W Niemczech brakuje pracowników, fachowcy z Polski mile widziani. Podpowiadamy, jak i gdzie szukać pracy [OFERTY, ZAROBKI]

Monika Fajge
Monika Fajge
U naszych zachodnich sąsiadów brakuje rąk do pracy. W pierwszym kwartale 2022 roku w Niemczech było ponad pół miliona ofert pracy, na które nie było odpowiednio wykwalifikowanych pracowników - to rekordowo dużo. Największe kadrowe luki są w dziedzinie zdrowia i opieki, usług socjalnych, a także w budownictwie i technologii budowlanej, produkcji, obróbce skrawaniem, logistyce i transporcie.

Deficyt wykwalifikowanych pracowników sprawił, że niemieccy pracodawcy chętnie zatrudniają obcokrajowców. Chcesz wyjechać do pracy do Niemiec? Podpowiadamy, jak to zrobić i gdzie szukać ofert.

Chcesz wyjechać do pracy do Niemiec? Podpowiadamy, jak to zrobić i gdzie szukać ofert. 

Na kolejnych slajdach znajdziesz zasady zatrudnienia oraz przykładowe oferty niemieckich pracodawców. Możesz na nie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów w smartfonie.
U naszych zachodnich sąsiadów brakuje rąk do pracy. W pierwszym kwartale 2022 roku w Niemczech było ponad pół miliona ofert pracy, na które nie było odpowiednio wykwalifikowanych pracowników - to rekordowo dużo. Największe kadrowe luki są w dziedzinie zdrowia i opieki, usług socjalnych, a także w budownictwie i technologii budowlanej, produkcji, obróbce skrawaniem, logistyce i transporcie. Deficyt wykwalifikowanych pracowników sprawił, że niemieccy pracodawcy chętnie zatrudniają obcokrajowców. Chcesz wyjechać do pracy do Niemiec? Podpowiadamy, jak to zrobić i gdzie szukać ofert. Chcesz wyjechać do pracy do Niemiec? Podpowiadamy, jak to zrobić i gdzie szukać ofert. Na kolejnych slajdach znajdziesz zasady zatrudnienia oraz przykładowe oferty niemieckich pracodawców. Możesz na nie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów w smartfonie. archiwum Polska Press
Udostępnij:
U naszych zachodnich sąsiadów brakuje rąk do pracy. W pierwszym kwartale 2022 roku w Niemczech było ponad pół miliona ofert pracy, na które nie było odpowiednio wykwalifikowanych pracowników - to rekordowo dużo. Największe kadrowe luki są w dziedzinie zdrowia i opieki, usług socjalnych, a także w budownictwie i technologii budowlanej, produkcji, obróbce skrawaniem, logistyce i transporcie. Deficyt wykwalifikowanych pracowników sprawił, że niemieccy pracodawcy chętnie zatrudniają obcokrajowców. Chcesz wyjechać do pracy do Niemiec? Podpowiadamy, jak to zrobić i gdzie szukać ofert. W artykule znajdziecie też kilka przykładowych ofert. Kliknijcie w galerię, a potem poruszajcie się za pomocą strzałek lub gestów w smartfonie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ilu Polaków otrzymuje służbowe maile po godzinach pracy?

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie