Uroczysta Graduacja i Jubileusz Osiemnastolecia Wyższej Szkoły Handlowej

km
Tegoroczna Graduacja ze względu na Jubileusz osiemnastolecia Wyższej Szkoły Handlowej miała charakter wielkiego święta. Urodzinowy piknik WSH odwiedziło kilkaset osób, studenci, absolwenci, pracownicy, przedstawiciele świata nauki i biznesu – przyjaciele WSH oraz duże grono dzieci. Ważną częścią spotkania było wystąpienie członka zarządu województwa, realizowane w ramach cyklu „Absolwenci uczelni oczami praktyków".

Impreza rozpoczęła się od tradycyjnego wejścia władz uczelni oraz odśpiewania hymnu narodowego. Uroczystość prowadził, specjalnie przybyły na tą okazję, Zygmunt Chajzer, który wspominał czasy swoich studiów, a potem pierwsze kroki w dziennikarstwie. Gościem honorowym Graduacji był członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego - Pan Jerzy Michalak – który w ramach spotkania z cyklu „Absolwenci uczelni oczami praktyków", mówił o nowej perspektywie przyznanych środków europejskich na badania i rozwój, które ułatwią absolwentom wejście na rynek pracy.

- Nowa perspektywa unijna to ponad 9 miliardów złotych dla naszego regionu - zapewniał Jerzy Michalak podczas spotkania ze studentami. - Te pieniądze to nie tylko duże inwestycje w infrastrukturę, czy transport, ale również w edukację, rozwój małych przedsiębiorstw, innowacje i lepszy dostęp do rynku pracy.

Najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że spośród 120 tysięcy osób zarejestrowanych w urzędach pracy jako bezrobotne, co czwarta to osoba poniżej 30 roku życia. – Stajecie Państwo przed ogromną szansą, ale również wyzwaniem związanych z rozpoczęciem kariery zawodowej. Na starcie tej drogi bardzo ważna jest znajomość trzech rzeczy – własnych kompetencji, specjalistów i fachowców, z którymi można współpracować oraz zmieniających się trendów. Wyższa Szkoła Handlowa z pewnością dała Państwu odpowiednie kompetencje. Reszta jest w waszych rękach – mówił podczas swojego wystąpienia Jerzy Michalak.

Nie zabrakło również gratulacji i wzajemnych podziękowań ze strony absolwentów wszystkich rodzajów studiów. Swoje dyplomy i wyróżnienia otrzymali studenci studiów licencjackich, magisterskich, a także absolwenci studiów podyplomowych i prestiżowych - MBA.

Po symbolicznym rzuceniu biretów – absolwenci dołączyli do całej społeczności akademickiej WSH i świętowali osiemnaste urodziny.

W programie znalazły się atrakcje dla każdego. Przyznano nagrodę główną w konkursie „Historia WSH”. Najmłodszym największą frajdę sprawiły „Dmuchańce” i zabawy animacyjne przygotowane przez Samorząd WSH. Na zakończenie imprezy wjechał piętrowy tort, a następnie wszyscy zaśpiewali „100 lat”.

Po co nam Polski Ład?

Wideo

Dodaj ogłoszenie