Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wprowadzenie do obliczeń równoległych

Redakcja
Wprowadzenie do obliczeń równoległych
Wprowadzenie do obliczeń równoległych
Nasza biblioteka internetowa wzbogaciła się o nową pozycję "Wprowadzenie do obliczeń równoległych". Zachęcamy do wypożyczenia tej książki i przeczytania jej.

Rozwiązywanie współczesnych problemów naukowych i praktycznych wymaga stosowania komputerów o dużych szybkościach obliczeń, a zapotrzebowanie na coraz większą moc obliczeniową wzrasta. Modele badanych zjawisk i procesów są bowiem coraz bardziej złożone, a przetwarzaniu podlegają coraz większe ilości danych.

Zwiększanie szybkości działania procesorów przez doskonalenie dotychczas stosowanych technologii napotyka ostatnio na trudne do pokonania przeszkody. Odpowiedzią na te ograniczenia są procesory wielordzeniowe, wykonujące obliczenia równoległe. Szybkość obecnych komputerów dzięki równoległej pracy połączonych ze sobą setek tysięcy procesorów jest rzędu biliarda operacji zmiennopozycyjnych na sekundę, a moc ta w przyszłości będzie wzrastać.

Książka "Wprowadzenie do obliczeń równoległych" poświęcona jest zagadnieniom związanym z realizacją obliczeń równoległych, w szczególności koncentrując się na zagadnieniach analizowania, projektowania oraz implementacji programów równoległych. Omawiane są modele obliczeń oraz elementarne algorytmy równoległe, a także metody konstruowania programów równoległych dla komputerów z pamięcią wspólną i rozproszoną. Jest to unikalna pozycja, niemająca konkurencji na polskim rynku publikacji profesjonalnych. Nowe wydanie zostało poprawione i wzbogacone o ćwiczenia pozwalające sprawdzić nabytą wiedzę.

Adresatami książki są głównie studenci kierunków informatycznych uczelni wyższych, z pewnością jednak będzie to cenna pozycja w biblioteczce osób zajmujących się zawodowo obliczeniami równoległymi – programistów, projektantów systemów oraz wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką.

Zbigniew Czech, Wydawnictwo Naukowe PWN 2013

Liczba stron: 454

Specjalnie dla naszych użytkowników, dołączyliśmy do projektu iBUK, Państwowego Wydawnictwa Naukowego PWN. Nie musisz się uczyć na uczelni, nie musisz chodzić do wypożyczalni. Bez wychodzenia z domu możesz pracować na elektronicznych wersjach podręczników akademickich i książkach naukowych z różnych dziedzin nauki. W dowolnie przez Ciebie wybranym czasie, w dowolnie przez Ciebie wybranym miejscu. Chcesz sprawdzić odwiedź naszą BIBLIOTEKĘ.

www.ibuk.pl

**

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto