Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wenta wybrał Wrocław

Paweł Pluta
Reprezentacja Polski (rzuca Grzegorz Tkaczyk) o przepustki na IO w Pekinie będzie walczyła w Hali Stulecia Fot. Paweł Relikowski
Reprezentacja Polski (rzuca Grzegorz Tkaczyk) o przepustki na IO w Pekinie będzie walczyła w Hali Stulecia Fot. Paweł Relikowski
Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki oraz selekcjoner naszej reprezentacji Bogdan Wenta podjęli wspólną decyzję, że turniej kwalifikacyjny mężczyzn do igrzysk olimpijskich w Pekinie odbędzie się we ...

Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki oraz selekcjoner naszej reprezentacji Bogdan Wenta podjęli wspólną decyzję, że turniej kwalifikacyjny mężczyzn do igrzysk olimpijskich w Pekinie odbędzie się we Wrocławiu (30.05-1.06).

Areną zawodów, w których oprócz Polaków wystąpią też reprezentacje Szwecji, Islandii oraz Argentyny, będzie Hala Stulecia (dawniej Ludowa), a awans wywalczą dwie drużyny. Na każdy mecz może przyjść 6 200 widzów.
Przypomnijmy, że oprócz wrocławskiej hali, kandydatem do organizacji kwalifikacji olimpijskich był katowicki Spodek. Jesienią ubiegłego roku te dwa obiekty oraz miasta wizytował sekretarz generalny Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) Peter Muhlematter i w obu przypadkach wydał pozytywną opinię. Zarówno we Wrocławiu, jak i Katowicach organizatorzy zapewniali wymagane przez IHF standardy, m.in.: sygnał telewizyjny z 14 kamer, a także zakwaterowanie drużyn, sędziów i oficjeli na odpowiednio wysokim poziomie.
Co więc zadecydowało, że wybór padł jednak na Wrocław? - Dolny Śląsk jest obecnie centrum polskiej piłki ręcznej. W ekstraklasie występują trzy zespoły z tego regionu: Zagłębie, Chrobry oraz Miedź. W I lidze gra wielokrotny mistrz Polski, Śląsk - mówi Andrzej Kraśnicki. - Pamiętajmy, że to we Wrocławiu, od wygranej z Grecją, Polacy rozpoczęli marsz po srebrny medal MŚ w Niemczech - dodaje prezes ZPRP.
Jednak trener Wenta i prezes Kraśnicki nie kierowali się tylko sentymentami. - Władze Wrocławia zapewniają związkowi korzystniejszą ofertę w kwestii partycypacji w kosztach organizacji turnieju. Umowa w tej sprawie, między ZPRP a włodarzami Wrocławia, ma zostać podpisana jak najszybciej - mówi Marek Skorupski, rzecznik prasowy ZPRP.
O szczegółach sprzedaży biletów na wrocławski turniej ZPRP poinformuje za kilka dni. - Na pewno będzie je można kupić za pośrednictwem internetu - dodaje rzecznik związku.
Po raz pierwszy nasza reprezentacja grała w Hali Ludowej 13 marca 1966 roku, kiedy zremisowaliśmy ze Szwecją 25:25. W Pucharze Europy grał tam Śląsk Wrocław (1965), a w latach 90. ligowe mecze w hali rozgrywały szczypiornistki Ślęzy. Ostatnie zawody piłki ręcznej w Hali Ludowej odbyły się w 1998 roku, a były to akademickie MŚ kobiet.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto