W Orbicie Atom wygrał z siatkarkami Gwardii (ZDJĘCIA)

Paweł Witkowski
Siatkarki Impelu Gwardii Wrocław przegrały 2:3 z Atomem Treflem Sopot w trzeciej kolejce PlusLigi kobiet. Dzięki 2. wygranym setom z wiceliderkami gwardzistki zdobyły pierwszy punkt w rozgrywkach tym sezonie. Nieoczekiwanie na ławce rezerwowych wrocławianek pojawiła się Ania Witczak.

- Jest bardzo zdeterminowana, żeby grać - mówił Rafał Błaszczyk, który jeszcze na dzień przed meczem nie wiedział, czy może dopisać ją do składu przez wzgląd na kontuzję kostki. W porównaniu do spotkania w Bydgoszczy w pierwszym składzie wrocławianek zagrała Monika Czypiruk.

Gwardzistki dobrze zaczęły. Po serwisach Joanny Wołosz prowadziły 2:0. Jednak już na pierwszą przerwę techniczną schodziły z 2-punktową stratą. Potem było już tylko gorzej. Wrocławianki nie mogły znaleźć sposobu na Dorotę Świeniewicz i pozostałe Atomówki. Pierwszego seta przyjezdne wygrały do 16.W drugim secie Impel Gwardia zagrała lepiej. Role się odwróciły. Od 2:0 zaczęły przyjezdne, ale na 2. przerwę techniczną schodziły przegrywając do 11.

Tym razem wszędobylskie Atomówki nie były tak skuteczne w obronie. Dobrze w tej części seta zagrała Katarzyna Jaszewska, która niejednokrotnie znajdywała sposób na potrójny blok. Gospodynie prowadziły nawet 23:19, ale musiały zaserwować licznie zgromadzonym kibicom olbrzymie emocje do ostatniej piłki. Pozwoliły rywalkom wyrównać, jednak ostatecznie wygrały do 23. W kolejnej partii gwardzistki ciągle goniły wynik. Przegrywały 3-4 punktami. Wyrównały dopiero zdobywając 23 punkt. Dwa bloki Mai Tokarskiej pozwoliły im zdobyć pierwszy punkt w tym sezonie.
W czwartym secie pościg gospodyń się nie powiódł. Po ponad 1,5-godzinnym wysiłku Świeniewicz i Rinieri w dalszym ciągu miały siły na potężne ataki. Podobnie było w ostatniej części. Gwardzistki walczyły, ale na Atom Trefl to było za mało.

Teraz Impel Gwardię czekają teoretycznie łatwe mecze. Wrocławianki zagrają w Białymstoku i Rumi. Spotkanie z AZS-em jednak nie odbędzie się 29.12. Na prośbę gospodarzy zostanie rozegrany po nowym roku. PZPS nie podał jeszcze dokładnego terminu. Mecz z Rumią zaplanowany jest na 8 stycznia.

Impel Gwardia Wrocław - Atom Trefl 2:3 (16:25, 25:23, 26:24, 20:25, 12:15)
Impel Gwardia: Czypiruk, Tokarska, Jaszewska, Barańska, Efimienko, Wołosz, Krzos (libero) - Mroczkowska, M. Sobolska, Matyjaszek, D. Sobolska, Witczak.

Atom Trefl: Świeniewicz, Maculewicz, Fernandez, Rinieri, Neriman, Bełcik, Maj (libero) oraz Dziękiewicz, M. Śliwa, Konieczna, I. Śliwa, Sieczka, Nuszel, Boz.

PlusLiga Kobiet

Inne mecze 4. kolejki: Muszynianka Fakro Muszyna - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:18, 25:20, 18:25, 25:18), BKS Aluprof Bielsko-Biała - Organika Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 25:22, 25:19), Wybrzeże TPS Rumia - AZS Białystok 0:3 (20:25, 23:25, 22:25).

1. Muszynianka Muszyna 4 12 12:1
2. Atom Trefl Sopot 4 11 12:1
3. Aluprof Bielsko-Biała 4 9 9:5
4. KPSK Stal Mielec 3 6 6:4
5. Centrostal Bydgoszcz 3 6 6:5
6. Budowlani Łódź 4 6 7:7
7. MKS Dąbrowa Górnicza 4 3 5:10
8. AZS Białystok 4 3 4:9