Widzew płaci 30 tys. zł kary za kibiców podczas meczu z Lechią

mek, (opr. dem)
Paweł Łacheta
Widzew został ukarany za odpalenie przez kibiców środków pirotechnicznych podczas meczu z Lechią Gdańsk. Kara nałożona na Widzew przez Komisję Ligi Ekstraklasy SA wynosi 30 tys. zł za

Na wysokość zasądzonej kary miał wpłynąć fakt, że przez dym, sędzia musiał na kilka minut przerwać niedzielny mecz.

We wtorek, komendant wojewódzki policji wystąpił do wojewody z wnioskiem o zamknięcie stadionu Widzewa na jeden mecz. Wojewoda najprawdopodobniej przychyli się do wniosku policji.

Policja chce zamknąć stadion Widzewa. To kara za oprawę w meczu w Lechią

Widzew wygrał w niedzielę z Lechią Gdańsk 4:1. Kibice Widzewa dwukrotnie podczas meczu odpalili środki pirotechniczne - pierwszy raz podczas pierwszej połowy, wtedy sędzia zmuszony był przerwać spotkanie ze względu na dym, który znalazł się nad boiskiem. Po raz drugi, race i świece dymne odpalone zostały podczas drugiej połowy spotkania.

Źródło: Widzew Łódź zapłaci 30 tys. zł za oprawę podczas meczu z Lechią

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani