Wrocław kiedyś i dziś. Odwiedź niezwykłą wystawę w Centrum Korona!

Materiał informacyjny Centrum Handlowego Korona
Udostępnij:
Jak kiedyś wyglądała wrocławska Hala Stulecia, dworzec kolejowy czy Pałac Królewski? Co zmieniło się w stolicy Dolnego Śląska na przestrzeni ostatnich lat? Odwiedź wystawę archiwalnych fotografii w Centrum Korona i udaj się na sentymentalną wycieczkę po dawnym Wrocławiu!

Współczesny obraz Wrocławia znacznie różni się od tego, jaki oglądamy na zdjęciach rodziców, dziadków, czy nawet tych, wykonanych przez nas samych w przeszłości. Wielu miejsc nie pamiętamy już w takiej odsłonie, dlatego Centrum Handlowe Korona postanowiło przypomnieć nam dawny Wrocław, bezpośrednią okolicę i sąsiedzkie dzielnice organizując wystawę fotografii. Na ekspozycji zaprezentowano łącznie 48 zdjęć. Część z nich pochodzi z prywatnych albumów rodzinnych, które mieszkańcy Wrocławia przesyłali za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej. Dodatkowo, możemy oglądać także dawne fotografie udostępnione ze swoich archiwów przez stowarzyszenia Ślęza Wrocław, Centrum Historii Zajezdnia, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, Zoo Wrocław oraz Muzeum Politechniki Wrocławskiej. Ekspozycja została otwarta na terenie centrum w sobotę 6 listopada i można ją oglądać bezpłatnie do 20 listopada.

„Cieszy nas to, że pomysł zorganizowania wystawy fotografii dawnego Wrocławia, a w szczególności sąsiedzkich dzielnic Centrum Korona spotkał się z tak dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i lokalnych stowarzyszeń. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać wiele ciekawych zdjęć, pokazujących jak na przełomie lat zmieniła się nasza bezpośrednia okolica, miasto, w którym mieszkamy. To była piękna współpraca międzypokoleniowa, której efekty można podziwiać na wystawie w przestrzeni naszego centrum. Wierzymy, że ekspozycja zdjęć zachęci odwiedzających do poznawania, rozpowszechniania a także podtrzymywania pamięci o niezwykłej historii Wrocławia” – mówi Sylwia Klaman, Marketing and PR Director, Cromwell Property Group, właściciel Centrum Handlowego Korona.

Osoby, które nie zdążyły przesłać zdjęć historycznego Wrocławia nadal mają szansę, by ich fotografie znalazły się na wystawie w Centrum Korona! W dniach 12 i 13 listopada będzie można przynieść archiwalne zdjęcia osobiście. Przyniesione zdjęcia będą skanowane przez hostessy, a następnie wyświetlane na ekranie mulitimedialnym. Należy pamiętać, że fotografie muszą być wykonane przed 1996 rokiem. Niezbędne będzie też podanie przybliżonej daty oraz miejsca wykonania zdjęcia. Osoby, które przyniosą fotografie otrzymają w podziękowaniu od Centrum karty podarunkowe o wartości 30 zł. W piątek i sobotę będzie można też sprawdzić swoją wiedzę w quizie o Wrocławiu. Uczestnicy, którzy udzielą poprawnych odpowiedzi otrzymają nagrodę w postaci kart podarunkowych o wartości 30 zł. Dodatkowym warunkiem otrzymania karty podarunkowej jest okazanie paragonu za min. 150 zł.

Centrum Korona to jedno z najdłużej funkcjonujących centrów handlowych na polskim rynku, które dzięki systematycznym modernizacjom cały czas doskonale odpowiada na oczekiwania konsumentów i najemców. Galeria wraz z pobliskim parkiem handlowym stanowi miejsce codziennych zakupów mieszkańców dzielnicy Psie Pole. Wyróżnikiem obiektu jest wyjątkowa strefa gastronomiczna nawiązująca wyglądem do wrocławskich kamienic. Całkowita powierzchnia użytkowa Centrum Korona to 40.520 m2. Oferta handlowa centrum obejmuje 54 butiki i sklepy średnio powierzchniowe, a głównymi najemcami są: hipermarket Auchan, Cinema City, Fitness Academy oraz sklepy CCC, Decathlon, GO Sport, Rossmann i RTV Euro AGD. Centrum Korona może pochwalić się bogatą ofertą rozrywkową – na terenie obiektu działają: mulitiplex CINEMA CITY oraz kompleks strefy food court z 12 restauracjami. Centrum Korona to miejsce przyjazne rodzinom oraz osobom niepełnosprawnym. Właścicielem Centrum Korona jest spółka celowa CH Wrocław Sp. z o.o. zarządzana przez Cromwell Polish Retail Fund.www.centrum-korona.pl

Dodaj ogłoszenie