Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Galerie postawiły na modę i film

Maciej Mrzygłocki
W tym tygodniu centra handlowe przygotowały liczne atrakcje dla fanów kina oraz specjalną wystawę poświęconą zimowemu himalaizmowi. Odbędzie się też Akademia Modelingu.

Sztuka chodzenia po wybiegu, pozowanie w sesji zdjęciowej, udział w pokazie mody, tajniki wizażu i stylizacji. Tego, jak postawić pierwsze kroki w karierze modelki, będą mogły nauczyć się młode wrocławianki podczas Wakacyjnej Akademii Modelingu. Trwają zapisy na te bezpłatne warsztaty, które odbędą się 10 i 11 sierpnia w Arkadach Wrocławskich. Udział jest bezpłatny. Zapisy na fan page'u centrum.

Dwudniowe, weekendowe zajęcia skierowane są do początkujących modelek lub osób, które ze światem mody nie mia-ły jeszcze styczności. Uczestniczki zajęć, pod okiem profesjonalistów - choreografa, modelki oraz fotografa - będą uczyć się podstawowych, niezbędnych umiejętności, potrzebnych do pracy w zawodzie modelki. Prowadzący warsztaty ocenią ich predyspozycje, wskazując, który obszar modelingu jest dla nich odpowiedni. Tak będzie wyglądał pierwszy dzień warsztatów, 10 sierpnia (sobota). Najzdolniejsze panie wezmą udział w pokazie mody podczas drugiego dnia warsztatów, czyli 11 sierpnia (niedziela) w Arkadach Wrocławskich. Zaprezentują na wybiegu najnowsze kolekcje mody.

Już w ten weekend w Arkadach odbędą się warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Pierwszego dnia, pod okiem wykwalifikowanych animatorów, dzieci będą przygotowywać scenografię, rekwizyty i kostiumy oraz uczyć się ról i odgrywać krótkie skecze. Uwieńczeniem ich wysiłków będzie wystawienie sztuki teatralnej w drugi dzień zajęć przed publicznością w Arkadach Wrocławskich. Organizatorzy zapowiadają wiele gier i zabaw dla naszych pociech oraz liczne nagrody dla najzdolniejszych maluchów.

Krótkometrażowa etiuda "Dzień po jutrze" oraz film "Portier z hotelu Mewa" zostaną zaprezentowane podczas drugiego spotkania Przeglądu Młodego Kina. Pokaz z udziałem Michała Janowa, reżysera obu produkcji, odbędzie się 9 sierpnia w Pasażu.

"Dzień po jutrze" to etiuda szkolna, opowiadająca o przypadkowym spotkaniu w drodze dwóch osób. Wspólna podróż odmienia życie obojga. W filmie zagrała m.in. Małgorzata Buczkowska, znana z "Barw miłości", "Kołysanki" czy "Uwikłania". Drugim obrazem, który zostanie wyświetlony podczas czwartkowego spotkania, będzie "Portier z hotelu Mewa". Fabuła z fenomenalną kreacją Arkadiusza Jakubika ("Dom Zły", "13 Posterunek") ukazuje czasy komunizmu w formie groteskowego kryminału.

Film pokazany został w ramach tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego, brał również udział w Konkursie Młodego Kina podczas 37. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Reżyserem obu produkcji jest Michał Janów - absolwent reżyserii filmowej na Wydziale Radia i TV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Rozmowa z twórcą rozpocznie drugie spotkanie filmowe Przeglądu Młodego Kina.

Organizatorem projektu, który ma na celu przybliżenie twórczości młodych, polskich filmowców w niecodziennej scenerii centrum handlowego jest Pasaż Grunwaldzki. Powodzenie ubiegłorocznej, pierwszej edycji Przeglądu zachęciło organizatorów dopowtórzenia imprezy. Projekcje filmów odbywają się w każdy czwartek sierpnia na poziomie drugim centrum handlowego.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 9 sierpnia o godzinie 20.30. Wstęp jest bezpłatny. Wszelkie szczegóły oraz harmonogram wyświetlanych filmów znaleźć można na stronie www.pasazgrunwaldzki.pl.

Od 3 sierpnia również w Pasażu Grunwaldzkim można zobaczyć wystawę zdjęć prezentującą wyprawy Polaków w ramach programu "Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015", w tym zwycięską wyprawęzimową na Gesherbrum I (8068 metrów).

Niecodzienna ekspozycja składa się z 20 plansz zawierających zdjęcia oraz opisy wydarzeń z ekspedycji. Wszystkie fotografie zostały wykonane w trakcie polskich wypraw na ośmiotysięczniki, organizowanych w ramach programu "Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015". Prezentacja w Pasażu Grunwaldzkim zainaugurowała wystawę, która przez najbliższy rok przedstawiona zostanie w 20 największych miastach Polski.

Na prezentowanych zdjęciach możemy podziwiać zarówno trud i zmagania ludzi z wielką pasją, jak również piękno przyrody, która jednocześnie stanowi największe niebezpieczeństwo podczas takich wypraw. W ramach wystawy dowiemy się m.in., jak himalaiści radzą sobie z wiatrem, morzem i temperaturami odczuwalnymi dochodzącymi do minus 70 stopni Celsjusza oraz jak wygląda przeprawa przez lodospad.

Projekt "Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015" stworzony został przez Polski Związek Alpinizmu. W ramachprogramu polscy himalaiści w międzynarodowym zespole weszli już na Gasherbrum II w 2011 roku, a w marcu tego roku Adam Bielecki i Janusz Gołąb zdobyli Gasherbrum I (8068 m). Sukcesem z ostatnich dni jest zdobycie K2 przez Adama Bieleckiego.

Cały program został objęty patronatem honorowym Prezydenta PR Bronisława Komorowskiego oraz jest wspierany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Wystawę w Centrum Handlowym Pasaż Grunwaldzki można będzie oglądać do 19 sierpnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto