MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uczucie sterem i okrętem

(mis)
Dyrektor teatru Krzysztof Mieszkowski jak zawsze jest optymistą i wierzy w sukces nowej premiery.  fot. MARCIN OSMAN
Dyrektor teatru Krzysztof Mieszkowski jak zawsze jest optymistą i wierzy w sukces nowej premiery. fot. MARCIN OSMAN
Premiera w Teatrze Polskim na Scenie na Świebodzkim. Przed siłą ludzkich emocji trudno się schronić. Życiem bohaterów Yukio Mishimy, japońskiego pisarza i dramaturga, kierują niezrealizowane emocje.

Premiera w Teatrze Polskim na Scenie na Świebodzkim.
Przed siłą ludzkich emocji trudno się schronić. Życiem bohaterów Yukio Mishimy, japońskiego pisarza i dramaturga, kierują niezrealizowane emocje. Pokaże je Agnieszka Olsten w spektaklu „LINCZ. Pani Aoi. Wachlarz. Szafa”, w sobotni wieczór na Świebodzkim.

Olsten znana jest wrocławianom z realizacji „Nie do pary” w Teatrze Współczesnym. Zaprezentowała tam sztukę, której fabułę łatwo opowiedzieć. Z „Linczem...” sprawa jest trudniejsza. – Spektakl ma adramatyczną strukturę, pozornie nic się w nim nie zdarza – twierdzi Agnieszka Olsten. Ale uchyla rąbka tajemnicy: – W „Wachlarzu” spotykamy uciekającą dziewczynę, która utraciła miłość – dodaje Olsten.
Yukio Mishima jest twórcą kontrowersyjnym. Urodził się w 1925 r. w Tokio. Chyba najbardziej znaną jego sztuką jest „Madame de Sade”, opowieść o spotkaniach kilku kobiet ze słynnym francuskim markizem. Mishima, na znak protestu przeciwko amerykanizacji Japonii, w 1970 r. popełnił samobójstwo.
Jego sztuki wystawiane były na polskich scenach, m.in. jednoaktówki trzynaście lat temu wyreżyserował Andrzej Wajda, z okazji otwarcia Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Olsten: – Trudno te teksty traktować jako stricte japońskie, Mishima napisał je po pobycie w Europie. Połączył fascynację europejskim teatrem z zatrzymaniem akcji w jednym momencie: czasowym lub emocjonalnym.
Reżyser przyznaje, że inspiracją w pracy nad przedstawieniem były filmy Davida Lyncha. – On najlepiej personifikuje emocje – stwierdziła.
W spektaklu wystąpią: Ewa Kamas, Ferdynand Matysik, Ewa Skibińska, Katarzyna Strączek, Bartosz Porczyk, Dagmara Mrowiec (wrocławski debiut, absolwentka krakowskiej szkoły teatralnej) i gościnnie Tomasz Wygoda – choreograf i tancerz. Premiera w sobotę o godz. 19. Nasza gazeta patronuje spektaklowi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto