Tylko Górnik z Krukiem

(AL)
Przed meczem częstochowska publiczność oklaskami przywitała Macieja Jarosza i Ireneusza Kłosa, którzy kiedyś doprowadzili AZS do mistrzostwa Polski. W samym spotkaniu podopieczni Jarosza zdołali wygrać jednego seta.

Gospodarze od początku byli stroną atakującą, rozpoczynając mecz od prowadzenia 4:0. Potem było nie lepiej i gdy Szymon Żurawski zepsuł trzy kolejne akcje, zszedł z parkietu, a zaczęli się na ni9m pojawiać rezerwowi: Marcin Jarosz, Roman Gulczyński i Marcin Ciesielski. Gospodarze kontrolowali jednak przebieg gry, gładko wygrywając tę partię.
W drugiej było podobnie, a kilka efektownych bloków akademików, publiczność nagrodziła rzęsistymi oklaskami. W trzeciej partii trener AZS Edward Skorek wprowadził na parkiet Andrzeja Szewińskiego oraz Pawła Woickiego i Grzegorza Kokocińskiego. Niewiele to jednak dało, bowiem gwardziści tę partię zagrali bardzo dobrze. Prowadzili 7 punktami i nie dali sobie odebrać wygranej. Przegrany set wyraźniej rozzłościł częstochowian. Gładko wygrali kolejną partię i Gwardia wyjechała spod Jasnej Góry bez punktów. W zespole wrocławskim wyróżnli się: libero Krzysztof Górnik i Łukasz Kruk.