Tygodniowy przegląd prasy 27.11.2022: Wrocław, 20.11-26.11.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Wrocławia

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wrocławia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Wrocławia czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Wrocławia, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 20.11 a 26.11.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Największe bolączki wrocławian. To najbardziej męczy mieszkańców Wrocławia”?

Przegląd tygodnia: Wrocław, 27.11.2022. 20.11 - 26.11.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Największe bolączki wrocławian. To najbardziej męczy mieszkańców Wrocławia

Osobom spoza Wrocławia nasze miasto kojarzy się z przepięknym Rynkiem, zabytkami, mostami i krasnalami. Sami wrocławianie widzą więcej. Opowiadają nam o tym w rozmowach, opisują w wiadomościach i mailach wysyłanych do redakcji. Wiele poruszanych przez nich tematów się powtarza, narzekają m.in. na utrudnienia w ruchu drogowym, stan podwórek czy biegające po centrum szczury.

Na podstawie naszych rozmów z mieszkańcami Wrocławia oraz własnych obserwacji przygotowaliśmy wybraliśmy najczęściej powtarzające się tematy, sprawy i problemy, które mieszkańców irytują, męczą i w znacznym stopniu utrudniają codzienne życie w mieście. Zobaczcie, klikając w zdjęcie powyżej.

📢 Memy o Wrocławiu. Tak internet nabija się z naszego miasta. My też się uśmiechamy, bo śmiech to zdrowie!

Memy o Wrocławiu niezmiennie bawią od lat. Dziś kolejne, a internauci obrali tym razem na celownik wrocławskie korki, czy komunikację miejską w stolicy Dolnego Śląska. Inspiracji nie trzeba było daleko szukać, przecież wczoraj pół miasta stało w gigantycznym korku. Miłego oglądania!

📢 Pożary samochodów na Dolnym Śląsku. Dzisiejszej nocy spłonęło audi i magazyn po sąsiedzku oraz Porsche Cayenne

Dzisiejszej nocy (26.11.2022) doszło do dwóch groźnych pożarów samochodów na Dolnym Śląsku. Na rondzie w Sadach Dolnych w powiecie jaworskim spłonęło Porsche Cayenne, a w Staniszowie w powiecie karkonoskim audi i magazyn po sąsiedzku.

Tygodniowa prasówka 27.11.2022: 20.11-26.11.2022 Wrocław: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników we Wrocławiu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Na autostradzie A4 przewróciła się ciężarówka z nowymi samochodami. Po wypadku objazdy przez Legnicę, droga do Wrocławia zablokowana

Groźny wypadek koło Jawora, na wysokości wsi Wądroże Wielkie na autostradzie A4. Przewróciła się tam ciężarówka przewożąca samochody i wpadła do rowu. Pomocy udzielali strażacy w OSP w Jaworze i Wądrożu Wielkim. Droga w kierunku Wrocławia została zablokowana ok. godz. 11.00 i wyznaczono objazdy przez Legnicę.

📢 Mateusz Mykytyszyn ocalił skarb z Wałbrzycha! Poniemieckie znalezisko mogło zostać rozgrabione, jak inne... Co było w środku NOWE ZDJĘCIA

Odkrycie w poniemieckiej kamienicy w Wałbrzychu jest wyjątkowe ze względu na wielkość i ilość znalezionych tu rzeczy. Blisko 80 lat po wojnie, choć szabrownicy zrobili już swoje, wciąż odnajdywane są przedmioty ukrywane przez Niemców na Dolnym Śląsku. Ale nie w takiej ilości. Tym cenniejsze odkrycie budowlańców z Wałbrzycha. Gdyby jednak nie reakcja pewnej nauczycielki i regionalisty Mateusza Mykytyszyna, nikt mógłby nie dowiedzieć się o sprawie. Co zawiera skarb Wałbrzycha?

📢 Dziś Dzień Tramwajarza. Oto najlepsze ciekawostki o wrocławskich tramwajach

Obchodzony 25 listopada Dzień Tramwajarza znany jest też jako „Katarzynka” - wypada w dzień św. Katarzyny, która jest patronką tramwajarzy i kolejarzy. Dzisiaj szczególnie pamiętajmy o odpowiedzialnej pracy motorniczych, którzy codziennie pokonują tysiące kilometrów, abyśmy dotarli do pracy, sklepów i znajomych. Z okazji święta tramwajarzy, a więc nie tylko motorniczych, ale także torowców, sieciowców, pracowników nadzoru ruchu i administracji MPK Wrocław przygotowaliśmy dla was zbiór ciekawostek o wrocławskich tramwajach. Niektóre z nich na pewno was zaskoczą!

📢 Śmierć na drodze krajowej nr 35 Wrocław - Świdnica. Wypadek nagrała kamera samochodowa [ZOBACZ FILM]

We wtorek (22 listopada) przed godz. 16 doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze krajowej nr 35. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak do niego doszło (obejrzyjcie poniżej). Widać także, jak niewiele trzeba, żeby stracić panowanie nad pojazdem, a za chwilę - życie.

📢 Wypadek karetki na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja z Kościuszki we Wrocławiu. W pojeździe był pacjent [ZDJĘCIA]

W piątek (25 listopada) przed godz. 18 na skrzyżowaniu ulic: Kołłątaja i Kościuszki we Wrocławiu doszło do wypadku. Zderzyły się tam dwa samochody: karetka i osobowe volvo.

📢 Wrocławskie Kolejkowo w zimowej odsłonie. Wystawa "Miasto z Piernika" jest prawie dwa razy większa niż w zeszłym roku [ZDJĘCIA]

W znajdującym się w Sky Towerze Kolejkowie została właśnie wystawiona nowa atrakcja. To Miasto z Piernika, na którą składają się chatki, ludziki, zwierzątka i charakterystyczne dla Wrocławia budowle. Wszystko jest zrobione z pierników pachnących cynamonem i korzennymi przyprawami.

📢 Posadzą las między wrocławskimi osiedlami. Tu powstanie Zielony Klin Południa

Ogromny teren 63 hektarów pomiędzy osiedlami Jagodno i Wojszyce zostanie zalesiony. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zadeklarował oficjalnie, że przekaże ten rolny obszar pod las. Pozostały tylko formalności np. głosowania radnych miejskich Wrocławia, które wydają się przesądzone.

📢 Andrzejki 2022 we Wrocławiu, czyli co robić w stolicy Dolnego Śląska w andrzejkową noc [IMPREZY]

Przed nami wigilia św. Andrzeja, czyli tzw. Andrzejki. Dawniej były świętem obchodzonym tylko przez panny, które zbierały się, by wróżyć sobie imię przyszłego małżonka. Dzisiaj w Andrzejki bawią się wszyscy. To okazja, by wyjść z domu i ruszyć na parkiet. Co ciekawego dzieje się w Andrzejki we Wrocławiu. Kliknijcie w GALERIĘ i sprawdźcie najciekawsze andrzejkowe propozycje.

📢 Kolejny śmiertelny wypadek na DK 94 nieopodal zjazdu z autostrady A4 w Jędrzychowicach. Droga jest zablokowana

Do kolejnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło dziś (25.11) na wysokości stacji paliw Orlen w Jędrzychowicach. Przy zjeździe z autostrady osobówka zderzyła się z samochodem ciężarowym. Kierowca zmarł na miejscu.

📢 Plebiscyt medyczny Hipokrates 2022. Nagrodziliśmy medyków z Dolnego Śląska

Hipokrates to największy plebiscyt medyczny w Polsce. Ważny tym bardziej, że laureatów wybierają pacjenci lekarzy rodzinnych, specjalistów, konkretnych przychodni i szpitali. Najlepszych medyków z województwa dolnośląskiego nagrodziliśmy podczas gali, która odbyła się 23 listopada we Wrocławiu.

📢 Wrocław: "co za pech!" Kierowca opla wjechał w tył nieoznakowanego radiowozu wrocławskiej grupy" Speed"

W czwartek 24 listopada po południu, przy mostach Warszawskich we Wrocławiu, kierowca opla nie zachował ostrożności i uderzył w tył BMW- nieoznakowanego radiowozu policyjnej grupy "Speed", która przeznaczona jest min. do zwalczania agresywnych zachowań na drodze.

📢 MEMY o Black Friday. Internauci śmieją się z zakupowego szału [MEMY]

Black Friday czyli Czarny Piątek to dzień, w którym sklepy znacznie obniżają ceny na różne towary. To tez największa wyprzedaż w roku. W USA dzień został nazwany w ten sposób tendencyjnie, ponieważ do klientami żądnymi promocji dochodzi do sprzeczek, a nawet bijatyk. Z tego właśnie od dawna żartują internauci, także Ci w Polsce. Przeczytaj skąd wziął się Czarny Piątek i zobacz najlepsze MEMY o Black Friday.

📢 Przy Dworcu Głównym PKP odsłonięto tablicę ku czci ks. Stanisława Orzechowskiego. Zasłużony kapłan przed laty głodował z kolejarzami

Przy budynku dworca Wrocław Główny odsłonięto tablicę poświęconą ks. Stanisławowi Orzechowskiemu, popularnemu "Orzechowi". To zasłużony kapłan, kapelan "Solidarności", który w czasach komuny podjął głodówkę z kolejarzami.

📢 Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu zaprasza na badania płuc. Nie trzeba skierowania

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu można szybko i bez skierowania zbadać płuca. Rozpoczął się nabór do kolejnej edycji programu profilaktycznych badań dla palaczy.

📢 Najmniejsza wioska Dolnego Śląska jest całkiem wyludniona! W Pawłowicach Małych pod Legnicą nie mieszka już nikt ZDJĘCIA

O tej maleńkiej wiosce pod Legnicą nie znajdziemy wielu informacji. Według danych z Narodowego Spisu Powszechnego z 2021 toku jest to najmniejsza wieś w województwie dolnośląskim. Podczas zbierania danych mieszkała tam jedna osoba. Obecnie wieś jest całkowicie wyludniona, a pozostał po niej jedynie budynek dworca kolejowego, który straszy wyglądem. Zobaczcie zdjęcia

📢 Zamknięte przejście podziemne po wypadku na Rondzie Reagana z udziałem autokaru. Kiedy naprawa?

Miasto podjęło już pierwsze kroki w związku z naprawą przejścia podziemnego pod Pasażem Grunwaldzkim. Choć obiekt jest ogólnie dostępny dla pieszych i rowerzystów, to uszkodzona część została wyłączona z ruchu. Kiedy naprawa?

📢 Remont dużego skrzyżowania we Wrocławiu. Utrudnienia w ruchu potrwają do grudnia

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozpocznie w piątek (25 listopada) wymianę nawierzchni na części skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich, Hallera i Wiśniowej. Będą utrudnienia w ruchu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nocna bitwa nad Dnieprem. Batalion Terror stoczył bój z Rosjanami

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie