Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwają warsztaty wokalne Antonina Campi Opera Masterclass 2020 w Lublinie. Organizują je wrocławianie

R
Warsztaty to wyjątkowe przedsięwzięcie artystyczno-edukacyjne, na którym spotykają się młodzi wokaliści, uznani soliści, wybitni pianiści, uczniowie szkół muzycznych i melomani nie tylko z Lublina.

- To już trzecia edycja profesjonalnych kursów wokalnych dla śpiewaków operowych, dofinansowana w tym roku przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2020. Fakt, że na jedno miejsce zgłosiło się sześcioro kandydatów, pozwala nam sądzić, że projekty pod marką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów cieszą się już prawdziwą renomą - nie tylko zresztą w polskim środowisku artystycznym, bo mamy również studentki z zagranicy - mówi Mateusz Wiśniewski, dyrektor generalny Masterclass.

Mimo że rok 2020 nie sprzyja organizowaniu wydarzeń kulturalnych, to twórcy projektów pod marką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów prezentują szóstą już odsłonę firmowanych przez siebie wydarzeń.

W tym roku na specjalne zaproszenie znakomitej artystki Ewy Vesin (sopran) zajęcia z młodymi wokalistami prowadzi Mariusz Kwiecień (baryton) – jeden z najbardziej utytułowanych i docenianych polskich śpiewaków, który jest prawdziwą gwiazdą międzynarodowego świata operowego. Do współpracy dyrektor artystyczna Konkursu Wokalnego i Masterclass zaprosiła również uznaną śpiewaczkę Katarzynę Trylnik (sopran) oraz wybitnych pianistów-korepetytorów: Justynę Skoczek i Tomasza Pawłowskiego oraz Marcina Kozieła.

Antonina Campi Opera Masterclass to wydarzenie ważne również dla społeczności lokalnej, a w szczególności lubelskiej młodzieży: dzięki współpracy ze Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w ramach Masterclass zaplanowano udział najlepszych uczniów klas wokalnych w wybranych zajęciach z pedagogami oraz w koncercie galowym wszystkich młodych artystów, który odbędzie się 12 września (sobota) w Sali Operowej CSK (wstęp wolny).

Projekty pod marką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów odbywają się nieprzerwanie od 2017 roku. Stały się one jedyną w Polsce platformą artystyczną łączącą profesjonalny świat operowy (konkurs wokalny) z konsekwentną edukacją muzyczną na każdym poziomie (Masterclass) i refleksją teoretyczno-uniwersytecką (konferencja naukowa). W ciągu ponad trzech lat naszej działalności Lublin odwiedzili artyści i twórcy z ponad 25 krajów świata!

Wydarzenie Antonina Campi Opera Masterclass 2020 dofinansowane zostało ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2020.

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
7 – 12 września 2020
Koncert galowy: 12 września (sobota), godz. 18.00, Sala Operowa CSK, wstęp wolny

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto