Nasza Loteria

Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: pomysł na wycieczkę niedaleko Wałbrzycha

Elżbieta Węgrzyn
Elżbieta Węgrzyn
Widoki z Borowej.
Widoki z Borowej. Dariusz Gdesz
Wieże i punkty widokowe na Dolnym Śląsku to bardzo popularne miejsca odwiedzane rocznie przez tysiące turystów. Wielbiciele pięknych widoków i spędzania czasu na górskich szlakach odwiedzający ziemię wałbrzyską mają do wyboru wiele ciekawych i urokliwych miejsc do poznania. Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej należą do tego grona. Prezentujemy informacje na temat tych wież i zachęcamy do odwiedzenia ich oraz zobaczenia dostępnych z nich widoków, które zapewniają niezapomniane wrażenia we wszystkich porach roku.

Spis treści

W okresie przedwojennym na terenie Wałbrzycha i w najbliższej okolicy, czyli w dzisiejszych gminach powiatu wałbrzyskiego, istniało około dwadzieścia popularnych wież oraz punktów widokowych. Wiele z nich w okresie powojennym uległo zniszczeniu lub celowo rozebrano jak np. obiekty na górze Barbarka, na Mniszku, na Ptasiej Kopie czy Stożku Wielkim.

W ostatnich dekadach turystyka górska i odwiedzanie punktów widokowych stało się ponownie popularne i nowe wieże w górach oraz platformy widokowe powstają w miejscach tych dawnych zburzonych jak na Wzgórzu Gedymina, czy na bardziej od nas odległym Śnieżniku. Powstały też wieże w nowych lokalizacjach, takimi obiektami są wieża na Dzikowcu Wielkim oraz na Borowej.

Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: urokliwe punkty niedaleko Wałbrzycha
Dwie powstałe w ostatnich latach wieże widokowe ziemi wałbrzyskiej. Elżbieta Węgrzyn / Dariusz Gdesz

Na górach tych w ostatnich dekadach stały jedynie drewniane wieże triangulacyjne, które nie były ani masywne, ani bezpieczne, tylko zaostrzały apetyt globtroterów na zjawiskowe widoki z prawdziwych wież. Te zaś pojawiły się w ostatniej dekadzie.

Wieża widokowa na Dzikowcu położenie i mapa

Dzikowiec Wielki lub krócej Dzikowiec to liczący 836 m n.p.m. szczyt w Sudetach Środkowych. Leży on w Masywie Dzikowca i Lesistej Wielkiej, a dokładnie w północno-zachodniej części Gór Kamiennych. Góra leżąca na obszarze Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich jest pochodzenia wulkanicznego. Turyści kojarzą ją ze stromych stoków, dlatego jest znana wśród wielbicieli downhillu. Wiejące tu wiatry i cyrkulacja powietrza już kilka dekad temu zostały dostrzeżone przez paralotniarzy, którzy chętnie startują z Dzikowca by obserwować region z lotu ptaka.

Wielbiciele pieszych wycieczek, a także wspominani pasjonaci sportu chcący zdobyć Dzikowiec przyjeżdżają do Boguszowa-Gorc, od której około 3,5 km oddalony jest zalesiony szczyt Dzikowca. Zmotoryzowani kierują się na ul. Sportową, którą można dojechać do podnóża stoku. Od czerwca 2023 pod Dzikowcem działa przystanek kolejowy Boguszów Gorce Dzikowiec, gdzie przystają pociągi jadące z Wrocławia i Wałbrzycha do czeskiego skalnego miasta.

Dzikowiec Wielki i wieża widokowa - mapa

Niezmotoryzowani, turyści piesi mogą przyjechać pociągiem do położonej na linii kolejowej Jelenia Góra - Wrocław Główny z dzielnicy Kuźnice Świdnickie i wysiąść na stacji Boguszów Gorce Wschód. Wkrótce ma powstać też przystanek kolejowy na linii kolejowej z Wałbrzycha do Golińska i granicy z Czechami. Przystanek zlokalizowany będzie w pobliżu Dzikowca.

Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: urokliwe punkty niedaleko Wałbrzycha
Dzikowiec w zimie.Elżbieta Węgrzyn

Dogodny jest też dojazd do Kuźnic Świdnickich komunikacją miejską z Wałbrzycha, a dokładnie linią nr 2 jadącą w kierunku Starego Lesieńca. Spacerowicze mogą też skorzystać ze szlaków pieszych:

 • szlaku niebieskiego - prowadzącego od Lesistej Wielkiej lub z Górnego Sobięcina
 • a także szlaku zielonego wiodącego z Marciszowa przez Lubomin na Chełmiec lub też z dworca kolejowego Wałbrzych główny przez malowniczą Andrzejówkę, Sokołowsko i Unisław Śląski.

Wieża na Dzikowcu historia i wysokość

W sierpniu 2013 roku miała się wedle planów rozpocząć budowa 20-letrowej wieży widokowej na Dzikowcu Wielkim. Śródki na ten cel Gmina Miasto Boguszów-Gorce pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego, z 700 tys. zł niemal 558,5 tys. złotych było to wsparcie unijne. Co istotne, konstrukcja ta została zaplanowana na niższym wierzchołku góry 811 m n.p.m., ten krok miał swoje historyczne uzasadnienie. Wieżę zdecydowano się ustawić przy górnej stacji kolei linowej wjeżdżającej na stok położony na południowy wschód od szczytu góry. Natomiast najwyższy wierzchołek, będący szczytem Dzikowca Wielkiego jest oddalony od tego miejsca o ok. 500 metrów.

Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: urokliwe punkty niedaleko Wałbrzycha
Dzikowiec - infrastruktura turystyczna przy dolnej stacji wyciągu kanapowego. Elżbieta Węgrzyn

Zalesiony wierzchołek, z którego niewiele można było zobaczyć był mniej atrakcyjną lokalizacją niż niższy wierzchołek z gotową już w dużej mierze infrastrukturą turystyczną, do której zaliczyć można:

 • prowadzące na szczyt góry trasy piesze i rowerowe,
 • drogę dojazdową,
 • zbiornik i system naśnieżania na potrzeby stoku,
 • niewielki budynek obsługi ruchu turystycznego z zapleczem sanitarnym, restauracją, wypożyczalnią sprzętu, tarasem, pomieszczeniem dla dyżurujących tu w ziemie ratowników GOPR i kilkoma pokojami sezonowo wynajmowanymi turystom,
 • plac zabaw oraz parking,
 • drewniana wiata turystyczna na ognisko i grilla,
 • ruiny nigdy nieukończonego hotelu (obecnie w rękach firmy prywatnej),
 • stromy stok narciarski z wyciągiem kanapowym działającym w okresie turystycznym w weekendy,
 • a także działające w zimie wyciąg orczykowy i taśmowy dla dzieci.
Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: urokliwe punkty niedaleko Wałbrzycha
Wieża na Dzikowcu w całej okazałości.Elżbieta Węgrzyn

Wieża widokowa na Dzikowcu powstała zaimpregnowanego drewna modrzewiowego, jej podstawa ma kształt kwadratu o wymiarach 8x8 m, jej całkowita wysokość wynosi 20 m, natomiast platforma widokowa obiektu znajduje się na wysokości 16 metrów. Wieża pełni funkcje turystyczne i służy dodatkowo do monitoringu pożarowego najbliższych okolic, w tym przyległych lasów Nadleśnictwa Wałbrzych.

Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: urokliwe punkty niedaleko Wałbrzycha
Wieża na Dzikowcu - klatka schodowa.Elżbieta Węgrzyn

Obiekt powstał na przełomie 2013 roku i 2014, prace wykonawcze prowadzili górale z firmy „Tatry” z Myślenic, podmiot znany w naszym regionie z budowy kilku innych wież. Budowa w okresie zimy, w trudnym terenie górskim wykluczała użycie dźwigu, wyzwaniem było więc zarówno betonowanie, jak i dostarczenie na szczyt po 50 kubików drewna modrzewiowego. Specjaliści spajali konstrukcję na mrozie używając sprzętu do wspinaczki.
Uroczyste otwarcie wieży odbyło się 30 kwietnia 2014 roku, a pierwsi turyści odwiedzili ją w ówczesną majówkę, wówczas, 1 maja uruchomiono po zimowej przerwie też kolej linową - kanapowy wyciąg krzesełkowy.

Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: urokliwe punkty niedaleko Wałbrzycha
Dzikowiec - tutaj krzyżują się szlaki piesze i rowerowe. Elżbieta Węgrzyn

Wieża na Dzikowcu - co z niej zobaczysz?

Spacer szlakiem do wieży ze stacji dolnej, czyli od podnóża stoku do stacji górnej trwa około trzech kwadransów, zejście tą samą drogą zabiera około pół godziny. Po drodze wiodącej przez teren zalesiony nie brakuje drewnianych ławeczek, na których można odpocząć. Na górę można też w weekendy oraz święta wjechać koleją linową na dwuosobowych kanapach. Korzystającym z wyciągu dech zapiera widok oddalającego się budynku u stóp góry i położonych poniżej ruin niedokończonego hotelu.
Od niemal dekady wieża widokowa na Dzikowcu zaprasza turystów, bieżące informacje na temat dostępności tras downhillowych, czy pracy wyciągu kanapowego są udostępniane przez Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny Dzikowiec będący w zarządzie spółek miejskich Boguszowa-Gorc. Wieża stoi tuż przy górnej stacji wyciągu. Wstęp do wieży jest bezpłatny, na szczyt wiodą szerokie klatki schodowe, dodatkowo dla wygody oraz bezpieczeństwa turystów powstały poręcze oraz balustrady. Wieżę można odwiedzać przez cały rok.

Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: urokliwe punkty niedaleko Wałbrzycha
Widoki z Dzikowca.Elżbieta Węgrzyn

Na dwóch wysokościach wieży widokowej są prześwity, przez które można obserwować okolicę, zaś na wysokości 16 metrów znajduje się główny taras z widokiem na stok narciarski.
Z tarasu jednej strony wieży z tarasu widać stok i otaczające go lasy, można też zobaczyć częściową panoramę Boguszowa-Gorc oraz położony w kotlinie Wałbrzych. Przy dobrej pogodzie odróżnić można charakterystyczne punkty Sobięcina, Śródmieścia, pięknie położonego osiedla "Szczęść Boże", Białego Kamienia i Starego Zdroju, a także strefę ekonomiczną i dalej położone osiedla 100-tysięcznego miasta. Z Dzikowca widać też doskonale inną górę będącą lokalną dominantą - chodzi o górę Chełmiec. Przy najlepszej widoczności uważny obserwator dostrzeże z tej strony tarasu również miejscowości ze styku powiatu wałbrzyskiego i świdnickiego.

Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: urokliwe punkty niedaleko Wałbrzycha
Widoki z Dzikowca.Elżbieta Węgrzyn

Po drugiej stronie tarasu widoki są typowo górskie, można obejrzeć panoramę Sudetów - przy dobrej widoczności widać po prawej stronie Śnieżkę, czyli najwyższy szczyt Sudetów, a także na wprost płaski szczyt Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych.
Niestety najgorzej widoczny jest malowniczo położony Boguszów i najbliższe wieży Kuźnice Świdnickie. Te widoki zasłaniają czubki drzew, jako że okoliczny drzewostan pnie się sukcesywnie w górę. Dzielnice te widoczne są za to doskonale z wyciągu kanapowego, dlatego warto z tej propozycji dojazdu skorzystać choćby do pokonania drogi w jedną tylko stronę.

Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: urokliwe punkty niedaleko Wałbrzycha
Widoki z Dzikowca.Elżbieta Węgrzyn

Wieża na Dzikowcu - kolej linowa - dni i godziny otwarcia, cennik 2023

Od majówki do jesieni na szczyt stoku można wjechać koleją linową - wyciągiem kanapowym. Obok siebie na metalowej kanapie wyciągu usiąść mogą dwie osoby, krzesełka mają też specjalny zaczep do przewożenia rowerów.

 • Kolej jest czynna w soboty, niedziele i święta w godz. 10:00 – 17:00.
 • Pierwszy wjazd odbywa się o godz. 10:00.
 • Kolejne wjazdy i zjazdy planowane są co 30 minut.
 • Ostatni wjazd jest o godz. 16:30, a ostatni zjazd godz. 17:00.
Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: urokliwe punkty niedaleko Wałbrzycha
Elżbieta Węgrzyn

Cennik kolei OSR Dzikowiec w 2023 roku:
Bilet normalny

 • Jednorazowy wjazd lub zjazd - 25 zł
 • Wjazd i zjazd - 23 zł
 • Karnet downhill - całodniowy - 80 zł

Bilet ulgowy

 • Jednorazowy wjazd lub zjazd - 20 zł
 • Wjazd i zjazd - 25 zł
 • Karnet downhill - całodniowy - 60 zł

Bilet grupowy

 • Jednorazowy wjazd lub zjazd - 20 zł
 • Wjazd i zjazd - 25 zł
 • Rodzinny wjazd i zjazd (2+2) (dzieci/młodzież w wieku 6-18 lat) - 80 zł

Istotne jest, że do ceny każdego karnetu należy doliczyć opłatę – kaucję 10 zł za kartę magnetyczną. Kaucja ta jest zwracana po oddaniu karty magnetycznej.

Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: urokliwe punkty niedaleko Wałbrzycha
Kanapą z rowerem na szczyt Dzikowca.Elżbieta Węgrzyn

Czy powstanie druga wieża na Dzikowcu?

Informacja na temat wieży widokowej na Dzikowcu nie byłaby pełna bez pojawiającej się w ostatnich latach zapowiedzi budowy na szczycie Dzikowca Wielkiego, na najwyższym wierzchołku drugiego tego typu obiektu z możliwością rozbudowania go do większej instalacji w postaci popularnego "spaceru w chmurach - sky walk".

- Wieżę wybudujemy w masywie szczytu Dzikowiec, chodzi nie o ten szczyt, na którym jest wyciąg narciarski, ale 300 - 400 metrów w bok, na właściwy szczyt Dzikowca. Wieża widokowa ma mieć wysokość 29 - 30 metrów, wejście na nią będzie bez schodowe, czyli będziemy się poruszać po podejściu - zapowiada Krzysztof Kwiatkowski, starosta wałbrzyski.

Obecnie trwają przygotowania do realizacji tej inwestycji, trwa tworzenie niezbędnej dokumentacji. Co istotne, powiat wałbrzyski ma na ten cel zabezpieczone finansowanie. Na to zadanie przeznaczono 7,09 mln zł, z czego 6,3 mln zł to dofinansowanie rządowe. Jej budowa ma się zakończyć w 2024 roku.

Wieża widokowa na Borowej położenie i mapa

Borowa, zwana inaczej Czarną Górą liczy 853,3 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem Gór Czarnych oraz całych Gór Wałbrzyskich w Sudetach Środkowych. Góra ta leży na granicy pomiędzy Wałbrzychem a Jedliną-Zdrój, jej stoki dwa te miasta mają w swoich granicach administracyjnych. Borowa, podobnie jak Dzikowiec ma strome zbocza i podobnie jak Dzikowiec i w ostatnich dekadach miała na swoim szczycie drewnianą wieżę triangulacyjną. Szczyt ten jest zaliczany do Korony Sudetów i Korony Sudetów Polskich, należy do niech też pobliski Chełmiec.

Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: urokliwe punkty niedaleko Wałbrzycha
Wieża na Borowej z lotu ptaka. To urodziwa konstrukcja.UM Jedlina-Zdrój

Borowa to bardzo wymagająca góra, wielu wprawionych we wspinaczce turystów porównuje podejście na nią do trudnych wypraw w wysokie partie Tatr. Przy oblodzeniu i deszczu szczególnie niebezpieczny jest ostatni, stromy odcinek prowadzący po dość niestabilnych kamieniach.

Borowa (Czarna Góra) i wieża widokowa - mapa

Wieża widokowa na Borowej - trzy szlaki i opcje zdobycia góry

Na Borową można dotrzeć kilkoma szlakami, zmotoryzowany turyści najczęściej wybierają dojazd z Wałbrzycha w stronę Jedliny-Zdroju drogą nr 381. Z Kamieńska stanowiącego dziś część Jedliny-Zdroju należy skręcić w stronę ul. Pokrzywianka, gdzie wielu przyjeżdżających pozostawia samochód. Z tego punktu jest blisko do dużego węzła szlaków na Przełęczy Koziej. Stamtąd na Borową można czarnym szlakiem. To najkrótsza, ale wymagająca trasa. Zdobycie szczytu wg serwisu Mapy.cz zajmuje około 55 min, to trasa 1,7 km. Szlak turystyczny czarny ma swój początek na Rozdrożu pod Dłużyną i biegnie przez punkty: – Przełęcz Szybka – Kamieńsk – Przełęcz Kozia – Ścieżka przez mękę – Borowa – Rozdroże ptasie – Kamionka – Rozdroże nad Starym Glinikiem – Glinik Stary (pętla autobusowa). Zatem jest też możliwe zdobywanie Borowej od strony Rozdroża Ptasiego. To jednak pomysł na dłuższą wycieczkę.

Szlak turystyczny czerwony ma swój początek na stacji Wałbrzych Główny, obejmuje takie punkty jak: – Borowa – Przełęcz pod Borową – Przełęcz Kozia – Platforma Widokowa pod Drużyną – Przełęcz Szybka. Dotarcie tym szlakiem spod węzła szlaków przy wałbrzyskim dworcu kolejowym w dzielnicy Podgórze do szczytu Borowej zajmuje wg serwisu Mapy.cz godzinę i 15 minut. To niespełna 3 km. Tę opcję proponują bardziej wprawni zdobywcy gór tym z mniejszym doświadczeniem.

Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: urokliwe punkty niedaleko Wałbrzycha
Dariusz Gdesz

Jest też propozycja połączenia zdobycia Borowej i przy okazji odwiedzenia ruin zamku Nowy Dwór w Wałbrzychu. Od kolejowego dworca Wałbrzych Główny trzeba wybrać szlak żółty. Następnie po odwiedzeniu zamku kontynuować spacer żółtym szlakiem do jego przecięcia się ze szlakiem czarnym. Ostatnie metry i trudne podejście to już stroma droga czarnym szlakiem. Taka 3-kilometrowa trasa może być ukończona po 1,5 h.

Wieża na Borowej historia i wysokość

Wieża ta powstała na bazie porozumienia kilku podmiotów, a mianowicie Nadleśnictwa Wałbrzych oraz miast - sąsiadów Wałbrzycha i Jedliny-Zdroju. W 2016 roku przygotowały one koncepcję zagospodarowania Gór Wałbrzyskich, a w jej ramach m.in. zagospodarowanie najważniejszych i najbardziej atrakcyjnych terenów w celu ożywienia turystyki pieszej. Na bazie porozumienia powstało nowe oznakowanie szlaków, kierunkowskazy, tablice informacyjne, a także mała infrastruktura jak stojaki rowerowe, ławki i wiaty. Największymi obiektami zaplanowanymi w tamtej koncepcji były oraz platformy widokowe na Jałowcu i nad kamieniołomem koło Małego Wołowca oraz wieża widokowa na Borowej.
Wieża ta kosztowała ponad milion złotych, z czego Wałbrzych przekazał na ten cel 450 tys. zł, starostwo powiatowe w Wałbrzychu 200 tys. zł, a resztę - 370,9 tys. środków Jedlina-Zdrój, która była w tym przypadku inwestorem obiektu. Nadleśnictwo Wałbrzych wsparło budowę przekazaniem terenu pod nią.

Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: urokliwe punkty niedaleko Wałbrzycha
Dariusz Gdesz

Nowatorski projekt wieży przygotowała Pracownia Projektowa Budownictwa Ogólnego i Przemysłowego Zbigniew Mazij ze Świdnicy. Wieża widokowa na Borowej ma niepowtarzalny kształt klepsydry. To konstrukcja stalowa, skręcana, tworząca kształt hiperboloidy jednopowłokowej o przekroju szesnastokątna, w formie 32 słupów ustawionych pod kątem 68º względem podstawy. Prowadzi na nią 90 schodów przykręconych do stalowego trzonu. Wykonawcą inwestycji jest Firma „Tatry” Janusz Kluzowicz z Myślenic. Ta sama firma wykonała drewniane wieże na Dzikowcu i Parkowej Górze w Mieroszowie, a także oddaną do użytku w 2022 roku wieżę na Wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju. Na fundamenty zużyto 50 metrów sześciennych betonu, a na konstrukcję 30 ton stali. Wysokość wieży z podstawą to 16,5 metra, poziom podestu widokowego - 15,3 metra. Warto dodać, że z masztem systemu przeciwpożarowego wieża liczy łącznie 19,5 m.

Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: urokliwe punkty niedaleko Wałbrzycha
Dariusz Gdesz

Konstrukcja stalowo - drewnianej wieży widokowej na Borowej zaczęła piąć się do góry latem 2017 roku, a otwarcie jej odbyło się 14 grudnia 2017 roku i stała się ona hitem sezonu turystycznego 2018 roku.

Poza wieżą widokową w okolicy Borowej powstało w ramach tej samej inwestycji jeszcze kilka elementów:

 • wiata a w niej stoły i miejsca do siedzenia,
 • miejsce na ognisko,
 • ławki
 • i tablice informacyjne informujące o nazwach szczytów z oglądanej panoramy gór.
Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: urokliwe punkty niedaleko Wałbrzycha
Dariusz Gdesz

Wieża na Borowej - co z niej zobaczysz?

Kto wejdzie na ten niełatwy do zdobycia szczyt będzie mógł cieszyć oczy strzelistą sylwetką wieży, a kto wejdzie po krętych schodach na szczyt i wyjdzie na platformę widokową, tego czeka prawdziwa widokowa uczta. Platforma pozwala oglądać 360 stopniową panoramę. Dzięki tablicom informacyjnym można poznać nazwy szczytów wzgórz obserwowanych z wieży.

Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: urokliwe punkty niedaleko Wałbrzycha
Widoki z Borowej.Dariusz Gdesz

Ze szczytu wieży widokowej na górze Borowej można, podobnie jak z Dzikowca, podziwiać urokliwą panoramę Wałbrzycha ze szczególnym uwzględnieniem południa miasta, nie zabraknie też zapierających dech w piersi obrazów Gór Wałbrzyskich. Ponoć, przy najlepszej widoczności widziano też sylwetkę katedry w Świdnicy i wrocławskiego Sky Tower.
Z wieży widać też doskonale inne pasma górskie, jak Karkonosze ze Śnieżką, Góry Sowie a nawet wieżę na Wielkiej Sowie, do tego Góry Suche oraz odległy Masyw Ślęży. Niestety drzewa rosnące wokół wieży "gonią" ten obiekt i bez cięć korekcyjnych widoki te mogą się skończyć... w najbliższej dekadzie. Jest jednak szansa na to, że nadleśnictwo w porę zareaguje.

Jakie zabytki i atrakcje czekają na turystów w najbliższej okolicy Wałbrzycha?

Więcej zdjęć Dzikowca, Borowej, ich wież i widoków z nich:

Widoki z Borowej.

Wieża widokowa na Dzikowcu i wieża widokowa na Borowej: pomy...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto