18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

TYLKO DLA DOROSŁYCH. Piękne i bestie: nagie modelki i zmienione genetycznie płody zwierząt. Zobacz zdjęcia z wystawy u fryzjera z Wrocławia

r
fot. Paweł Abramowicz
Agnieszka Matelak od wielu lat zawodowo zajmuje się fryzjerstwem. Ma za sobą pokazy mody, stylizacje gwiazd ekranu, wspieranie programów telewizyjnych oraz kilka lat prowadzenia własnego salonu fryzjerskiego. Obecnie jej miejsce pracy, to nie tylko zwykły salon, ale pracownia, w której spotykają się różne artystyczne przestrzenie. Na Nadodrzu, przy ul. Chrobrego 6/1c, wraz ze swoim teamem tworzy miejsce rzemiosła fryzjerskiego, organizuje wernisaże i spotkania, zrzesza ludzi związanych ze sztuką wielu dziedzin. Tym razem zaprasza na wernisaż fotografii “Wystawa u Fryzjera 1”, gdzie swoje prace zaprezentują Paweł Abramowicz oraz Radosław Wróbel. Każdy, kto chciałby spędzić miły czas w wyjątkowym towarzystwie i zaznać odrobiny sztuki już dziś powinien zarezerwować sobie 13 lipca. To właśnie tego dnia spotkamy się w pracowni Agnieszki.

Paweł Abramowicz, jeden z autorów zdjęć, to znany dziennikarz.

- Czasem robię zdjęcia. Zajmuję się fotografią kreatywną i podróżniczą. Dla zabawy. Zawodowo jestem dziennikarzem i felietonistą Faktów TVN - mówi o sobie.

Na „Wystawie u Fryzjera 1” zaprezentowane będą fotografie z dwóch cyklów.

Pierwszy to "Akt wielokrotny". To technika z początku XX wieku, polegająca na fotografowaniu osoby i jej odbić powstałych w dwóch, odpowiednio ustawionych lustrach.

- Dzięki wykorzystaniu bardzo dużych luster mogłem sfotografować całe postacie. Multiplikacja odbić w lustrach sprawia, że z dwóch modelek „robi się” 14 - tłumaczy Abramowicz.

Drugi cykl to "Aberracje genetyczne". To cykl powstały we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Są to portrety kobiet prezentujących płody zwierząt genetycznie zmienionych, zmodyfikowanych. Szokujące piękno natury.

Drugim fotografem, którego prace będziemy mogli zobaczyc na wystawie jest Radosław Wróbel - wrocławski fotografik abstrakcyjny, opiekun Stowarzyszenia Fotografii Paraartystycznej SpAF (istniejącej od 1978 roku) przy Politechnice Wrocławskiej, prof. PWr.

- Przede wszystkim chcę, aby odbiorca obrazka odczuwał to, co zaprojektowałem. Kompozycja, logistyka, ludzie są zmienną w osiągnięciu celu. Wykorzystuję wszelkie techniki fotograficzne; średnio formatowe "analogi", jak i lustrzanki mało-obrazkowe. Obróbka cyfrowa, zarówno zeskanowanych negatywów, czy plików źródłowo cyfrowych jest przeze mnie traktowana jako zmienna, która prowadzi do celu, czyli tego właściwego odbioru - tłumaczy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto