w połowie tego roku. Dzięki temu w wielu punktach miasta poprawić ma się bezawaryjność sieci oraz ciśnienie wody.

Najbardziej zaawansowaną inwestycją wodociągową jest budowa południowej magistrali, czyli 11-kilometrowego wodociągu biegnącego od ul. Grota Roweckiego do ul. Wiejskiej. Połączy on dwie istniejące już magistrale. Do zrobienia zostało jeszcze 2,5 kilometra, ale prace te ruszą, gdy rada miejska zmieni miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie rzeki Ślęzy.

Co ważne dla mieszkańców Starego Miasta i Szczepina, poprawi się bezpieczeństwo dostaw wody w tym rejonie. Wszystko dlatego, że 700-metrowa rura o średnicy 600 mm połączyła ulicę Grodzką z ulicą Sikorskiego.

Posuwają się też prace nad budową magistrali północnej. Połączy ona zakład uzdatniania wody „Mokry Dwór” z wodociągami pod ulicami Bolesława Krzywoustego i Tarasa Szewczenki (docelowa długość 14,1 kilometra). Rurociąg doszedł niedawno do Odry, położone zostały niemal 3 kilometry rur. Teraz pod rzeką wykonane zostaną przekopy do ul. Strachocińskiej. Prace prowadzić można tylko w określonych miesiącach, ponieważ teren nadrzeczny włączony jest w obszar Natura 2000.

Magistrale to główne wodociągi miejskie, o średnicy od 400 do 1200 milimetrów. Rozprowadzają wodę na wszystkie wrocławskie osiedla. Zasilają sieć rur o mniejszej średnicy, biegnących na konkretne ulice oraz do budynków. - Z punktu widzenia mieszkańców, ich budowa oznacza przede wszystkim lepsze ciśnienie wody w kranach i czystszą wodę – wyjaśnia Konrad Antkowiak, rzecznik MPWiK. - Nowoczesne materiały używane przy budowie i remontach wodociągów sprawiają, że są one o wiele bardziej odporne na zarastanie osadem. Nowe wodociągi zmniejszają także ryzyko awarii, skutkujących przerwami w dostawach wody.

Wartość programu budowy magistral wodociągowych realizowanego przez MPWiK Wrocław w latach 2010-2014 to 119,8 miliona złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wrocław: Mamy coraz więcej magistral, więc będzie mniej awarii - Wrocław Nasze Miasto

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto