W końcu! Nowa ulica Popowicka we Wrocławiu otwarta po naszej interwencji [ZDJĘCIA]

Michał Perzanowski
Michał Perzanowski
Nowa ulica Popowicka we Wrocławiu otwarta! Tak jak informowaliśmy kierowcy mogą już jeździć wyremontowaną ulicą Popowicką i Starogroblową. Wyjaśniamy również, dlaczego, choć jezdnia była ukończona, mieszkańcy Popowic tak długo czekali na przejazd.
Nowa ulica Popowicka we Wrocławiu otwarta! Tak jak informowaliśmy kierowcy mogą już jeździć wyremontowaną ulicą Popowicką i Starogroblową. Wyjaśniamy również, dlaczego, choć jezdnia była ukończona, mieszkańcy Popowic tak długo czekali na przejazd. Paweł Relikowski / Polska Press
Nowa ulica Popowicka we Wrocławiu otwarta! Tak jak informowaliśmy kierowcy mogą już jeździć wyremontowaną ulicą Popowicką i Starogroblową. Wyjaśniamy również, dlaczego, choć jezdnia była ukończona, mieszkańcy Popowic tak długo czekali na przejazd.

Nowa ulica Popowicka w końcu otwarta!

W czwartek (29 grudnia) po godz. 12, po dwóch pasach w obu kierunkach został puszczony ruch samochodów ulicą Popowicką i Starogroblową.

Sprawę opisujemy od dawna, a kierowcy czekali na otwarcie kilka tygodni

Przed świętami Bożego Narodzenia do redakcji portalu Gazetawrocławska.pl zwrócili się kierowcy na co dzień jeżdżący przez osiedle Popowice. Zwrócili nam uwagę na fakt, że na ul. Popowickiej i Starogroblowej jezdnia wyglądała na ukończoną, a mimo to pasy ruchu drogowego są zamknięte dla pojazdów. Wrocławskie Inwestycje prosiły o cierpliwość, choć nie podawały ostatecznej daty oddania ulic do użytku pieszym, rowerzystom i samochodom.

- Zakładamy, że w tym tygodniu będzie możliwość przejazdu. W czwartek (29 grudnia) wykonawca ma zacząć zdejmować wygrodzenia, które są na drodze. Efektem tego będzie możliwość uruchomienia ruchu z zachowaniem bezpieczeństwa - mówił nam Krzysztof Świercz, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.

Ruch wróci więc na Popowicką jeszcze przed 2023 rokiem. Według planów, czyli na dwóch pasach ruchu w miejscach, gdzie jest to możliwe.

Dlaczego nie oddano jezdni do użytku wcześniej?

Krzysztof Świercz podkreśla, że ułożenie masy bitumicznej sprawia, że jezdnia wygląda na gotową, ale musi ona jeszcze spełniać warunki bezpieczeństwa.

- Do wykonania pozostały kosmetyczne prace. Trzeba było wymalować pasy, przeprowadzić kontrolę sygnalizacji świetlnej. Musimy dopilnować, aby wszyscy użytkownicy ruchu byli bezpieczni, nie tylko kierowcy samochodów - tłumaczy.

Przejścia dla pieszych zostały wyniesione, stając się łagodnymi progami zwalniającymi.

- Na ulicy Popowickiej kierowcy często przekraczali dozwoloną prędkość. Wyniesione przejścia mają zmusić ich do zwolnienia, co poprawi bezpieczeństwo pieszych - dodaje Krzysztof Świercz.

Zobaczcie zdjęcia wyremontowanej ulicy Popowickiej:

Droga przystosowana pod tramwaj

Inwestycja prowadzona na ulicach: Popowickiej i Starogroblowej musiała przejść pewne zmiany. Przebudowano skrzyżowania i sieci elektryczne w taki sposób, aby ułatwić budowę trasy tramwajowej przez Popowice. Trakcja jest już ułożona w 75 procentach. Ostatni kawałek to ten biegnący wzdłuż ulicy Popowickiej.

Przygotowana infrastruktura drogowa i podziemna przyspieszy oddanie do użytku trasy dla tramwajów. Ma się to wydarzyć już w pierwszej połowie 2023 roku.

- Podjęto decyzję o wydłużeniu o łącznie kilometr odcinków przeznaczonych do remontu. Finalnie wyremontowaliśmy więc 2 kilometry ulicy Popowickiej i ponad 500 metrów Starogroblowej. - zaznacza Krzysztof Świercz.

Strefa Biznesu - inwestycje w samochody klasyczne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W końcu! Nowa ulica Popowicka we Wrocławiu otwarta po naszej interwencji [ZDJĘCIA] - Gazeta Wrocławska

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie