Vitamineo po raz kolejny uległo Dziewiątce Legnica. Walka o utrzymanie coraz trudniejsza. Fotorelacja

Przemysław Kaczałko
W poprzedniej kolejce Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Vitamineo Jelenia Góra pokonały u siebie AZS Poznań różnicą jednego gola. W 15. serii spotkań ekipa Dilrabo Samadovej musiała poznać gorycz porażki w tym samym wymiarze. Przegrana boli tym bardziej, że było to starcie z bezpośrednimi rywalkami o utrzymanie - Dziewiątką Legnica.

Pełna mobilizacja w Jeleniej Górze i Legnicy - w obu zespołach w kadrze znalazło się po 16 zawodniczek, choć nie wszystkie zagrały. Początek meczu należał do przyjezdnych, które prowadziły różnicą 3 bramek (1:4, 4:7, 6:9), ale legniczanki poderwały się do walki i to one do przerwy prowadziły 16:13. Po zmianie stron emocje nie zmalały. W 37. minucie jeleniogórzanki doprowadziły do remisu 19:19. Od stanu 24:24 podopieczne Michała Pastuszko (byłego trenera ekipy ze stolicy Karkonoszy), miejscowe zdobyły 3 gole z rzędu i zrobiło się 27:23. "Witaminki" nie złożyły broni i w 59. minucie było już tylko 29:28. W wojnie nerwów lepiej zaprezentował się młodszy zespół z Legnicy, a doświadczone jeleniogórzanki musiały pogodzić się z porażką 30:29. Ogromny wkład w zwycięstwo Dziewiątki miała bramkarka - Aleksandra Bielak.

Przypomnijmy, w meczu I rundy w Jeleniej Górze Vitamineo uległo ekipie z Legnicy 27:34. Dzięki wygranej Dziewiątka z dorobkiem 15 punktów wskoczyła na 9. miejsce w Lice Centralnej Kobiet, a w przyszłą sobotę rozegra zaległy mecz z ostatnią w tabeli Sośnicą Gliwice. Z kolei Vitamineo ma 11 punktów i przedostatnią pozycję (zaległy mecz w Kielcach rozegrają dopiero w kwietniu). Najbliższe spotkanie zielono-niebieskie rozegrają 9 marca u siebie z APR-em Radom.

Eisberg Dziewiątka Legnica - MKS Vitamineo Jelenia Góra 30:29 (16:13)

Dziewiątka: Bielak, P. Lange - Doroba 6, Bogacka 6, Kozak 5, Wojciechowska 4, Szuk 3, Zawalich 3, Nowak 2, Kaczanowska 1, Sośnicka, Ivanović, Gowin. Ponadto: E. Lange, Pleśniak, Kaździoł.
Vitamineo: Wierzbicka, Matczyńska – Mazurkiewicz 12, Oreszczuk 4, Załoga 4, Bielecka 2, Gałuszka 2, Piotrowska 2, Jarosz 1. Ponadto: Grabka, Domin, Kobzar-Witczak, J. Los, Wrotniewska, Zgleszewska.